שתף קטע נבחר

חקירת משטרה נגד יצרנית המל"טים אירונאוטיקס

המשטרה פתחה בחקירה נגד החברה "בקשר לעסקה מול לקוח מהותי". לפני חודשיים פתח משרד הביטחון בחקירה נגדה והשעה את רישיון השיווק של מל"ט ל"לקוח במדינה זרה"

יצרנית המל"טים הישראלית ממשיכה להסתבך: חודשיים וחצי לאחר שמשרד הביטחון לא אישר לאירונאוטיקס לייצא מל"ט ל"לקוח מהותי במדינה זרה", פתחה המשטרה בחקירה נגד החברה "בקשר לעסקה מול לקוח מהותי". בינתיים לא ניתן למסור פרטים נוספים.

מל"ט של אירונאוטיקס ()
מל"ט של אירונאוטיקס

מייצרת גם רחפנים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מייצרת גם רחפנים(צילום: דובר צה"ל)

בסוף אוגוסט הודיע האגף לפיקוח על הייצוא הביטחוני במשרד הביטחון כי לעת עתה הוא אינו מאשר ייצוא מל"ט של אירונאוטיקס מסוג Orbiter 1K ל"לקוח מהותי" של אירונאוטיקס. בחברה אמרו אז כי התליית הרישיון היא ליצוא המל"ט הספציפי ללקוח האמור, וכי משרד הביטחון לא מגביל את יצוא המל"ט האמור ללקוחות אחרים, או את האפשרול ליצוא מל"ט מסוג שונה ללקוח המדובר.

 

החברה העריכה אז כי התליית הרישיון היא זמנית, והיא נובעת מבדיקה שמבצע משרד הביטחון בקשר לפעילות החברה במדינה של הלקוח האמור. לאחר אותה הודעה באוגוסט של משרד הביטחון, צנחה מניית החברה ב-17% במחזור ענק.

 

עיקר הפעילות של אירונאוטיקס מתרכז בשלושה תחומים, בראש ובראשונה מערכות בלתי מאוישות לאיסוף מודיעין ותקיפה, בכלל זה מל"טים, בלונים ורחפנים - תחום זה אחראי על 75% מהכנסות החברה. כמו כן מפתחת החברה מערכות אלקטרואופטיות ואמצעי תקשורת למערכות לא מאוישות ומייצרת מנועים למל"טים. לחברה עשרות לקוחות בכמה מדינות.

 

מחברת אירונאוטיקס נמסר כי החברה תשתף פעולה באופן מלא עם כל בדיקה בכל נושא ותפעל כמיטב יכולתה על מנת שהחקירה תהיה קצרה ככל האפשר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים