שתף קטע נבחר

תושבים לחצו - הופעה של אחינועם ניני בלוד בוטלה

השתתפותה של הזמרת באירוע שעתיד להתקיים בעיר בוטלה לאחר מחאה שהובילה קבוצת תושבים. לטענת העירייה, ההופעה נדחתה ובשל כך לא התאימה ללוח הזמנים של ניני. ממקורביה נמסר: "לא נודע לנו על ביטול ההופעה ולא הוצע מועד חלופי"

לאחר גל מחאות של קבוצה מתושבי לוד ברשתות החברתיות, שקראו לביטול הופעתה של הזמרת אחינועם ניני בעיר, היום (ראשון), הודיעה העירייה כי ההופעה בוטלה.

 

ניני הייתה אמורה לשיר שני שירים באירוע קירוב לבבות בין תושבי העיר, שמתוכנן להיערך בה בחודש הבא, אולם דבר השתתפותה עורר את זעמם של חלק מהתושבים ואלה קראו לביטול הופעתה.

 

"אירוע שכל מטרתו הייתה קירוב לבבות בין ערבים ליהודים הוכתם בשנאת חינם". אחינועם ניני (צילום: רונן אקרמן) (צילום: רונן אקרמן)
"אירוע שכל מטרתו הייתה קירוב לבבות בין ערבים ליהודים הוכתם בשנאת חינם". אחינועם ניני(צילום: רונן אקרמן)

"במדינה בה חופש הביטוי הוא ערך עליון, החרמת אמנים על רקע דעותיהם היא מעשה פסול", נמסר מעיריית לוד. "אכן ראוי היה שאחינועם ניני תימנע מאמירות והשתתפות באירועים שנויים במחלוקת, אולם במקום לטפח שנאה כה גדולה בחברה הישראלית ולהרחיב את הפילוג, חובתנו למצוא את הדרך לחבר, לקרב וליצור ישראליות משותפת המושתתת על שיוויון, אחריות הדדית ושותפות חברתית, במיוחד בערב של נשים, יהודיות וערביות, תושבות העיר, בעלות חזון וחלום המובילות לשינוי פני החברה, אליו הייתה אמורה להגיע אחינועם ניני בהתנדבות, כדי לשיר שני שירים (בלבד), ולא כבמה לדעות פוליטיות".

 

"תוכן האירוע תואם עם עמותת ׳אפשר אחרת׳, הפועלת בשנים האחרונות במערכת החינוך בלוד, במטרה ליצור ולפתח היכרות קרובה ודו-שיח משמעותי בין תלמידים ערבים ויהודים ככלי להפחתת עוינות, טיפוח סובלנות, ובניית אמון בין שתי הקבוצות. עם זאת תוכן הערב לא הובא לאישור ראש העיר, אשר בוודאי לנוכח הרגישות המתבקשת, היה מעדיף להימנע ממתחים מיותרים ומסערת רגשות העלולים לגרום לפגיעה ולתוצאות הפוכות של ריחוק בין קבוצות האוכלוסייה בחברה הלודאית. כך או אחרת, מסיבות טכניות שאינן קשורות לנושא, נדחה האירוע למועד אחר שבו לא מתאפשר לאומנית הכישרונית שתרמה רבות למוזיקה הישראלית, להשתתף".

 

בסביבתה של ניני, ששוהה כעת באוסטרליה, סיפרו כי לא קיבלו הודעת ביטול ולא הוצע להם תאריך אחר להופעה. עופר פטנזון, מנהלה של הזמרת, מסר: "צר לנו כי אירוע

שכל מטרתו הייתה קירוב לבבות בין ערבים ליהודים הוכתם בשל שנאת חינם. בניגוד לטענת העירייה - הפעם הראשונה שבה נודע לנו על ביטול ההופעה הייתה לפני זמן קצר מפיו של כתב אתר זה והטענה כי הוצע לנו מועד חלופי אינה נכונה. אחינועם נמצאת כעת בסיבוב הופעות באוסטרליה, שם היא מייצגת בכבוד את ישראל בקרב קהילות יהודיות. היא תמשיך לפעול למען ערכי השלום והאחווה כי זו היא דרכה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אחינועם ניני
צילום: ירון ברנר
לאתר ההטבות
מומלצים