שתף קטע נבחר

חשד לעבירות מין ב-4 נשים: שימוע נערך למשה איבגי

השחקן התייצב לשימוע בנוגע לחשדות שביצע מעשים מגונים והטריד מינית ארבע נשים בין השנים 2013-2012. לפני שלושה חודשים הודיעה הפרקליטות כי איבגי צפוי לעמוד לדין בהתאם להמלצת המשטרה

 

 

משה איבגי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
משה איבגי(צילום: ירון ברנר)

בדרך לכתב אישום? השחקן משה איבגי התייצב היום (ג') לשימוע בפרקליטות מחוז חיפה בנוגע לחשדות שלפיהן ביצע עבירות מין בארבע נשים. כזכור, בחודש אוגוסט הודיעה הפרקליטות כי איבגי צפוי לעמוד לדין על מעשים מגונים והטרדות מיניות שביצע בנשים שאיתן עבד, בין היתר בתיאטרון חיפה.  

 

"מחקירה שנוהלה על-ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה עולה חשד שבין השנים 2013-2012 ביצע איבגי, לכאורה, עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית בנשים, שעם חלקן עבד", נמסר בהודעת הפרקליטות לפני שלושה חודשים.

 

בחודש מאי 2016 העבירה המשטרה את התיק לפרקליטות עם המלצה להעמיד לדין את השחקן. במשטרה אמרו בשעתו כי התבסס חשד לדפוס פעילות מצדו של איבגי שניצל לכאורה את מעמדו וביצע עבירות מין באותן נשים.

 

האירוע שהוביל לבדיקה ולאחר מכן את החקירה הפלילית נגד איבגי קשור לאישה מתיאטרון בצפון הארץ. על-פי החשד, בעת שהאישה ביקשה לחבק את איבגי, הוא שלח ידיים לעבר החזה שלה והעיר כלפיה הערות מיניות פוגעניות. כמו כן, במהלך החקירה עלו מקרים נוספים של נשים שבהן נגע ונישק. אחת מהן הייתה תלמידה שקשורה לסדנה שהעביר. איבגי טען בחקירה שלא ביצע כלפי אף אחת מהנשים אקט מיני מבזה. "הכול היה בקטע חברי", הסביר לחוקרים.

 

 

במהלך החקירה עומת איבגי עם המתלוננות. אחת מהן הטיחה בו כי פגע בה במעשיו, ואילו הוא טען שלא ניסה לפגוע בה.

 

בשנה שעברה קראו ארגוני נשים לשלול ממשה איבגי את פרס השחקן הטוב בפסטיבל חיפה שבו זכה במשותף עם נורמן עיסא, על הופעתם בסרט "מלחמת 90 הדקות". הנהלת הפסטיבל התעקשה להעניק לו את הפרס חרף המחאה הציבורית: "הנהלות פסטיבלי סרטים בכל העולם אינן מתערבות בהחלטות המקצועיות והעצמאיות של צוותי השיפוט שלהן". למחאת ארגוני הנשים הצטרפו יותר מ-100 אנשי קולנוע שחתמו על מכתב מחאה על הענקת הפרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
משה איבגי
צילום: ירון ברנר
מומלצים