שתף קטע נבחר

חקירות נתניהו: תיק המתנות בדרך לסיכום, צפוי להעיד בפרשת הצוללות

אחרי שחקרו את ראש הממשלה במשך יותר מארבע שעות, במשטרה מאמינים שהם קרובים לסיכום תיק 1000. במקביל מעריכים גורמים כי לאור ההתפתחות בחקירת מולכו ושמרון נתניהו יצטרך לכל הפחות להעיד בפרשת הצוללות

אחרי שחקרו בשבוע שעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו במשך יותר מארבע שעות, חוקרי המשטרה יתעסקו השבוע בעיקר בעיבוד הנתונים שהתקבלו. נתניהו נחקר בעיקר סביב תיק 1000 - פרשת המתנות והחוקרים סבורים שהם קרובים לסיכום התיק. במקביל גוברת ההערכה שנתניהו יצטרך למסור עדות במסגרת פרשת הצוללות.

 

 

נתניהו. החוקרים קרובים לסיכום תיק המתנות, יצטרך להעיד בפרשת הצוללות (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
נתניהו. החוקרים קרובים לסיכום תיק המתנות, יצטרך להעיד בפרשת הצוללות(צילום: אוליבייה פיטוסי)

ביום חמישי האחרון הוקצבו לחוקרים ארבע שעות לביצוע החקירה של ראש הממשלה ולכן העדיפו שלא להתפזר על נושאים שונים אלא להתמקד בכל מה שקשור לתיק 1000. במהלך החקירה עומת נתניהו עם עדותו של עד המדינה ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכתו, ועם עדותו של איש העסקים ארנון מילצ'ן. בצוות החקירה מאמינים כי בכל הקשור לפרשת המתנות הם די סיימו את החקירה, אך בכל זאת ייפגשו איתו עוד פעם אחת בנושא הזה.

 

במקביל גוברת ההערכה במשטרה כי לא יהיה מנוס מלערב את נתניהו בחקירת תיק 3000 - פרשת הצוללות. נכון לעכשיו המשטרה טרם הגישה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בקשה בנושא, אך לאור ההתפתחויות בחקירת עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון מתחזקת הטענה כי לכל הפחות יצטרכו החוקרים לגבות עדות בנושא מנתניהו. "יש כמה שאלות שאנחנו חייבים לברר בפרשה הזאת", אמרו גורמי אכיפת החוק.

 

במשטרה מעוניינים לבדוק עם נתניהו לאלה מטרות בדיוק נסע מולכו במסעותיו בחו"ל כנציגו של ראש הממשלה ועם מי היה אמור להיפגש לצורך אותן משימות מדיניות. זאת לאור החשד כי מולכו קידם במסגרת תפקידו את עסקת הצוללות עם גרמניה.

 

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה לדיווחים בנוגע לחקירות: "אין קשר בין האמת לבין מבול ההדלפות המגמתיות והכוזבות. ראש הממשלה ענה בביטחון רב לכל השאלות ואנו חוזרים ואומרים בביטחון רב שלא יהיה כלום כי לא היה כלום".

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוליבייה פיטוסי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי
מומלצים