שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן נגד כחלון: "האוצר מטרפד את מיגון העורף"
  שר הביטחון נפגש עם ראשי רשויות בצפון וקרא לממשלה ליישם את ההחלטה שהתקבלה ב-2014: "משרד האוצר מטרפד אותה משיקולים לא ברורים, זו תהיה בכייה לדורות". משרד האוצר: "ליברמן לא מדיק, מקיימים את ההחלטה במלואה"
  שר הביטחון אביגדור ליברמן נפגש הבוקר (יום ג') עם ראשי הרשויות הגדולות באזור הצפון. את הפגישה שהתקיימה בעיריית חיפה אירח ראש העיר יונה יהב והשתתפו בה בין השאר נציגי פיקוד העורף, משרד הביטחון ומשרד הפנים.

   

  את המפגש פתח השר בקריאה לראשי הרשויות לדרוש את מימוש החלטת הממשלה למיגון העורף, שהתקבלה בשנת 2014 וטרם מומשה עד היום. לפי ההחלטה תקצה הממשלה בכל שנה, ולמשך 10 שנים, כ-150 מיליון שקל לסגירת פערי המיגון ברחבי הארץ, בדגש על יישובי הצפון.

  הפגישה הבוקר בחיפה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
  הפגישה הבוקר בחיפה(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

  "אנחנו עוסקים בעניין שהוא 'נטו חיים'", אמר ליברמן. "מבחינתי הדבר המאכזב ביותר הוא שהממשלה אינה מממשת החלטות שהיא קיבלה. מאז קבלת ההחלטה משרד האוצר מטרפד את מימושה משיקולים לא ברורים, וזאת למרות הצורך הברור בחיזוק הצפון ולמרות שעבודת המטה והתכניות המפורטות הושלמו".

   

  שר הביטחון אמר במפגש: "מיגון העורף בצפון לוקה בחסר באופן משמעותי יותר בהשוואה לדרום הארץ, אך גם בדרום אנו נתקלים בקשיים תקציביים רבים. הגיע הזמן שנתייחס למיגון העורף ברצינות. אחרת זו תהיה בכייה לדורות. זו גם אחריותכם, ראשי הרשויות, לדרוש את מימוש החלטת הממשלה. הצפון חייב לקבל חיזוק משמעותי בכל נושא המיגון והגנת העורף".

   (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
     

  שר הביטחון ציין כי בשנה וחצי האחרונות, פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל), יחד עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה, עשו קפיצת מדרגה גדולה במוכנות לחירום וכן בתחום המיגון. עם זאת, לדבריו, ללא תקציב רב-שנתי לא ניתן יהיה לממש את התכניות.

   

  ראשי הערים והרשויות האזוריות בירכו על המפגש הראשון מסוגו שיזם שר הביטחון, במטרה להציף פערים ובעיות בנוכחות כל גורמי המקצוע הרלוונטיים.

   

  ממשרד האוצר נמסר בתגובה לדברי ליברמן כי ההחלטה "מקוימת במלואה על ידי משרד האוצר, ובכל אופן לא קיימת בהחלטה כל מחויבות תקציבית בעניין המיגון. צר לנו ששר הביטחון לא מדייק בפירוש החלטות הממשלה. משרד האוצר ימשיך לפעול על פי החלטות הממשלה וביתר רגישות לביטחון האזרחים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  "הממשלה לא מממשת החלטות שקיבלה"
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  מומלצים