שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נגד "פורנו נקמה": פייסבוק מבקשת תמונות עירום
  פייסבוק מכריזה מלחמה על "פורנו נקמה" - הפצת תמונות עירום של בני או בנות זוג לשעבר במטרה לפגוע בהם. איפה המלכוד? כדי שפייסבוק תוכל לזהות את התמונות שאתם לא רוצים שיופצו - תצטרכו לשלוח לה אותן בעצמכם. ניסוי נערך באוסטרליה

  אחת התופעות המכוערות של העידן הדיגיטלי הוא "פורנו נקמה": אנשים שמפרסמים ברשת תמונות עירום של בני או בנות זוג לשעבר, ללא אישורם, במטרה להשפיל אותם אחרי פרידה. כעת פייסבוק מנסה לעזור לאנשים להילחם בתופעה - אך כדי לעשות זאת היא מבקשת מהם משהו מאוד חריג: היא צריכה שהם קודם ישלחו לה את תמונות העירום שלהם.

   

  אילוסטרציה
  אילוסטרציה

   

  מדובר בניסוי שפייסבוק עורכת באוסטרליה, בשיתוף פעולה עם הרשות הממשלתית לבטיחות ברשת. איך זה יעבוד? קהל היעד הוא גולשים ששלחו בעבר לבני הזוג שלהם תמונות עירום או תמונות אינטימיות אחרות, וכעת חוששים שאותו בן זוג או בן זוג לשעבר עלול לפרסם אותם בעתיד כפורנו נקמה.

   

  במסגרת הניסוי, אותם אנשים מודאגים יכולים להיכנס לאתר הרשות הממשלתית, למלא טופס, ואז לשלוח דרך אפליקציית המסרים "פייסבוק מסנג'ר" את תמונת העירום הספציפית, שלגביה הם מודאגים. התמונה תועבר לפייסבוק, ועובד האחראי על הנושא יסמן אותה באמצעי טכנולוגי מיוחד המשמש כמעין טביעת אצבע דיגיטלית. מעתה והלאה, אם מישהו ינסה להעלות לפייסבוק או לאינסטגרם עותק של התמונה הזו - המערכת תזהה אותה אוטומטית ותחסום את התמונה. כך, אנשים אחרים לא יוכלו בעתיד להעלות את התמונה הספציפית הזו לפייסבוק.

   

  המיזם החדש בעצם נועד לתת לגולשים הזדמנות לבצע צעד מנע, או להקדים תרופה למכה, וכך להגן טוב יותר על התמונות הפרטיות והרגישות שלהם. המטרה אמנם חיובית - אך בפייסבוק יצטרכו לעבוד קשה כדי לגרום לציבור הרחב לשתף פעולה עם היוזמה: אמנם בפייסבוק מבטיחים למחוק את התמונה מהשרתים שלהם לאחר שתהליך הסימון מסתיים, אך אנשים צריכים לסמוך על פייסבוק שהתמונה לא תישאר שמורה לה אי שם, ושהיא לא תדלוף למקומות אחרים. ובכלל, משתמשים פוטנציאלים עלולים לחשוש שאדם זר, עובד פייסבוק או עובד הסוכנות הממשלתית האוסטרלית, אולי יוכלו לצפות בתמונה שלהם במסגרת תהליך הסימון הדיגיטלי.

   

  בעיה נוספת היא שגם אם הכל יעבוד חלק, מדובר בפתרון חלקי בלבד: אותם בני זוג נקמנים יכולים להפיץ ברשת את תמונת העירום גם בדרכים אחרות, ולא רק דרך פייסבוק.

   

  הכתבה התפרסמה ב"ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נגד "פורנו נקמה": פייסבוק מבקשת תמונות עירום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים