שתף קטע נבחר

פרקליטו של נתניהו: "ההתנפלות על מני נפתלי - שטות"

עו"ד יעקב וינרוט, איש סודם של ראש הממשלה ורעייתו, חושף את עמדתו ביחס לתביעת אב הבית, וגם מתייחס לפרשת הזמנת הארוחות: "שרה כל כך מכונסת בתוך האספקטים שלה". משפחת נתניהו: "שימוש ציני בעו"ד וינרוט בזמן שהוא חולה מאוד"

 

עו"ד יעקב וינרוט (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
עו"ד יעקב וינרוט(צילום: יריב כץ)
 

עורך הדין יעקב וינרוט, איש סודם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, חשף את עמדתו ביחס לתביעת אב הבית: "אני חשבתי שההתנפלות על מני נפתלי היא שטות טקטית מהשורה הראשונה", אמר בראיון עם אילנה דיין בתוכנית "עובדה" ששודרה אמש (יום ה') בערוץ 12.

 

"מה מני נפתלי ריבונו של עולם, רצה?", המשיך וינרוט. "מה הוא עשה? איך לא פתרו את בעיית מני נפתלי?". וינרוט הוסיף כי על הזוג נתניהו היה לפתור את הבעיה כשהיא צצה: "לתת לו את הקביעות או לגמור איתו בפיצוי שיניח את דעתו. איך הולכים להעמיד את הכול על הכרעה של שופטת בשר ודם? זה לא חכם".

 

אז מאיפה זה בא?

"זה בא מהעובדה שאדם, הוא לא רק פועל על פי חוכמה או טיפשות. אדם פועל גם על פי, אל"ף על פי יצריות, ובי"ת, מתפוצצים אצלו פיוזים".

"התפקיד שלי הוא להרגיע". וינרוט על בנימין ושרה נתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
"התפקיד שלי הוא להרגיע". וינרוט על בנימין ושרה נתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)
 

אב הבית לשעבר מני נפתלי (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
אב הבית לשעבר מני נפתלי(צילום: אלכס קולומויסקי)

בנוגע לחשדות נגד שרה נתניהו בפרשת הזמנת הארוחות, אמר וינרוט: "הדבר הכי מדהים שאם שרה הייתה באה ואומרת: 'רבותיי, מה אתם רוצים? על מה אתם מדברים? אוכל זה אוכל, אי אפשר להתעשר מאוכל. מה עושים עם מאה אלפי ארוחות? מה זה? זה איזה עושר מסוים?'. היא לא אומרת את זה משום ששרה כל כך מכונסת בתוך האספקטים שלה, איך שהיא רואה את התמונה, שהיא לא מסוגלת לעשות איזשהו מעבר עדין לאיזשהו טיעון עדין".

 

אני שומעת אותך ככה, באוזן מוזיקלית, אתה אומר, אילו יכולתי להקים לה את ההגנה המשפטית שיכלה להיות באמת אפקטיבית, הייתי צריך להגיד דברים שאולי לא נוחים להישמע. אני לא יכול להגיד הכול

"כן, זה בוודאי"

 

ואילו היית יכול, היית סוגר בשבילה עסקה?

"לא הייתי צריך אפילו להגיע לעסקה, היה אפשר להגיע למצב שמיד כשנפתחה החקירה הזאת, יושבים עם החשבת ושואלים אותה על מה מדובר פה בכלל. על חמישים אלף שקל? שישים אלף שקל? שבעים אלף שקל? מאה אלף שקל?"

 

ארבע מאות אלף שקל

"הנה, קחו צ'ק, תעזבו אותנו. העסק הזה היה נגמר"

 

אבל היא הייתה מוכנה לתת צ'ק, שרה? 

"לא. בשום פנים ואופן לא"

 

ניסית?

"ודאי".

 

וינרוט סיפר על מערכת היחסים האישית שנרקמה בינו לבין הזוג נתניהו. "הוא לפעמים קורא לי באמת, על תקן של חצי פסיכיאטר, התפקיד שלי הוא להרגיע. ממש ככה", אמר. "לקלף את החרדה. להשאיר את הבעיה בעירומה. ואני די יודע לעשות את זה. זה מצליח לי. הוא יוצא ממני רגוע... אבל חמישה ימים אחר כך זה צץ החוצה".

 

הם שניהם אנשים כל כך שונים שאתה חייב טקטיקות שונות של הרגעה, נכון?

 "בוודאי. אצלו זה רק העולם השכלי. אצלה זה גם העולם הרגשי, גם העולם הנפשי".

 

וינרוט גם סיפר על חיבתו של נתניהו לבעלי הון: "ביבי מעריץ ממון כהשקפת עולם. אני מכיר את החולשה לבעלי הון, עישון של סיגרים אצל ביבי. אם תשאלי את ביבי כמה עולה מסטיק, או כמה עולה לחם, טווח הפספוס שלו נורא ואיום. הוא לא חי את העולם של המחירים. הוא קנה סיגרים בהון תועפות של כסף במהלך השנים, ולכן כעסו עליו בבית - גם בגלל העישון, וגם בגלל המחירים". עם זאת הוסיף: "ביבי הוא איש ישר. כשאת מסתכלת על האיש, ותבקשי ממנו רזומה של ההצלחות שלו מול הכישלונות שלו אני אומר לך שאת תעמדי עם פה פעור".

 

לאחר שידור התוכנית נמסר מטעמו של עו"ד וינרוט: "עורך הדין יעקב וינרוט מצר על כך שעשרות שעות של שיחותיו עם אילנה דיין, במשך ימים ארוכים של צילומים, נחתכו ונערכו באופן מגמתי על מנת לנסות לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו וברעייתו להם הוא רוחש הערכה עצומה וחיבה עמוקה. מיותר לציין כי דברים חיוביים רבים שנאמרו על ידו - לא שודרו. מר וינרוט דוחה בשאט נפש כל ניסיון לצייר באור שלילי את ראש הממשלה או רעייתו".

 

ממשפחת נתניהו נמסר לאחר שידור התוכנית: "מצער שאילנה דיין עשתה שימוש ציני בעו"ד וינרוט בזמן שהוא חולה מאוד, הוליכה אותו שולל וערכה את התוכנית באופן מגמתי רק כדי לפגוע בראש הממשלה נתניהו ורעיתו. זה דבר שלא יעשה בין אנשים הגונים, והוא מנוגד לכל כללי האתיקה העיתונאית והאנושית".


פורסם לראשונה 09/11/2017 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים