שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוף מר: מאות גופות של לוחמי דאעש שמורות במכולות קירור
  סוכנות הידיעות הצרפתית חשפה שכ-700 גופות של ג'יהאדיסטים שמורות בתוך חדר מתים מאולתר בעיר מיסרטה מאז דצמבר 2016, אז נסוג ארגון הטרור הסוני ממעוזו האחרון בלוב: "איש לא הגיע לכאן לדרוש את הגופות"
  חדר המתים המאולתר של לוחמי דאעש בלוב

  חדר המתים המאולתר של לוחמי דאעש בלוב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כך חולפת "תהילת עולם": מאות גופות של לוחמי ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש) נשמרות במכולות קירור בחדר מתים מאולתר במיסרטה, לוב, מאז דצמבר 2016, ועדיין לא הוחלט מה יעלה בגורלן. כך חשפה היום (יום ג') סוכנות הידיעות הצרפתית. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות, כ-700 גופות נשמרו בתוך מכולות רבות במיסרטה בטמפרטורות נמוכות מספיק בשביל למנוע את ריקבונן.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  חדר המתים המאולתר החל לאכלס את גופות לוחמי דאעש מאז דצמבר 2016, כשדאעש נסוג מעיר החוף סירת - המעוז האחרון של הג'יהאדיסטים בלוב.

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
  הגופות שנשמרו מוספרו וקוטלגו והוכנסו לתוך שקים. לכל גופה נפתח תיק מיוחד וצורפה לו דגימת DNA, שתאפשר למדינה האם לזהות את האזרח שלה. רוב הגופות הן של לוחמים זרים שהגיעו מחו"ל כדי להילחם בשורות דאעש, שבעבר גייס לוחמים מהמדינות העניות באפריקה.

   

  "איש לא הגיע לזהות את הגופות"

  "אנחנו לא יודעים אם מדינות יצרו קשר עם התובע הכללי (של לוב) כדי לקחת את גופות האזרחים שלהן, אבל ככל שהדבר נוגע לנו איש לא הגיע לכאן לזהות את הגופות", סיפר עלי טוויילב, האיש שאחראי על חדר המתים המאולתר, לסוכנות הידיעות הצרפתית.

   

  טוויילב אמר שכל התיקים הועברו לידי משרד התובע הכללי בטריפולי כדי להחליט היכן לקבור את הגופות. רוב הגופות הן של אזרחים מתוניסיה, מצרים, סודן ולוב, אך כאמור לפי שעה לא הגיע איש ממשפחות הלוחמים ההרוגים לדרוש את הגופות.

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
  לדברי טוויילב, חדר המתים זקוק בדחיפות לציוד הנדרש לשימור וזיהוי הגופות. במקום נמצאות שתי אלונקות ואוהל שמשמש כמעבדה לזיהוי פלילי.

   

  מאות גופות נוספות ננטשו מתחת להריסות סירת

  "כפי שאתם יכולים לראות, אין לנו את האמצעים הדרושים. כאן אנחנו לוקחים את דגימות ה-DNA ומצלמים את הגוויות", אמר טוויילב. מאות גופות נוספות של לוחמי דאעש ננטשו מתחת להריסות סירת או בבתי קברות מאולתרים שנחפרו על ידי הטרוריסטים עצמם.

   

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  האיש שאחראי על חדר המתים המאולתר אמר שבין 1,500 ל-2,000 ג'יהאדיסטים קבורים בסירת, ולדבריו יש חשש שהגופות רבות שנשארות באוויר הפתוח יובילו להתפרצות מחלות בקרב התושבים המקומיים. "אין לנו מספיק מקררים, אחרת היינו מוציאים את כל הגופות מהקברים", אמר טוויילב והוסיף שמכולות הקירור הושאלו מחברות פרטיות. אלא שלא כל המכולות במיסרטה במצב טוב, וכמה מהן נשברו. "היינו צריכים לחלק מחדש את הגופות בין המקררים שעדיין עובדים", הוא הסביר. לדבריו, יש מחסור קבוע בחשמל שנדרש כדי להפעיל את מכולות הקירור, בייחוד בעונת הקיץ החמה. "לכן חייב להיות (מקרר) גיבוי". בינתיים, לדבריו "הגופות נשארות כאן".

   

  ואם בזה לא די, טוויילב אמר שכמה מהחברות הפרטיות שהשאילו לרשויות בלוב את מכולות הקירור רוצות אותן בחזרה. "אני אומר להם כל פעם שהם יכולים לקבל בחזרה את המכולות ביחד עם התוכן שלהן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  שמורות בטמפרטורות נמוכות בתוך המכולות. גופות דאעש בלוב
  צילום: AFP
  מומלצים