שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אין משקולות? מרימים פגזים: כך בונים שרירים בצה"ל

  ביום התרבות הגופנית למכללות הצבאיות שהתקיים בשבוע שעבר ניתן היה לחזות בשינוי התפיסתי שעובר על צה"ל בנושא הכושר ולצפות במגמות האימונים החדשות. ומה המסקנות? גם כאן, צה"ל ממש לא נשאר מאחור

   רוצים לגלות כיצד צה"ל מאמן את חייליו? קבלו הצצה:

   

   

  שוב בוחן בר-אור ושכיבות סמיכה? לא בצה"ל של 2017. בשבוע שעבר התקיים לראשונה יום תרבות גופנית ייחודי בשערי המכללות הצבאיות. האירוע שהתקיים בראשות מפקד המכללות הצבאיות, אלוף תמיר היימן, כלל את מאות מפקדי וחניכי כלל הקורסים המתקיימים ביחידה.

   

  הפעם נראה היה שהמושג "כושר צה"לי" נלקח צעד אחד קדימה. בהתאם לעלייה בעולם של אימוני כושר פונקציונלי כמו הקרוספיט ואחרים, והמחקרים המגבים את סוגי אימונים פופולרים אלו, נדמה שצבא ההגנה לישראל הפיק מסקנות משל עצמו והחל לשלב אימונים פונקציונאליים בשגרת האימונים של מפקדיו. אלה עושים שימוש באמצעים הנמצאים בסביבה הטבעית של כל חייל בצבא ההגנה לישראל.

   

  אימונים בתוואי שטח שונים, שימוש באמצעים ותשתיות מגוונות ותוכניות ייעודיות לכל קורס הגיעו לשיאם באירוע, שהיה חלק מתהליך רחב שמובילות המכללות הצבאיות על מנת להכשיר את הדרג הבכיר בצה״ל לעמידה בדרישות הכושר הגופני החיוניות לתפקידו של כל מפקד.

   

  מיישמים את מגמות האימונים הבולטות בעולם. אימון כושר ייעודי ביום תרבות גופנית למכללות הצבאיות. צילום: דובר צה"ל (דובר צה"ל) (דובר צה
  מיישמים את מגמות האימונים הבולטות בעולם. אימון כושר ייעודי ביום תרבות גופנית למכללות הצבאיות. צילום: דובר צה"ל

   

  קשה באימוני הכושר, קל בקרב

  היום נפתח בהזנקה לריצת מפקדים באורך שלושה קילומטרים בהובלת האלוף היימן. בהמשך התחרו משתתפי הקורסים השונים בתחרויות "קרב רב" שכללו ריצות קצרות, מרוץ שליחים, מתח, חבל וזריקת כדור 20 ק"ג. גם "בוחן מעטפה" שולב במסגרת האימונים – בוחן חדש בצה"ל הבודק את זריזות ומהירות החיילים.

   

  לצד אלו, בדומה למגמה ההולכת וצוברת תאוצה בעולם, נפתח במכללות ״המלכ"י"- המתחם לאימוני כושר ייעודי, המיועד להטמעת השילוב בין הצורך המבצעי לבין תורת האימון הגופני.

   

  מתחם חדשני זה מורכב מכמה מתחמי אימונים שונים וביניהם ״סימולטור כושר קרבי״ ייחודי מסוגו, המורכב מאמצעי לחימה שונים שהוצאו משימושם המקורי והוסבו להיות אמצעי תרגול לכושר קרבי. פגזי תרגול של תותחנים, מוקשי הנדסה, זחל של טנק, תיקי לאו, ברוסים ואחרים הפכו בין רגע למשקולות באימון ייעודי למאפייני הלחימה.

   

  ״הדרך לאמן את הלוחמים בצורה הטובה ביותר היא דרך אמצעי הלחימה אשר משמשים אותם ביום-יום וגם הזמינים ביותר בסביבתם", מסבירה רמ״ד תרבות גופנית, רס״ן אפרת ברוזה.

   

  "לקחנו את האמצעים איתם נלחמים והבאנו אותם לשטח האימונים במטרה לנתח את התנועה לצורה מדויקת למתאר הלחימה. ניתוח התנועה באימונים עם האמצעים והסיטואציות בהם יתקלו בשטח - מאפשרים לבנות תוכנית אימונים אישית ייעודית למפקד על פי תפקידו כך שיהיה מוכן לשטח ולקרב".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דובר צה"ל
  להתאמן כמו שאתה נלחם. צילום: דובר צה"ל
  דובר צה"ל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים