שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האישה שמחזירה למטרידני הרשת כגמולם

  מעל 50 אלף עוקבים בפייסבוק רואים אותה כגיבורת על שתפקידה להילחם בסוטים. כוחות העל שלה הם לשון מושחזת, שפע של הומור וצילומי מסך הזויים. נועה בנוש ישבה לשיחה עם "השחורה", כוכבת הרשת שמבקשת להשפיל בחזרה את המטרידים

  בעין בלתי מזוינת, נעה קרמר אינה נראית כמו גיבורת על. היא מעצבת וכותבת תל אביבית בת 29, עם שיער אדמוני, הילוך קופצני ומבט ממזרי. אבל לנעה יש אלטר אגו בשם "השחורה", אותה היא עוטה, יחד עם חליפת סאדו שחורה, בבואה להשיב למטרידני הרשת כגמולם. כוחות העל של "השחורה" הם לשון מושחזת ושפע של הומור, שמשמשים אותה כדי לנקום במטרידנים בנשק שלהם: באמצעות הפניית מילותיהם ומעשיהם בחזרה אליהם.

   

  לאחר תקופה שבה היא ענתה לגברים ששלחו לה הצעות מגונות או תמונות פורנוגרפיות מבלי שהתבקשו, העלתה נעה את התכתובות ההומוריסטיות לדף הפייסבוק "השחורה", תוך מחיקת הפרטים המזהים של הפונים. הדף זכה להצלחה בין לילה עם מעל 50 אלף עוקבים, והוביל לכתיבתו של ספר המבוסס על השיחות הללו, ועונה לשם המפתיע "איך למצוא חתן". לכבוד הוצאתו לאור של הספר השבוע נפגשתי לשיחה עם נעה. לשמחתי, היא הגיעה ללא חליפת הלטקס. לאחר הכל, מדובר בחודש נובמבר חם במיוחד.

  הפכה את התכתובות המצחיקות לספר. השחורה (צילום: עומרי קורש) (צילום: עומרי קורש)
  הפכה את התכתובות המצחיקות לספר. השחורה(צילום: עומרי קורש)
   

  מאיפה מגיעים אליך כל הסוטים האלה?

  "תשמעי, אני פשוט מאשרת חברות בפייסבוק כמו זונה. אם מישהו מציע לי חברות אז מה, אני לא אאשר אותו? הרי זה פייסבוק, זה לא באמת חברים. ומאז שצוקרברג הוסיף את הפונקציה של 'אנשים שאתה עשוי להכיר' זה התגבר, כי גם החברים שלהם מגיעים. הגעתי למצב שיש לי אלפיים חברים שאני לא באמת מכירה, אז יש מקום להרבה סוטים. חשוב לי להבהיר שאין שום תוכן או תמונות מיניות בפרופיל שלי. תמונת הפרופיל שלי היא תמונה של פנים, לא עם ביקיני או בלבוש חושפני. זה פרופיל לא מזמין בשום צורה, אני יכולה להראות לך. גם אין שיחה מקדימה. לא כתבתי לו לפני זה 'תשלח לי בולבול' ואז הוא שלח. הם ניגשו אליי".

   

  למה את חשה צורך להצטדק? את אף פעם לא מזמינה שיטרידו אותך, ולא משנה מה את לובשת.

  "נכון. זה נובע מכך שהרבה אנשים אמרו לי 'יש לך חליפת סאדו אז למה את מצפה'. הם חשבו ששמתי חליפת סאדו וחיכיתי שהגברים יגיעו, וזה לא נכון. כל השיחות נעשות בפרופיל האישי שלי ולא דרך העמוד של השחורה, אז הם לא רואים מישהי בחליפת סאדו. חשוב באמת שאנשים ידעו שאין קשר למה שאת לובשת. מטרידים אותי כשיש לי רק תמונת פנים, כך שמי שרוצה להטריד יטריד, וזה לא קשור לבחורה אלא קשור לגבר".

   

   

  ספרי לי מי זאת בעצם "השחורה"?

  "השחורה זה פרויקט אמנות שהתחיל כבדיחה על פייסבוק, וגם על נשים. זה היה תמונות קז'ואל שלי בחליפת סאדו תחת הכותרת 'עם היפות שלי' או 'בדרך לאנשהו'. ואז אנשים קראו לזה 'השחורה' בעצמם, לא אני נתתי את השם. השיחות עם הגברים הגיעו בנפרד, ואז ראיתי את הקשר בין הדמות לבין השיחות: התמונה עם חליפת הסאדו אמורה להיות סקסית אבל יוצאת מאד לא סקסית, וגם ההתכתבות, למרות שיש לה פוטנציאל סקסי, הופכת למשהו מאד לא סקסי.

   

  "בהתכתבות שלי עם הגברים אני מדברת איתם במעין צורה 'סתומימה', שזה שילוב בין תמימה לסתומה. אם הוא אומר לי 'אני חרמן אש', אז אני עונה לו 'איזה יופי, מה עוד אתה עושה בחיים?'. בתור הדמות ה'סתומימה' הזאת אני חושבת שהוא מתחיל איתי והוא בחור נחמד, ובטוחה כל פעם שמצאתי חתן חדש. מה שיצא זה סדרת שיחות הומוריסטיות שזכו לשיתופים רבים, כשהמסר הוא: אתה מטריד - אתה אידיוט".

   (צילום: מתוך הספר) (צילום: מתוך הספר)

   (צילום: מתוך הספר) (צילום: מתוך הספר)

   (צילום: מתוך הספר) (צילום: מתוך הספר)

   (צילום: מתוך הספר) (צילום: מתוך הספר)
   

  דרך ההתמודדות הכי קלה עם מטרידני הרשת היא לעשות בלוק. למה את בוחרת לענות?

  "כשאני רואה דבר כזה פשוט בא לי להגיב, ולהפוך מקורבן למקרבנת. אולי זה הצד הילדותי של 'אני אראה לך מה זה', ואולי זה יגרום לו להזהר בפעם הבאה. אני מאמינה בכך שאין לנו סיבה להרגיש קורבן ולחוש השפלה, כי הוא זה שצריך להרגיש מושפל. הוא זה שיצא אהבל וצריך לשתוק, ולא הבחורה. צריך להפוך את זה ולהסדיר את העניינים לאיך שזה אמור להיות. אני יושבת וצוחקת כשאני מתכתבת איתם, כך שזה הופך ממשהו משפיל למשהו שהוא לא. זה כמו שמישהו יבוא ברחוב וישלוף לך את הבולבול שלו ואת תצחקי לו בפנים. למרות שיש בזה עניין של כוח נשי, וחשוב לי להראות את החוזק הנשי, הרייטינג של הדף מגיע בגלל ההומור והסאטירה, ובגלל שזה נעשה בהומור אין הרבה גברים שמתנגדים לזה. הרי כשמישהי מצהירה שהיא פמיניסטית יש הרבה התנגדויות, אבל פה יחסית יש לי גם אהדה מגברים למרות שמדובר בדף פמיניסטי".

  "זה הוא שצריך להרגיש מושפל. לא את". השחורה (צילום: אוסף משפחתי) (צילום: אוסף משפחתי)
  "זה הוא שצריך להרגיש מושפל. לא את". השחורה(צילום: אוסף משפחתי)
   

  לפי התכתובות, רוב הגברים לא מבינים שאת צוחקת עליהם. אז איך הם בעצם לומדים את הלקח?

  "אני לא חושבת שהם לומדים את הלקח, אלא פשוט חושבים שאני משוגעת. אולי הם מוותרים יותר בקלות ואולי הוצאתי להם את החשק. השם השני שלי הוא אימפוטנציה. אגב, היה מישהו שדווקא לא פרסמתי בדף, ששלח לי הודעה שהוא שמע על הדף ושהוא מתנצל ובאמת מבין שזה לא בסדר. אני לא לוחמת ולא אתיימר להפסיק את ההטרדות המיניות ברשת. יש לי בסך הכל דף בפייסבוק. אבל אם הצלחתי להשפיע על אנשים אחרים, אז אחלה, מעולה, אבל אני לא באה להילחם כי המלחמה הזאת גדולה עליי. לכן זה פונה בעיקר לנשים ולא לגברים, עם המסר של דרך ההתמודדות - לא להרגיש פגועה או מושפלת. זה אפילו לא חייב להיות בתגובה לאותו מטרידן, אלא רק בהרגשה של איזה אפס. כלומר, להדוף את זה בחזרה אליו".

   

  מה הקונספט של הספר, מעבר להצגת השיחות עם הגברים?

  "זה ספר הדרכה על איך למצוא חתן, כי בתור הדמות ה'סתומימה' אני בטוחה שכל פעם מצאתי חתן ואני יכולה להשיג כל מי שאני רוצה. אני כנראה כל כך טובה בזה ויכולה לכתוב על זה ספר. זו סאטירה אחת גדולה שבה אני הופכת מהסתומה שלא יודעת כלום לגורו שמלמדת אחרות. יש כאן הרבה הומור עצמי כי בסופו של דבר הבדיחה היא עליי.

   

  "קראתי הרבה ספרי הדרכה וסרטונים על איך למצוא חתן לצורך תחקיר, וכל המדריכים האלה זה חרטא, כך שהסאטירה היא גם על המדריכים האלה. האלטר אגו הזאת כביכול באה לעזור, אבל היא חושבת שהיא יותר טובה מהקוראת. את בטח חסרת אונים ולא יודעת איך להתמודד עם גברים, אז אני אסביר לך שאין לך מושג, וגם כשתסיימי את הספר תצטרכי לקנות עוד אחד בשביל להבין את זה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עומרי קורש
  השחורה. נמנעה מלהגיע עם החליפה לפגישה עם נועה
  צילום: עומרי קורש
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים