שתף קטע נבחר

צפו: הגשושית ג'ונו חושפת תמונות מרהיבות של צדק

במהלך היעף האחרון סמוך לכוכב הלכת הגזי, לכדה הגשושית ג'ונו תמונות מדהימות. עכשיו נאס"א חושפת אותן לציבור, ואי אפשר להישאר אדישים ליופי הזה

משימתה של הגשושית ג'ונו לחקר כוכב הלכת צדק נמשכת - ואנחנו מרוויחים תמונות מרהיבות: הפעם מדובר בתמונות שנשלחו על ידי הגשושית לאחר היעף האחרון סמוך לכוכב הלכת הגזי, התשיעי במספר מאז ג'ונו הגיעה ליעדה בשנת 2016.

 

 (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
(צילום: נאס"א)

 (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
(צילום: נאס"א)

 (צילום: נאס"א)
(צילום: נאס"א)

 

התמונות הצבעוניות ברזולוציה גבוהה מציגות מסה של עננים חגים במעין סופה שמשתוללת מעל ההמיספרה הדרומית של כוכב הלכת העשוי גז, והיא מציגה את פני השטח של הכוכב ואת העננה שמעליו בפירוט מדהים.

 

 

בעת צילום אחת התמונות, הגשושית הייתה במרחק של 33,115 קילומטרים מקצה העננה של "שרשרת הפנינים" - אחת משמונה הסערות הגדולות של כוכב הלכת. התמונה הזו דרשה עיבוד, שכן מידע המגיע מנאס"א - ובעיקרו תמונות, הוא מידע לא מעובד. התמונות למשל, מגיעות עם פילטרים של צבעי אדום, ירוק, כחול ואינפרא-אדום, ולאחר מכן עוברות עיבוד ומקבלות את הצבעים שלהן בחזרה.

 

ג'ונו נכנסה למסלול סביב צדק ביולי 2016, חמש שנים לאחר ששוגרה מכדור הארץ והחלה במסע אל כוכב הלכת. לצד צילום תמונות, ג'ונו מצויידת בחיישנים מיוחדים שנועדו לסייע לה לחקור את השדה המגנטי סביב כוכב הלכת ואת האטמוספירה שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים