שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: אמצעי לחימה לעזה דרך "עלי אקספרס"
  משקפות, טלסקופים, צייני לייזר ואמצעי ראיית לילה: במשרד הביטחון חושדים שגורמי טרור ברצועה מנצלים את אתרי הקניות הפופולריים ברשת להברחת מוצרים אסורים במסווה של חבילות תמימות

  צייני לייזר מ"עלי אקספרס" לעזה (צילומים: משרד הביטחון ומתפ"ש) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים)
  צייני לייזר מ"עלי אקספרס" לעזה (צילומים: משרד הביטחון ומתפ"ש)

  רוכשים אמצעי לחימה באתרי הקניות הפופולריים ברשת: במעבר ארז נתפסו מאות חבילות שעל פי החשד מיועדות לגורמי טרור ברצועת עזה ונרכשו באתרי קניות מקוונים, ובהם "עלי אקספרס". בין היתר נתפסו רחפנים, משקפות וצייני לייזר, שעלולים לשמש גם לצרכים ביטחוניים.

   

  אנשי רשות המעברים במשרד הביטחון יחד עם מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) לעזה, תפסו במעבר ארז מאות חבילות עם מוצרים אסורים, שהוזמנו באינטרנט ועל פי החשד יועדו לגורמי טרור ברצועת עזה. במעבר, שבשליטת רשות המעברים במשרד הביטחון, מועברות מדי יום מאות רבות של חבילות דואר בדרכן לעזה.

  חבילות שנתפסו במעבר ארז (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים)
  חבילות שנתפסו במעבר ארז

   (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים)

   (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים)

   (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים) (צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים)

  כל חבילת דואר שעוברת מישראל לעזה עוברת בדיקה ביטחונית. בשבועות האחרונים זיהו גורמי הביטחון במעבר כי גורמים שונים ברצועה מנצלים לכאורה אתרי קניות מקוונים, וביניהם אתר הקניות הבינלאומי "עלי אקספרס", כדי להבריח מוצרים אסורים לעזה במסווה של חבילות תמימות כביכול.

   

  במשרד הביטחון ציינו כי בין המוצרים שנתפסו במעבר רק בחודש אוקטובר נמצאים רחפנים, טלסקופים, משקפות, צייני לייזר, גלאי מתכות, מכשירי קשר, אמצעי הסוואה, מנועים זעירים, אמצעי ראיית לילה, מצלמות מיוחדות, מכשירי קשר, חלקים לנשק, סכינים ועוד. אמצעים אלה מוגדרים על ידי מערכת הביטחון כ"דו שימושיים" - יכולים לשמש למטרות אזרחיות, אך גם לפעילות חבלנית. לכן, בתום בדיקה הם נתפסים בידי קציני מת"ק עזה במתפ"ש. על פי החשד, באמצעות חלק מהאמצעים שנתפסו ניתן היה אף להרכיב כלי נשק מאולתרים.

   

  מוצרים נוספים שהתגלו באחרונה בחבילות מאתר הקניות הפופולרי: לוחות אם ומעגלים אלקטרוניים, מנועים זעירים, ממירי מתח, מד רוח, מד זרם, מכשיר חיתוך כבל אופטי, מכשיר הגדלה אופטי, מקדח חשמלי זעיר, פנסי ראש מקצועיים, מייצב מתח, ספקי מתח, מחברים אופטיים ועוד.

   

  גם בעבר נטען כי ארגוני הטרור מנסים לרכוש אמצעי לחימה ב"עלי אקספרס". לאחר ההתנקשות בחייו של המהנדס התוניסאי שעבד בשירות הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד א-זווארי, פורסם ב-ynet כי מנוע המל"ט שפיתח המהנדס הוא כזה שנמכר ברשת ב-ebay וב"עלי אקספרס". על פי תחקיר בלוג "אינטלי טיימס", היה מדובר במנוע מדגם DLE11 שנמכר ברשת באתר "עלי אקספרס" במחיר של 594 דולרים עם זמן אספקה של עד חודש ימים, וגם ב-ebay, שם הוא עלה 575 דולר.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים
  צייני לייזר שנתפסו במעבר ארז
  צילום: משרד הביטחון ומתאם פעולות ממשלה בשטחים
  מומלצים