שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרשת הצוללות: גנור אסף מידע מפליל על החשודים עוד לפני החקירה
  עוד לפני שחתם על הסכם עד מדינה, החליט מיקי גנור לפעול נגד החשודים הנוספים בפרשייה הביטחונית לאחר שהרגיש מאוים, לדבריו. איש העסקים שכר חברת חקירות פרטית שתאסוף מידע מפליל נגד השמות הבולטים בתיק. גורמים בחקירה: "הכין את עצמו היטב לרגע שבו הכל יתפוצץ"

   

  עד המדינה מיקי גנור (צילום: אוראל כהן)
  עד המדינה מיקי גנור(צילום: אוראל כהן)

  עד המדינה בפרשת הצוללות התכונן לרגע שבו הכל יתפוצץ. מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות וכלי השיט מגרמניה המכונה "תיק 3000", הרגיש שהרצפה תחת רגליו עומדת להיסדק. ל"ידיעות אחרונות" ול-ynet נודע כי עוד לפני חשיפת הפרשה הפעיל גנור חברת חקירות פרטית שאספה עבורו מידע מפליל על המעורבים בתיק לקראת יום הדין. לחוקרי המשטרה סיפר כי הרגיש שהוא עומד בפני מסע לחצים ואמר: "הרגשתי שמנסים לסחוט אותי".

   

  פרשת הצוללות מתנהלת ברובה בעלטת חדרי החקירות, אבל אט אט נחשפים החומרים שהעביר גנור לחוקרים - שמתבררים כחזקים מאוד. למרות שגנור חתם על חוזה עם בן דודו של ראש הממשלה, עו"ד דוד שמרון, ועם הנחקרים הנוספים בפרשה, התיעוד שהביא לחוקרים מספק תמונה די ברורה על מה שהתרחש מאחורי הקלעים. כל פיסת מידע החל מהודעות, הקלטות ועד מיילים ציידה את החוקרים בגילויים חדשים. 

   

  חקירת מקורבי נתניהו בפרשת הצוללות    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההתפתחויות האחרונות בפרשת רכש הצוללות וכלי השיט -

  שומר הסוד הנאמן של נתניהו שפרש לפתע: זהו יצחק מולכו, החשוד בפרשת הצוללות

  גנור לשמרון: "הבטחת לקדם את העסקה, היית אמור לקבל 20 אחוז"

  יצחק מולכו בעימות עם גנור: "פעלתי רק לטובת המדינה"

   

  מיקי גנור (משמאל) במשרדי להב 433 (צילום: עמית שעל)
  מיקי גנור (משמאל) במשרדי להב 433(צילום: עמית שעל)
  מתברר כי עוד לפני תחילת החקירה הכין את עצמו גנור ליום שאחרי התפוצצות הפרשה, ושכר חברת חקירות פרטית ידועה כדי שתאסוף עבורו מידע על המעורבים הנוספים ברכש הצוללות וכלי השיט. על פי עדותו, ביקשו המעורבים בשלב מסוים לקבל ממנו את "המגיע" להם לאחר שקיבל 10 מיליון יורו מהגרמנים לפי תנאי העסקה.

   

  "הכין את עצמו לרגע שבו הכל יתפוצץ"

  גנור המשיך להרוויח זמן ומשך את חלוקת הכספים, אבל אז התחילו לדבריו רמיזות על איומים וסחיטה. בעקבות כך הוא שכר את שירותיה של חברת החקירות, כדי לתעד את בקשותיו ואת "מסע הלחצים" שהופעלו לדבריו ע"י חלק מהחשודים בפרשה - עו"ד שמרון, מפקד חיל הים לשעבר אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום, והמשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף.

   

  "נראה שגנור הכין את עצמו היטב לרגע שבו הכל יתפוצץ", אמרו גורמים המעורים בתיק החקירה. "הוא כל הזמן משך את חלוקת התמורה לאחרים, ולמרות שלא העביר את הכסף הגדול שקיבל עבור פרויקט הצוללות, הוא אסף חומרים חזקים מאוד כנגד המעורבים".

   

  עו"ד דוד שמרון ושליחו המיוחד של נתניהו, עו"ד יצחק מולכו (צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ)
  עו"ד דוד שמרון ושליחו המיוחד של נתניהו, עו"ד יצחק מולכו(צילום: אוהד צויגנברג, יריב קץ)

  מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום (צילום: אלעד גרשגורן)
  מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום(צילום: אלעד גרשגורן)

  בתוך כך נודע כי במשטרה מעריכים מאוד את עדותו של גנור, שעד כה נתמכה בדברים מסייעים. בשלב הזה מתכוונים החוקרים לבצע סבב חקירות משלים עם כל אחד מהמעורבים. לאחר מכן, על פי גורמים במשטרה, לא יהיה מנוס מלשאול גם את ראש הממשלה בנוגע לפרשה לאחר שמקורבו ושליחו המיוחד יצחק מולכו נחקר.

   

  חוקי הפרשה התמקדו בחקירתו של יצחק מולכו בבפעילותו הבינלאומית במסגרת שליחותו מטעם ראש הממשלה, ומבחינתם שימש עובד ציבור לכל דבר בעניין, זאת על אף שלא קיבל שכר.

   

  לפי עדותו של גנור, יצחק מולכו שקשור בקשרים עסקיים עם עו"ד שמרון, ניצל את מעמדו הבינלאומי על מנת לקדם את עסקת הצוללות עם גורמים פוליטיים בגרמניה. במשטרה חושדים שבכך סייע מולכו לשמרון, שייצג את גנור בעסקה.

   

  החוקרים הציגו בפני מולכו מספר אירועים שבהם השתתף בחו"ל וביקשו את התייחסותו. לדבריו, כל השליחויות שעשה בגרמניה היו אך ורק מטעם המדינה ולבקשתו של נתניהו. מולכו אמר בחקירתו כי הוא לא פעל לקידום עסקת הצוללות עצמה ובמשטרה לא חושדים בשלב זה שקיבל באופן ישיר כסף עבור פעילותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פרשת הצוללות: גנור אסף מידע מפליל על החשודים עוד לפני החקירה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים