שתף קטע נבחר

הסתיימה המחאה: הקצאה מיידית של 200 מיליון ש"ח לכבישי יו"ש

שלושה שבועות מחו משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון באוהל מחוץ לבית רה"מ כדי להשיג תקציבים לכבישים עוקפים ביו"ש. נתניהו ציין השבוע כי התקציב יחולק, אך המחאה המשיכה. כעת הסתיימה המחאה עם התחייבות נתניהו להעביר מיידית 200 מיליון ו-600 מיליון במסגרת תקציב 2018

 

אחרי כשלושה שבועות בהם הפגינו משפחות שכולות וראשי רשויות מיהודה ושומרון כדי להשיג תקציבים לכבישים עוקפים ומרכיבי ביטחון, היום (ו') נחתם מתווה שלפיו יועברו באופן מיידי כ-200 מיליון שקלים לטובת שני כבישים עוקפים: שיקוע קלנדיה ועוקף לובאן.

 

כבר בתחילת השבוע ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד בפני המשפחות השכולות כי התקציב יחולק ויעבור בשנים הקרובות לאחר שסיכם על כך עם שר האוצר משה כחלון. במהלך 2018 יוקצו עוד 600 מיליון לכבישים הנוספים - עוקף חווארה ועוקף אל ערוב - וכמובן לתשתית ראויה לקליטה סלולארית השינוי כרגע הוא במועד הקצת התקציב שכן כעת אמור התקציב לעבור כבר בתחילת 2018.

ראשי הרשויות ביו"ש ויו"ר הקואליציה ביטן מציגים את ההתחייבות (צילום: מועצה אזורית שומרון) (צילום: מועצה אזורית שומרון)
ראשי הרשויות ביו"ש ויו"ר הקואליציה ביטן מציגים את ההתחייבות(צילום: מועצה אזורית שומרון)

ההתחייבות של רה"מ במכתב ששלח ליו"ר הקואליציה ()
ההתחייבות של רה"מ במכתב ששלח ליו"ר הקואליציה

המתווה סוכם לאחר שיחות ומגעים ארוכים ואינטנסיבים שקיימו ראשי המועצות יוסי דגן, מלאכי לוינגר ואבי נעים בתיווך יו"ר הקואלציה דוד ביטן ויו"ר לשכת נתניהו יואב הורוביץ. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, בירך על המהלך: "זהו יום היסטורי. לאחר כמעט שלושה שבועות של שביתה על המדרכה מול בית ראש הממשלה ו-6 ימים של שביתת רעב, הגענו בשעה טובה להסכם עם ראש הממשלה, הסכמה שמבטיחה את מקורות המימון לכבישים העוקפים מצילי החיים ומרכיבי הביטחון בדרכים - קליטה סלולרית, תאורה בכבישים ומיגון אוטובוסים".

 

הדס מזרחי, ששכלה את בעלה ברוך בפיגוע ירי וממובילות המאבק, אמרה: "אני מאוד נרגשת. שמחה שניתנה לנו ההזדמנות לעשות מעשה למען עם ישראל ולמנוע מקרים נוראים כפי שקרו לי ולמשפחתי. זהו ניצחון הרוח, זו מתנתי להתיישבות שאני כל כך אוהבת ובה גדלתי".

 

איציק אבוטבול, ששכל את אשתו הדס וסיים את שביתת הרעב זה עתה, מברך גם הוא על החתימה: "אני מקווה לחזור לשקט לטפל במשפחות שלנו. לעזור למשפחות שכולות ונקווה שלא תהיה משפחה נוספת שתצטרף אלינו". רותי חסנו ששכלה את בעלה אברהם בפיגוע דריסה: "אנחנו כאן כבר שבועיים וחצי על המדרכה. כבר שבוע בשביתת רעב. המאבק הזה היה חשוב, משמעותי ויציל חיים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית שומרון
מציגים את המסמך
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים