שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ה-FBI: עלייה בפשעי השנאה ברחבי ארה"ב
  מדו"ח שנתי של הבולשת עולה כי ב-2016 חלה עלייה של 4.6% בתקריות אלימות על רקע אפליה - בעיקר נגד יהודים, מוסלמים ושחורים. לפי הנתונים, תקריות רבות התרחשו בתקופה שלפני ואחרי בחירתו של טראמפ לנשיאות

  השחתת אנדרטת השואה בבוסטון באוגוסט האחרון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  השחתת אנדרטת השואה בבוסטון באוגוסט האחרון(צילום: AFP)

  עלייה חדה חלה ב-2016 במספר פשעי השנאה שאירעו ברחבי ארצות הברית, כך עולה מנתונים שפורסמו היום (ב') על ידי הבולשת הפדרלית (FBI). מספר פשעי השנאה – המוגדרים כמעשים המונעים מאפליה נגד גזע, מוצא אתני, דת, מין או נטייה מינית – עלה זו השנה השנייה ברציפות ל-6,121 תקריות; מדובר בעלייה של 4.6% משנת 2015. בדו"ח צוין כי במרבית המקרים פשעי השנאה הופנו כלפי יהודים, מוסלמים ושחורים.

   

  מנתוני ה-FBI עולה כי מספר התקריות עלה בכל רבעון של השנה שעברה, כאשר בשלושת החודשים האחרונים של 2016 אירעו בארה"ב 1,747 פשעי שנאה. ברבעון הזה, ציינו בסוכנות הידיעות הצרפתית, התקיימו הבחירות לנשיאות, ונרשמה עלייה במספר האירועים בימים שלפני ואחרי בחירתו של הנשיא דונלד טראמפ. כמו כן ציינו בדיווח שטראמפ נשען רבות על תמיכתם של אמריקנים לבנים בעוד קבוצות אחרות באוכלוסייה תמכו בעיקר ביריבתו הדמוקרטית, הילרי קלינטון.

  הטבח במועדון להט"ב באורלנדו בשנה שעברה. 49 בני אדם נרצחו (צילום: AP) (צילום: AP)
  הטבח במועדון להט"ב באורלנדו בשנה שעברה. 49 בני אדם נרצחו(צילום: AP)
   
   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  רבים מבין פשעי השנאה הופנו כלפי כמה קבוצות מיעוט במקביל. 57.5 אחוזים מבין פשעי השנאה בשנה שעברה נעשו כלפי גזע מסוים, רקע אתני או מוצא. 21 אחוזים מהפשעים נעשו על רקע דתי, ו-17.7 אחוזים על רקע נטייה מינית. לפי הדו"ח של ה-FBI, ב-62 אחוזים מהמקרים הפשעים נעשו נגד אנשים, בעוד בשאר המקרים הם נעשו נגד רכוש.

   

  "אף אדם לא צריך לפחד שיותקף באלימות בגלל מי שהוא, מה שהוא מאמין בו או איך שהוא מחליט להאמין", מסר התובע הכללי האמריקני, ג'ף סשנס, לאחר פרסום הדו"ח.

   

  ב-FBI לא נתנו הסברים לסיבה לעלייה במספר פשעי השנאה בשנתיים האחרונות ובמיוחד בשנה שעברה. בסוכנות הידיעות הצרפתית ציינו כי הנשיא טראמפ חזר במהלך קמפיין הבחירות כמה פעמים על הערות פוגעניות כלפי קבוצות שונות בחברה, ובהן שחורים, לטינים ונשים.

   

  בדיווח צוין בנוסף כי טראמפ זכה בהפרש של 21 נקודות על פני קלינטון בקולות הבוחרים הלבנים, בעוד היא זכתה בהפרש של 80 נקודות בקרב המצביעים השחורים ובהפרש של 36 נקודות בקולות ההיספנים. פרוטסטנטים וקתולים גם כן העדיפו את טראמפ על פני קלינטון, בעוד דתות אחרות נתנו תמיכה כמעט מוחלטת לקלינטון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים