שתף קטע נבחר

משרד הבריאות מזהיר: סליים עלול להרעיל את הילדים

בימים האחרונים נתקבלו דיווחים על שימוש בחומרי ניקוי וכביסה להכנת החומר הצמיגי דמוי הפלסטלינה "סליים" המכיל כימיקלים מסוכנים. משרד בריאות מזהיר כי מדובר בחומרים רעילים ביותר שעלולים לגרום לפגיעה קשה בילדים

סליים קטלני: משרד הבריאות והמרכז הארצי למידע בהרעלות ברמב"ם מזהירים את הציבור מפני שימוש של ילדים בחומרי ניקוי ביתיים ובכימיקלים, לצורך משחק הסליים, חומר צמיגי דמוי פלסטלינה. חומרים אלה מכילים רעלנים מסוכנים שעלולים לגרום להרעלה קשה.

 

במשרד הבריאות מזהירים כי יש להרחיק את החומרים הללו מהישג ידם של ילדים ואין להשתמש בו למטרות משחק או יצירה. גם אבקות כביסה, המשמשות להכנת הסליים ה"ביתי", עלולות לגרום לגירוי בעור ובריריות.

 

בליעה של רעלנים אלה מסוכנת ביותר, שכן הם עלולים לגרום להרס רקמות מערכת העיכול, לדלקות קשות באיברים הפנימיים, לשינוי מאזן החומצה בסיס בדם, עד לסכנת חיים של ממש.

 

עוד בערוץ הורים:

- "אני האימא שנאלצה לקבל פרצופים מהורי הגן"

- מה עושים כשהילד נדבק בתולעים?

- נבחרת כדורגל בביה"ס - הכניסה אסורה לבנות

 

הסליים נחשב ללהיט גדול מאוד אצל ילדים בגילאי 13-8 כבר תקופה ארוכה. הם נכנסים ליוטיוב כדי ללמוד שיטות הכנה ומשקיעים זמן רב בהכנת סליים. חלקם גם מוכרים את הסליים לילדים אחרים, ולמרות שהתעסקות של הילדים בדברים נוספים מלבד מסכים היא מבורכת וגם יזמות בגיל צעיר, במקרה הזה - המגע עם החומרים המרכיבים את הסליים עלול להיות מסוכן.

 

תהליך ההכנה של "סליים" כולל ערבוב של חומרים שונים ובהם דבק, מרכך שיער, קצף גילוח, נוזל כביסה ומרכך כביסה אשר מכילים כימיקלים מסוכנים ובראשם הכימיקל בוראקס. בליעה של חומר זה על ידי תינוקות וילדים, או חשיפה שלו על העור, עלולות לגרום להרעלות קשות.

 

 (צילום: אלבום פרטי) (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

במשרד הבריאות ממליצים:

 

למקם חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים הרחק מטווח השגתם של ילדים - במקום גבוה או נעול. מיד בתום השימוש, יש להקפיד להחזירם למקומם ולסגור את המיכל.

 

מומלץ לקנות חומרי ניקוי רק באריזות קשות פתיחה לילדים.

 

להקפיד על השארת חומרי הניקוי באריזתם המקורית תוך סגירת המיכל. אין לאחסן חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים בבקבוקי שתייה, גם אם מצוין על בקבוקי השתייה "חומר רעיל" - פעוטות אינם יודעים לקרוא.

 

אין לאחסן חומרי ניקוי וכימיקלים אחרים בסמוך למוצרי מזון ולא בכוסות שתייה.

 

צפו בדיווח של ה-CNN על ילדה בת 11 שסבלה מכוויות דרגה ג' לאחר שהכינה סליים ביתי:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
חומרי הסליים מכילים רעלנים
צילום: אלבום פרטי
מומלצים