שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הג'יהאד האיסלאמי מגיב לצה"ל: "האיום לפגוע בהנהגה - הכרזת מלחמה"
  בארגון הפלסטיני לא נותרו אדישים למסר שפרסם צה"ל אמש בעקבות פעולת נקם אפשרית לפיצוץ מנהרת הטרור. האלוף יואב (פולי) מרדכי הבהיר כי "מנהיגי הג'יהאד האיסלאמי יישאו באחריות". בארגון השיבו: "יש לנו זכות להגיב על פיצוץ מנהרת ההתנגדות". נתניהו: "חמאס אחראי לכל מתקפה"

   

  נתניהו: "חמאס אחראי לכל התקפה"    (צילום: גל ארבל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  התגובה של הג'יהאד האיסלאמי : אתמול (שבת) פרסם צה"ל סרטון שבו הוא מזהיר את ארגון הטרור מתגובה לפיצוץ מנהרת הטרור שחדרה מהרצועה לישראל, והבוקר פרסם הג'יהאד האיסלאמי פרסם הודעה שבה הבהיר כי ימשיך בפעולותיו.

   

  בסרטון שפורסם אמש מופיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, והוא אומר בו כי "מפקדת הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בדמשק ומנהיגי הארגון - רמדאן שלח וזיאד נחאלה - קחו מהר את העניינים לידיים כי אתם אלו שיישאו באחריות".

   

  בג'יהאד האיסלאמי התייחסו ישירות לאיום המרומז לחיסול מנהיגי הארגון: "לא נרפה את ההגנה על עמנו ואדמתנו. האיומים של האויב לפגוע בהנהגת הארגון הם בגדר הכרזת מלחמה, ואנו נתמודד עימם. האיומים האלה חושפים את הכוונות האמיתיות של הציוניים. זכותנו להגיב על כל תוקפנות ובתוך כך גם הזכות להגיב על פשע התוקפנות נגד מנהרת ההתנגדות, שגרם למות 12 לוחמים מהזרועות הצבאיות של חמאס והג'יהאד", נאמר בהודעה.

   

  דברי האלוף מרדכי, אתמול    (צילום: מתפ"ש)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מחבלים שנהרגו בהשמדת המנהרה
  מחבלים שנהרגו בהשמדת המנהרה

  בהודעה נאמר גם כי "המסר שלנו לישראל: ידייך המגואלות בדמי ילדינו לא יפסיקו להרוג עד שייגדעו או עד שתסולקו מאדמתנו וארצנו. הטרור של האויב ואיומיו לא מפחידים אותנו ולא יניאו את הנהגתנו מדרך הג'יהאד, ההתנגדות וההגנה על עקרונותינו".

   

  גם דובר חמאס, פאוזי ברהום, הגיב לאיום של האלוף מרדכי: "האיומים נגד ההתנגדות מצד מי שמכונה 'מתאם פעולות ממשלת ישראל', יואב מרדכי, משקפות פאניקה ובלבול ביישות הציונית מפני תגובה שלנו על פשע הפגיעה באנשי ההתנגדות הפלסטיניים. ההתנגדות האמיצה תמשיך להיות מוכנה לבצע את חובתה - להגן על עמנו ולשבור את יוקרתו של הכיבוש".

   

  בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "בימים אלה יש מי שעדיין משתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל. היד שלנו תהיה קשה מאוד כלפי כל גורם בכל מקום. אני מתכוון לכל גורם - פלגים, סורקים, ארגונים. אנחנו רואים את חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת מעזה נגדנו".

   

  מנהרת הטרור מעזה לתוך שטח העוטף הושמדה על ידי צה"ל בסוף החודש שעבר, וכעבור כמה ימים הכריזה ישראל כי היא מחזיקה בגופות חמישה מחבלים שנהרגו בתוכה. ההערכה היא שכוונתה להחזיק בגופות לצורך עסקה להחזרת גופותיהם של סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול, שמוחזקות על ידי חמאס בעזה מאז מבצע צוק איתן ב-2014.

   

  בתגובה לזאת מסר אז הג'יהאד האיסלאמי: "גופות חמשת השהידים לא יישארו הרבה זמן בידי ישראל. אנחנו יודעים כיצד להשיב גופות של אנשינו. המערכה פתוחה ולא תסתיים. הארגון לא יתמקח על גופות המחבלים שבידי ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הג'יהאד האיסלאמי מגיב לצה"ל: "האיום לפגוע בהנהגה - הכרזת מלחמה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים