שתף קטע נבחר

בית הדין לפרקליטי שירה רבן: תקנו את כתב התביעה

השופט אברהמי, שמתח ביקורת על השימוש בביטוי "שפחה", דרש להוריד חלק מהביטויים "שאינם רלוונטיים להליך המשפטי" - ולפרט אם שרה נתניהו הייתה המעסיקה בפועל. בקשת פרקליט נתניהו להטלת צו איסור פרסום סורבה

בית הדין הורה לפרקליטי שירה רבן לתקן את כתב התביעה. נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי, הורה לפרקליטי העובדת שתובעת את שרה נתניהו לתקן בתוך 21 ימים את כתב התביעה שהגישו. רק לאחר מכן יוכל עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של משפחת נתניהו, להגיש בקשה למחיקת שרה נתניהו מהתביעה. עו"ד כהן הגיש גם בקשת צו איסור פרסום, ובקשה זו סורבה.

 

 

שירה רבן בראיון לחדשות 2 (צילום: חדשות 2) (צילום: חדשות 2)
שירה רבן בראיון לחדשות 2(צילום: חדשות 2)
בתביעה החדשה יצטרכו פרקליטי רבן לפרט אם שרה נתניהו הייתה המעסיקה בפועל של רבן. בנוסף לזה כתב השופט, שמתח ביקורת בשבוע שעבר על ניסוח כתב התביעה של רבן על השימוש בביטוי "שפחה", כי התובעת תצטרך להוריד חלק מהביטויים "שאינם רלוונטיים לצורך ההליך המשפטי". לאחר שעורך הדין אורן גרוס, שהגיש את התביעה, הסביר מדוע השתמש בביטוי זה, נזף בו השופט ואמר: "זה לא מעניין אותי. לא ארשה זאת בהליך המשפטי".

 

בתביעתה של רבן, צעירה חרדית בת 24, היא גוללה מסכת של התעללות במעון ראש הממשלה בירושלים בעת שהועסקה שם כעובדת ניקיון. האירועים שמתארת הצעירה התרחשו לפני שבועות ספורים - ואחרי שבית הדין לעבודה קיבל בזו אחר זו את תביעותיהם של מני נפתלי וגיא אליהו ומתח ביקורת נוקבת על העסקתם הפוגענית וההתעמרות שסבלו כשעבדו במעון הפרטי של ראש הממשלה ורעייתו.

שרה נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
שרה נתניהו(צילום: AP)
  

בריאיון לחדשות 2 היא פרצה בבכי כשסיפרה ששרה נתניהו כינתה אותה "גוש של כלום" ותיארה אירועים שבהם צעקה נתניהו: "יום אחרי יום כיפור היה היום האחרון שלי בעבודה. היה לה מטען על זה שלא הגענו אליה לעבוד בערב יום כיפור. היום התחיל בצורה לא טובה, מבחינתה, בצעקות: 'שירה! יאללה יאללה תגידי בבית שלך', ככה צווחה ובאיזשהו שלב היא התחילה להתקרב.

 

"לא עזבתי, אני ברחתי. ברחתי כל עוד נפשי בי. אני לא יודעת מה היה קורה אם הייתי נשארת שם עוד שנייה. לא עוד דקה, עוד שנייה", אמרה והוסיפה כי נתניהו הורתה לה ולשאר העובדות לא לשוחח ביניהן בעת העבודה. "היא אומרת, אם אתן רוצות לדבר מילה, תקבעו אצלי פגישה. פה זה גזל, אתן לא מדברות מילה. היא רצה לכיווננו", סיפרה רבן, "משתוללת עם הידיים, משתוללת עם הגוף, מאיימת, צווחת, מושכת שערות, נושכת את השפתיים ואומרת: 'מה שאני אעשה, מה שאני אעשה'. עם הידיים ככה באוויר כל הזמן, ככה עם האצבעות. כל הזמן הפחד של מי שעומד מולה 'וואי וואי. רק שלא תרביץ לי'. לוקחים צעדים אחורה ומתרחקים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים