שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בזמן שהילדים בגן: מנורות נפלו מהתקרה והתנפצו
  שתי מנורות פלורסנט התנתקו מהתקרה בגן עירייה ברמת גן והתנפצו סמוך לילדים. הורים טענו כי התריעו בפני העירייה שהתאורה הותקנה באופן מאולתר עם סלוטייפ: "הם בכו מבהלה כי זה התנפץ לאלפי חתיכות". העירייה: "לא נמצאו אלתורי חשמל, הנחנו להחליף את כל גופי התאורה"

   


  מנורות הפלורסנט שהתנפצו על רצפת הגן, הבוקר ()
  מנורות הפלורסנט שהתנפצו על רצפת הגן, הבוקר
  פיצוץ אדיר קיבל הבוקר (א') את ילדי גן "דולב" במרכז רמת גן בעקבות מנורות פלורסנט שהתנתקו מהתקרה. אחת מהן התנפצה לרסיסים, מטר מראשי הילדים המבוהלים שישבו באותה עת במעגל בגן.

   

  האירוע החמור, שהסתיים במזל ללא נפגעים, התרחש בשעה 8:00 בבוקר כאשר הילדים הגיעו לגן עם הוריהם, שחלק מהם צפו בדרמה מול עיניהם. 30 ילדי הגן, בני 5-4, הוצאו לחצר כשהם בוכים ומבוהלים וצוות הגננות ניסה להרגיע אותם בשעת הריכוז.

   

  הורים לילדים בגן טוענים בשיחה עם ynet כי העירייה התעלמה מטענותיהם מאז פתיחת שנת הלימודים: "התלוננו שבתוך הגן יש אלתורים של חוטים ודבק אבל כלום לא קרה. הכתובת הייתה על הקיר".

  המנורות היו מעל השולחן שסביבו ישבו הילדים ()
  המנורות היו מעל השולחן שסביבו ישבו הילדים
  חלקים מהמנורות שהתנפצו על רצפת הגן ()
  חלקים מהמנורות שהתנפצו על רצפת הגן

  "הילדים בכו מבהלה כי זה התנפץ לאלפי חתיכות והיה פיצוץ כמו של פצצה", תיארה אחת האימהות. "הילדים בכו, הגננות נלחצו מאוד וההורים רצו לקחת את הילדים הביתה", הוסיפה האם. "אחרי שזה קרה אחת האימהות דיברה עם אחד מסגני ראש העיר והוא אמר שזה קורה ואין מה לעשות. זו תשובה שלא מקובלת עלינו. כל הגן הזה הוא עם אילתורים של סלוטייפ וחוטים, בסוף יקרה אסון".

   

  אמא נוספת לילדה בגן אמרה כי חלקים מהתקרה התפרקו כבר בעבר: "בחוץ עושים עבודות בנייה ובגלל זה הגן רועד וזה גורם לחלקים להתנתק. זה ברור שכאשר מדביקים עם סלוטייפים זה לא רציני. היום היה מזל כי ילד שיחק על הרצפה והמנורה נפלה מטרים מהראש שלו. כל האזור התמלא בשברי זכוכית, כולנו בפאניקה".

   

  מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "מיד עם היוודע המקרה הוזעק למקום צוות תחזוקה וחשמלאי מטעם העירייה הסיר את הפלורסנט הבעייתי. יש לציין כי בתקרית לא נפגע אף ילד או איש צוות וכי יום הלימודים התקיים כסדרו. עיריית רמת גן מבצעת בדיקות בטיחות באופן שוטף בכל מוסדות החינוך בתחומה, על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, וכך גם בוצע בגן האמור. בבדיקות שנערכו לא נמצאו אלתורי חשמל כפי שנטען על ידי ההורים. עם זאת, למען הסר ספק ולמען הסדר הטוב, הנחה מנהלת הבטיחות במוסדות החינוך העירוניים על החלפת כל גופי התאורה הן בגן העירייה היכן שאירעה התקרית והן בגן הצמוד לו. העבודות יחלו כבר מחר, ואנו מאמינים שהן יסתיימו בתוך יומיים-שלושה".

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים