שתף קטע נבחר

עדות מילצ'ן נחשפת: "יש לכם קארט בלאנש לתת לביבי ושרה מה שהם רוצים"

מתנות בין חברים? בחיקור הדין שנעשה לו בלונדון הודה המפיק ארנון מילצ'ן, שנחקר באזהרה, כי למעשה "לא הייתה לי ברירה" אלא להיענות לדרישות של בני הזוג נתניהו. לדבריו, הבקשות לסיגרים ומתנות הפכו לשיטתיות וקבועות. משפחת נתניהו: "ידיעות כוזבות, רה"מ ורעייתו פעלו כחוק"

העדות הדרמטית של ארנון מילצ'ן נחשפת: ככל שהחוקרים מתקרבים לסיום החקירה בתיק 1,000 (החשד לטובות הנאה מבעלי הון), הולכת ומצטיירת השיטה המורכבת שבה נהגו לפי החשד בני הזוג נתניהו להזמין ולקבל מתנות בשווי עשרות אלפי שקלים מאנשי עסקים כמו ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר.

נתניהו ומילצ'ן. "לא הייתה לי ברירה" (צילום: רויטרס, EPA) (צילום: רויטרס, EPA)
נתניהו ומילצ'ן. "לא הייתה לי ברירה"(צילום: רויטרס, EPA)

נתניהו שב וטען כי מדובר היה ב”מתנות בין חברים”, אבל מהגרסה השנייה שסיפק מילצ’ן לחוקרים, שלפיה “נתתי הוראה לתת להם מה שהם רוצים”, ניתן ללמוד על טיבה הבעייתי לכאורה של מערכת היחסים הזו המבוססת יותר על דרישות חד־צדדיות מאשר על החלפת מתנות הדדית.

 

אחרי שבעדות השנייה שלו ניסה מילצ’ן לרכך מעט את הדברים שטען בתחילה, נסעו ללונדון חוקרי המשטרה בראשותו של ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, וחקרו באזהרה את המפיק הישראלי, שבעצמו חשוד בפרשה במתן שוחד. במהלך חקירתו מסר להם למעשה את הגרסה החדשה שמסבכת את נתניהו.

 

מילצ’ן הסביר כי הבקשות למתנות ולסיגרים הפכו לשיטתיות וקבועות ואמר כי נתן לאנשיו 'קארט בלאנש' (יד חופשית) להיענות לבקשות. “בשלב מסוים נתתי לצוות שלי קארט בלאנש לתת להם (לבני הזוג נתניהו) את מה שהם רוצים”, אמר. כאשר נשאל מדוע עשה זאת, הבהיר: “לא רציתי מהם דבר, ולא קיבלתי מהם שום דבר”. מילצ’ן, שזה שנים נחשב לחבר קרוב של נתניהו, הסביר עוד כי בעצם לא הייתה לו ברירה אלא להיענות לדרישות בני הזוג. בכך מחזקת עדותו את החשד שלפיו הסיגרים והשמפניות שהעניק לא היו “מתנות שבין חברים”, כדברי נתניהו - אלא טובות הנאה שהתקבלו לפי דרישה. 

 

 

את דברי מילצ’ן מחזקת עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית שלו ושל המיליארדר ג’יימס פאקר, שאחראית הייתה למעשה ל"אספקת הסחורה" למעון רה”מ. "רכישת השמפניות לא הייתה ביוזמת מילצ'ן או פאקר, אלא תמיד יוזמה של בני הזוג נתניהו. שרה הייתה מבקשת בקבוקים (בארגזים) של 6 או 12 בקבוקי שמפניה. ביבי היה מבקש סיגרים וידע גם על כמויות השמפניה שאשתו קיבלה. הנהג של החברה היה נוסע במיוחד לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות", סיפרה קליין, בעדות שנחשפה אמש בערוצי הטלוויזיה.

 

במקרה אחר סיפרה קליין על דרישתה של אשת ראש הממשלה לשלוח למעון רה"מ מפקח בנייה: "הייתה שיחה קשה, שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד רה"מ לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול. אחרי כמה שעות התקשר ביבי בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכל מותר'".

 

רק בשבוע שעבר הודה פרקליטם של בני הזוג נתניהו, עו”ד יעקב וינרוט, בתוכנית “עובדה” כי אכן אישר לשרה לקבל גם תכשיטים כמתנה ממילצ’ן, וכי היא אפילו דרשה ממנו, בהתאם, להשלים חלק שני עבור הסט שנרכש.

 

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה מאוד בטוח בעצמו וכנראה שמישהו נמצא בלחץ, כי מכת הידיעות הכוזבות נמשכת בעוד דיווח כוזב. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס, EPA
נתניהו ומילצ'ן
צילום: רויטרס, EPA
מומלצים