שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משותפה ליריבה: סיעת התעוררות פרשה מקואליציית ברקת
  ברקע ההסכם בין ראש העיר ירושלים לחרדים הליטאים בעיר והעתירה נגד ברקת, הודיעה סיעת התעוררות על פרישה. יו"ר הסיעה עופר ברקוביץ' הודיע כי יתמודד נגד ברקת בבחירות בשנה הבאה: "הראש שלו בכנסת או בכלל בראשות ממשלה"

   

  יו"ר התעוררות יתמודד נגד ברקת    (צילום: התעוררות)

  יו"ר התעוררות יתמודד נגד ברקת    (צילום: התעוררות)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סיעת התעוררות הודיעה היום (ב') על פרישה מהקואליציה של ראש העיר ירושלים ניר ברקת, ויו"ר הסיעה עופר ברקוביץ' הודיע כי הוא מתמודד על ראשות העיר. "ראש העיר כבר לא בעיר. הראש שלו בכנסת או בכלל בראשות הממשלה", אמר ברקוביץ במסיבת עיתונאים שכינסה הסיעה.

   

  במוקד הסכסוך הסכם צביון השכונות שחתם ברקת עם החרדים הליטאים בירושלים, בו סוכם על הקצאת מבני חינוך וגני ילדים למגזר החרדי בשכונות השונות. בהתעוררות הגדירו את ההסכם כפוליטי, ומחו נגד העדר השקיפות בהליך גיבוש ההסכם הפוגע בצביון החילוני והדתי של השכונות. בתגובה ברקת אסר על אנשי הדרג המקצועי בעירייה להיפגש עם חברי הסיעה, והם עתרו נגדו.

  מקואליציה לאופוזיציה. מסיבת העיתונאים של סיעת התעוררות (צילום: התעוררות) (צילום: התעוררות)
  מקואליציה לאופוזיציה. מסיבת העיתונאים של סיעת התעוררות(צילום: התעוררות)

   

  במסיבת העיתונאים התייחס עופר ברקוביץ' לקרע עם ברקת והאשים אותו בהקרבת העיר לטובת שאיפותיו הפוליטיות. "התעוררות הוקמה לחיזוק והעצמת ירושלים כעיר ציונית ופלורליסטית. החזון הזה שהביא להקמת התנועה לפני עשר שנים, מנחה אותנו גם היום ובשם החזון הזה גם תמכנו בברקת. לכן גם פעלנו והבאנו לבחירתו פעמיים", אמר יו"ר הסיעה.

   

  ניר ברקת. ברקוביץ': "השתנה לרעה, כל מאמציו מושקעים בפריימריז" (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  ניר ברקת. ברקוביץ': "השתנה לרעה, כל מאמציו מושקעים בפריימריז"(צילום: עפר מאיר)

  "ניר ברקת השתנה לרעה. ניר ויתר על הברית הציונית בירושלים כל מאמציו מושקעים בפריימריז. אנחנו שומרי הסף של הערכים הציונים. הפניית הגב של ניר להתעוררות היא הפניית הגב שלו לירושלים", אמר ברקוביץ והוסיף: "ירושלים הופקרה לאינטרסים פוליטים צרים, לסדרי עדיפויות קלוקלים. מה שנכון לחוסנה הכלכלי, לצביונה, לעתידה. כל הדברים שהתעוררות נלחמת למענם זה עשור - נסוג אל מול דילים ומהלכים שאנחנו לא יכולים ולא צריכים לחיות איתם".

   

  ברקוביץ' התחייב שהתעוררות לא תהיה מזוהה פוליטית, והודיע כי התנועה תהיה פתוחה לכל המגזרים בעיר. "ירושלים צריכה מנהיגות אחרת. המשבר הבשיל בנו את ההכרה וההבנה שהגיע הזמן לצעוד קדימה בלקיחת האחריות. אנחנו צריכים לעלות שלב. לקחת את האחריות הרחבה ביותר על העיר, להנהיג את ירושלים אל עבר השנים הבאות מעמדת ראשות העיר", אמר.

   

  מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מצער ומאכזב מאוד לראות איך סיעה שהתחילה את הדרך עם כוונות טובות מחליטה בגלל שיקולים אישיים וקטנים לקחת חלק בקומבינה פוליטית של כחלון על גבם של תושבי ירושלים. אלף תירוצים וניסיונות סרק להציג את פרישתם מהקואליציה כמהלך ערכי לא יכסו על הבושה בהחלטתם לדון עם כחלון על קבלת תקציבים לא לירושלים, אלא לקמפיין הבחירות של התעוררות. כל זאת בתמורה לבגידה במאבק הצודק שמוביל ברקת להפסקת הקיפוח של הירושלמים על ידי כחלון והאוצר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים