שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העלאת שכר ומענק: הסכם קיבוצי חדש לעובדי ענף המלונאות
  עיקרי ההסכם: תוספת שכר של 7.25% בשלוש פעימות ומענק חד פעמי של כ-1,000 שקל לפחות לעובדים הוותיקים יותר. יו"ר איגוד עובדי המלונות: "העובדים יתוגמלו בהתאם לתנאי העסקתם הייחודיים הכוללים עבודה מעבר לשעות נורמטיביות"

  התאחדות המלונות ונציגים של עובדי הענף חתמו הבוקר (ג') על הסכם קיבוצי ענפי חדש עם ההסתדרות, במטרה לשפר את תנאי העסקתם של כ-40 אלף עובדים בכ-400 בתי מלון ובתי הארחה בישראל.

   

  Booking.com מקימה מרכז פיתוח במיינדספייס תל אביב

  ירושלים החדשה: הצצה אל חמישה מלונות שנפתחו השנה

   

  ההסכם, שהושג לאחר תקופת הידברות ממושכת בין הצדדים, יחול למשך ארבע שנים וישפיע על כלל עובדי הענף, לרבות חדרנים ועובדי ניקיון, אנשי תחזוקה ולוגיסטיקה, עובדים אדמיניסטרטיביים, עובדים בתחום המזון ועוד.

   

  5 המלונות שנפתחו בירושלים בשנה האחרונה

  5 המלונות שנפתחו בירושלים בשנה האחרונה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עובדי המלונות יקבלו תוספת שכר, שתחולק בשלוש פעימות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עובדי המלונות יקבלו תוספת שכר, שתחולק בשלוש פעימות(צילום: shutterstock)

   

  בהסכם החדש נקבע כי במהלך ארבע שנותיו ייהנו עובדי הענף מתוספת שכר שתגיע ל-7.25%, ותחולק בשלוש פעימות (2.25%, 2.5% ו-2.5%). לצד זאת יקבלו העובדים מענק בגובה של 26% משכר היסוד, שמשמעותו תשלום של כ-1,000 שקל לפחות. המענק ינתן עבור התקופה שבין ינואר לאוקטובר 2017, לעובדים אשר צברו ותק של 30 חודשים ביום 1.1.17.

   

  בנוסף יחול שינוי בתוספת הוותק הנהוגה בענף, כך שתיטיב עם העובדים הוותיקים יותר. עד כה תוספת הוותק שקיבל עובד לאחר כל שנה הייתה שקלית ועמדה על 35-45 שקל. עתה, התוספת תגדל ותחושב באופן אחוזי, כך שגובהה יעמוד על 40-80 שקל לכל שנה. ההסכם גם מפחית משעה וחצי לכדי שעה את ניכוי זמן ההפסקות מהעובדים.

   

  יש לציין כי על פי ההסכם העובדים יחויבו להגדיל את ההפרשה משכרם לקרן הרווחה המשותפת להסתדרות ולהתאחדות המלונות, אשר אמורה לפעול לארגון פעילויות רווחה לטובת העובדים, והוצאת עובדים במקצועות שוחקים לפרישה מוקדמת.

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר לאחת חתימת ההסכם: "לענף המלונות תפקיד מפתח בחיזוק ובהתפתחות המשק. אני מברך את עובדיו על ההסכם אשר משפר משמעותית את תנאי העסקתם תוך הבטחת תגמול ראוי על עבודתם המסורה".

   

  נשיא התאחדות המלונות בישראל, רו"ח אמיר חייק, הוסיף כי "מדובר בהסכם מאוזן המיטיב עם העובדים תוך אחריות מלאה למעסיקים בבתי המלון הקטנים והגדולים כאחד".

   

  יו"ר איגוד עובדי המלונות, פרדי כהן, ציין כי "ההסכם קובע כי העובדים יתוגמלו באופן מכובד בהתאם לתנאי העסקתם הייחודיים הכוללים לא פעם עבודה מעבר לשעות נורמטיביות".


  פורסם לראשונה 14/11/2017 11:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים