שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גבר, שמור על הידיים שלך ותפסיק להטריד
  מאיפה התעוזה לכפות על אישה משהו שאינה רוצה? אין לך אימא? אחות? בת? מאיפה הזכות? מהיכן הלגיטימציה? מי נטע בך את המחשבה שזה מותר או לגיטימי? וגם אם ראית את זה מסביבך, כמה מעוותת צריכה להיות תפיסת העולם שלך על מנת לאמץ את האפשרות הזו?

  עמרי גפן. "יש כאן גברים שמלכלכים את כולנו" (צילום: יח"צ)
  עמרי גפן. "יש כאן גברים שמלכלכים את כולנו"(צילום: יח"צ)

  גבר, מאיפה התעוזה שיש בך לכפות על אישה משהו שאינה רוצה? אין לך אימא? אחות? בת? מאיפה הזכות? מהיכן הלגיטימציה? מי נטע בך את המחשבה שזה מותר או לגיטימי? וגם אם ראית את זה מסביבך, כמה מעוותת צריכה להיות תפיסת העולם שלך על מנת לאמץ את האפשרות הזו? לפגוע באדם אחר? לפגוע בה כי היא אישה? כי היא אולי חלשה ממך? כי היא לא תספר? כי מגיע לה? למען האמת, אין טעם לשאול את מי שכבר פגע. ומה נשיג מרדיפת מטרידי הנשים בעבר? הנורמות השתנו, ויתכן מאוד שהם עצמם לא היו פועלים כך היום.

   

  אני כן כותב לכם, הגברים והנערים שעדיין לא פגעו באף אישה או נערה. אתם שעלולים למצוא את עצמכם מחר עם מחשבה, רצון או פעולה. תחזרו, תכתבו, תדברו, תשירו, תנגנו ותכבשו כמה שרק תרצו. תשתמשו בעוצמה שלכם כדי להרשים, תשתמשו במשאבים שלכם כדי לפתות, תשתמשו בקולכם כדי להשפיע. תהיו אריות וטווסים, אבל אל תיגעו. אל תיגעו באף אישה או נערה ללא הסכמתה הברורה. אל תכפו על אישה דבר שאינה רוצה, ואל תספרו לעצמכם שלא ניתן לדעת. תמיד ניתן לדעת. תמיד צריך לשאול. תמיד צריך לכבד. זה באמת פשוט.

   

  כיצד ייתכן שכל אישה מתארת לפחות פעם אחת בחייה שבה הוטרדה מינית, ולרוב יותר? זה אומר שכל גבר הטריד מינית אישה לפחות פעם אחת בחייו? לא. זה אומר שחלק מאיתנו מרשים לעצמם לעשות את זה שוב ושוב ושוב. מיעוט של פושעים שמחבלים במרחב העדין שבין גברים לנשים. שמלכלכים את כולנו. במקום להשתמש בכוח הגברי כדי לגונן, לחבק ולשמור, ישנם גברים שמשתמשים בו כדי לנצל, לכפות ולפגוע.

   

  אפרת וכטל בקריאה להצטרף לקמפיין #me2

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  למי מאיתנו שיש לו כוח רב בידיים, הסכנה גדולה יותר, ואיתה גם האחריות. תהיה קצין, מנהל, ידוען מכל סוג או מרצה באוניברסיטה. הכוח שיש בידיך אינו אמור לשמש אותך מול נשים. אותם גברים "חזקים" שעושים זאת התבלבלו. ניצול כוח מבזה את בעל הכוח, שלא לדבר על ההשפלה של מי שנפגעת. הקו שבין הסכמה לכפייה אינו דק ומטושטש כלל. הוא עבה וברור מאוד. מי שלא מסוגל לראות ולשמור עליו, שלא יעז להיות במקום של הובלה והשפעה על אחרים. כאשר אנחנו עם הכוח, אנחנו אלו שמחויבים להדגיש את הקו הזה גם עבור אחרים. קצין לחייליו, מנהל לעובדיו, מורה לתלמידיו, איש תקשורת לצופיו ומוביל תרבות למעריציו.

   

  אנחנו כאבות חייבים לשוחח על זה עם ילדינו המתבגרים, עם בנותינו ובעיקר עם בנינו. לסייע להם להבין שגבריות היא קודם כול כבוד. לא רק בין גברים. בעיקר באופן שבו אנחנו מתייחסים לנשים. כבוד מוחלט למרחב שלהן, לרצון ולבחירות שלהן. עלינו לסייע להם ליצור חיבור עם נשים מתוך מקום של קשב ודיאלוג. אין לנו ברירה אחרת.

   

  הכותב הוא עמרי גפן, מנכ"ל קבוצת גבים - גישור ושיתופי פעולה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גבר, שמור על הידיים שלך ותפסיק להטריד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים