שתף קטע נבחר

ח"כ ביטן: "תוך שבוע אקדם חוק נגד הקלטות סתר"

יו"ר הקואליציה אמר באירוע "שבתרבות" כי החוק שיאסור הקלטתו של אדם ללא ידיעתו לא יחול על תיקים קיימים. "זו מכת מדינה, התקשורת אוהבת להקליט אנשים כל הזמן", אמר. באירוע התפתח עימות עם גמלאי המשטרה שישבו בקהל. "עם כל הכבוד, אני לא חייב לשמוע אתכם", השיב להם ביטן

 

 

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן אמר היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בחולון כי יגיש כבר בשבוע הקרוב חוק שיאסור הקלטתו של אדם ללא ידיעתו. "מדובר במכת מדינה", הצהיר ביטן, שחידד כי החוק שיקדם לא יחול תיקים קיימים.

 

"הנושא הזה של הקלטות הפך להיות מכת מדינה, ללא קשר כרגע למשטרה, כי המשטרה מקבלת צו בית משפט להקליט ואין שום בעיה", אמר יו"ר הקואליציה. "התקשורת אוהבת להקליט אנשים כל הזמן. הנושא הזה לדעתי זו מכת מדינה ואנחנו צריכים לטפל בזה. אפילו בעל כבר לא מדבר עם אשתו, מפחד שהיא תקליט אותו להליכים המשפטיים שיהיו עוד 20 שנה. אנחנו צריכים להפסיק עם זה, רק אם אני מסכים – את יכולה להקליט אותי. ואז האזנת סתר לא יכולה לשמש כראייה ולא כלום".

"האזנות סתר הן מכת מדינה". ח"כ ביטן (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
"האזנות סתר הן מכת מדינה". ח"כ ביטן(צילום: יאיר שגיא)

 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

ביטן אמר כי החוק הזה יוגש תוך שבוע. "אמרתי את זה לפני שנה, זה לא דבר חדש, אבל הקפאתי את זה בגלל חקירת תיק 2000, שם ראש הממשלה בנימין נתניהו הקליט, או מישהו מטעמו, את מוזס. אמרתי שאני לא רוצה להראות שיש קשר בין הדברים. החקירה הזאת של תיק 2000 כבר הסתיימה ולכן אני יכול להגיש את החוק", הוסיף ביטן, וחידד כי החוק לא יחול על תיקים קיימים שנחקרים.

 

 


 (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
 

 

במהלך האירוע בחולון התפתח עימות בין ביטן לגמלאי המשטרה שנכחו בקהל, שדורשים להצמיד את שכרם לזה של אנשי הקבע. "עם כל הכבוד, אני לא חייב לשמוע אתכם ולא שום דבר", השיב ח"כ ביטן מעל הבמה בעוד כמה מבין אלו שישבו באולם החלו לקרוא לעברו קריאות. האירוע הופסק לכמה דקות עד שהסדרנים הוציאו מהאולם את אלו שהתפרעו, ומנחת האירוע העיתונאית נחמה דואק אף איימה להזמין משטרה.

 

בהמשך האירוע התייחס יו"ר הקואליציה גם לשיחות עם הפלסטינים. "ודאי שההגדרה מהצד השני מאוד חשובה כי הם לא מכירים במדינה יהודית, הם לא מכירים בכלום, הם רוצים לקחת את השטח עד הים", אמר. "אני רוצה להזכיר לכם נאום של ח"כ חנין זועבי בחו"ל, שם היא אמרה שהיא בעד שתי מדינות – מדינה אחת פלסטינית ומדינה אחת כל אזרחיה. זה אומר בגדול במסגרת הסכם איתם, לצורך העניין גם עם ערביי ישראל והפלסטינים, את ההכרה שמדובר במדינה יהודית ודמוקרטית כמובן. אבל יהודית קודם כל. זה הדבר החשוב במסגרת הסכם שלום והרבה מאוד עניינים שיתפתחו בעתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן
צילום: יאיר שגיא
מומלצים