שתף קטע נבחר

קצין חרדי יפוצה על שיימינג: "מה שעברנו לא שווה שום הון"

בני משפחת גליקמן סבלו מהטרדות בלתי פוסקות מצד העדה החרדית כיוון שאב המשפחה עסק בשילוב חרדים בצה"ל. הם אומנם זכו לפיצוי של מאות אלפי שקלים, אבל לא מתנחמים לרגע: "היינו מעדיפים להישאר אנונימיים"

 

"הייתי מוותרת על מאות אלפי השקלים שנפסקו כפיצויים - הם לא שווים את התקופה הקשה שעברנו". כך סיפרה הבוקר (ב') לאולפן ynet עדי גליקמן, אשתו של יהודה גליקמן, שעוסק בשילוב חרדים בצה"ל ולפיכך הפך למוקצה בעדה החרדית. אנשי הקבוצה החרדית פרסמו את מספר הטלפון של בית המשפחה והפכו אותם מטרה להטרדות בלתי פוסקות ולפגיעה מתמשכת.

 

גליקמן, אחד הבכירים בשילוב חרדים בצבא, שכר חוקרים פרטיים בניסיון להתחקות אחר זהותם של מפיצי חוברת "הציידים" שהשמיצה אותו, חשפה פרטים אישיים שלו ושל בני משפחתו וקראה לציבור למחות בפניו על תרומתו לגיוס חרדים לצה"ל ולהטרידו. בית משפט השלום ברמלה פסק כי שלושה פעילים נגד חוק הגיוס ישלמו לו פיצויים בסך 500 אלף שקל, בתוספת כ-100 אלף שקל הוצאות משפט, כיוון שנפגע מפרסומים שהפיצו נגדו במסגרת קמפיין "החרד"קים".

הפרסומים נגד גליקמן ()
הפרסומים נגד גליקמן

 

עדי גליקמן סיפרה: "התקופה הקשה מאוד שעברנו לא שווה שום הון שבעולם. מבחינתנו היינו מוותרים על השיימינג המטורף הזה ונשארים אנשים פרטיים אנונימיים, כמו שהיינו עד אותה תביעה".

 

לדבריה, בעקבות פרסום פרטיה ופרטיו של בעלה בידי העדה החרדית, "קיבלנו הטרדות טלפוניות, אנשים התקשרו בכל שעות היממה, החל משש בבוקר בלי הפסקה. פרסמו את הטלפונים שלנו בחוברות המדוברות של 'הציידים' וגם בפשקווילים שקוראים למי שמעוניין במענקים של קמחא דפסחא, סלי מזון למשפחות, לפנות אלינו בטלפון". היא הדגישה: "בעלי לא גייס חרדים מעולם. הוא עסק בתפקיד של שילוב חרדים בצה"ל. הוא לא אסף אותם".

 

אף שלא מדובר באנשי הקהילה שבה חיים בני משפחת גליקמן, הם חשו מאוימים מאוד. "גם הילדים חוו את כל ההטרדות האלה ואת כל האלימות", אמרה עדי.

 

עוד הוסיפה כי לא זכתה לגיבוי או לסיוע מהצבא. "אפילו כשפניתי במכתבים אחרי החוברת הראשונה שפורסמה לגורמים בכירים, לצערי הרב לא זכיתי למענה הולם".

 

ואולם ספק אם פסיקת הפיצויים תרתיע את הקיצוניים, שכן כספי הפיצויים ימומנו מקרנות של חסידות סאטמר בחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים