שתף קטע נבחר

היציע הווירטואלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בגלל מחדל: חברת נבחרת ההתעמלות האמנותית נדרשה להתגייס לצה"ל
  איגוד ההתעמלות לא עידכן את שלטונות הצבא ברשימת הספורטאיות בעלות מעמד של "מצטיינות". בשל כך חויבה בר שפושניקוב להתייצב בלשכת הגיוס. היא זקוקה לטיפול רפואי וצה"ל הודיע לה כי תובא בכוח למסגרת צבאית. עו"ד של ויגדורצ'יק לרזי פלד: "הדברים מעלים סימן שאלה כבד בדבר פליליות המעשים". יו"ר האיגוד: "שהמאמנת תיקח אחריות על מחדליה"
  נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית עלולה להיפגע בצורה חמורה לאחר שבר שפושניקוב נקראה להתייצב לגיוס, מאחר שלא קיבלה מעמד של ספורטאית מצטיינת.

   

  שפושניקוב (18) מתאמנת בנבחרת מיום הקמתה בחודש מרץ האחרון. אם היא לא תוכל להמשיך בנבחרת יפגע הדבר בהכנות השוטפות לאליפות אירופה שתתקיים ביוני 2018. כמו כן תצטרך הנבחרת לצרף מתעמלת חדשה, שתצטרך ללמוד בהדרגה את התרגילים.

   

  צפו בנבחרת ההתעמלות האמנותית החדשה    (צילום: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ל-ynet נודע שהסיבה העיקרית לכך ששפושניקוב לא קיבלה מעמד של ספורטאית מצטיינת היא שמבחינת צה"ל היא מוגדרת כספורטאית "פעילה" בלבד. זאת, בגלל שהאיגוד לא שלח את המסמכים הדרושים והשאיר ברשימות של צה"ל את חברות הנבחרת הקודמת כספורטאיות מצטיינות.

   

  אילו הייתה שפושניקוב מוגדרת כספורטאית מצטיינית היה הדבר עוזר לדחות את גיוסה לצה"ל, דבר שהיה מאפשר לה להמשיך את פעילותה בנבחרת. עורך הדין אמיר רוזנברג, המייצג את המאמנת אירה ויגדורצ'יק, העלה את הבעיה במכתב שכתב ליו"ר האיגוד, רזי פלד.

   

  שפושניקוב עם ויגדורצ'יק. ההכנות של הנבחרת עלולות להיפגע (צילום: אורן אהרוני)
  שפושניקוב עם ויגדורצ'יק. ההכנות של הנבחרת עלולות להיפגע(צילום: אורן אהרוני)

   

  אם כל זה לא מספיק, שפושניקוב סובלת לאחרונה מכאבים חזקים בגב ואף הגיעה היום למיון. היא זקוקה לטיפולים אינטנסיביים ויומיומיים, אך מאחר שהייתה צריכה להתייצב בצה"ל היא

  קיבלה הוראה מהצבא, לפיה אם לא תגיע מיידית לרופא צבאי יפעל הצבא להביאה בכוח למסגרת רפואית צה"לית.

   

  במכתב לרזי פלד כתב עו"ד רוזנברג: "ניסיונותיך כיו"ר האיגוד, וניסיונות מרכז 'מכבי' לפגוע באירה ויגדורצ'יק חצו מזמן את הקו האדום, אך דומה כי הדברים הנחשפים במכתבנו זה, מעמידים סימן שאלה כבד בדבר פליליות המעשים.

   

  "ברגעים אלה, בהם נשלח מכתבנו זה אליכם, מובלת ספורטאית נבחרת ישראל, בר שפושניקוב בכוח ובכפייה, בהפתעה גמורה, בניגוד להבטחותיך וחובותיך כיו"ר האיגוד, לגיוס לצה"ל כספורטאית 'פעילה' בלבד, במקום להגדירה כספורטאית 'מצטיינת', הגדרה אשר הייתה גוררת דחיית גיוס ואשר הייתה מאפשרת לה להמשיך בייצוג מדינת ישראל".

   

  יו"ר איגוד ההתעמלות, רזי פלד (צילום: אורן אהרוני)
  יו"ר איגוד ההתעמלות, רזי פלד(צילום: אורן אהרוני)

   

  עו"ד רוזנברג הוסיף: "גיוסה של בר היום נודע לה לפני ימים ספורים בלבד. מנכ"לית האיגוד, הגב' שרית שנער, שלחה הודעה לקונית, כאילו אין מדובר בחורבן מוחלט של נבחרת ישראל ואימוניה".

   

  רזי פלד מסר בתגובה: "הגיע הזמן שהגברת ויגדורצ'יק תדע את מקומה, ובעיקר תכיר ותישא באחריות למעשים, להחלטות ובעיקר למחדלים הקשים שלה. כל בר דעת יודע שאם הנבחרת היתה יוצאת לתחרות בינלאומית (כפי שהאיגוד הורה לה לעשות - הוראה שהיא החליטה להפר על דעת עצמה) היה קל יותר לשנות את מעמדה של בר מספורטאית פעילה לספורטאית מצטיינת (אחרי שגיוסה של בר נדחה למטרה זו ולצורך האליפות).

   

  "אין פלא שהצבא לא מעוניין לדחות את גיוסה של בר לאחר שזה כבר נדחה לצורך נסיעה לאליפות העולם, נסיעה שבוטלה בהחלטתה של ויגדורצ׳יק. כעת, הגברת הנכבדה, באמצעות עורכי דינה ומשרד יחסי הציבור שהיא שכרה לעצמה, מאשימה את כולם ולא לוקחת אחריות על מעשיה וכשלונותיה, תוך הטחת האשמת חסרות תקדים במעסיקיה. הגברת, עורכי דינה ושאר שלוחיה מפריחים האשמות מחרידות וחסרות בסיס ועם כך לא ניתן עוד להשלים. האיגוד ינקוט בכל האמצעים למיצוי הדין כנגד כל מי שהפריח האשמות אלה, ללא יוצא מן הכלל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בגלל מחדל: חברת נבחרת ההתעמלות האמנותית נדרשה להתגייס לצה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים