שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אזרחי אוסטרליה הצביעו בעד נישואים חד-מיניים
  61.6% מהמצביעים קבעו כי יש להתיר במדינה נישואים חד-מיניים - מה שצפוי לסלול את הדרך לחקיקה כבר השנה. ראש הממשלה טרנבול: "זה מדהים, הם הצביעו באופן מכריע 'כן' לשיוויון, 'כן' להגינות"

   

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  אזרחי אוסטרליה הצביעו הלילה (ד') במשאל עם בעד חקיקה שתתיר בחוק נישואים חד-מיניים. לשכת הסטטיסטיקה האוסטרלית מסרה כי רוב של 61.6% הצביע בעד החקיקה, מול 38.4% שהצביעו נגדה.  

   

  התוצאות אינן מחייבות מבחינה משפטית, אך הממשלה הצהירה כי תגיש הצעת חוק בפרלמנט אם האזרחים יצביעו בעד החקיקה. ראש הממשלה מלקולם טרנבול אמר לאחר פרסום התוצאות כי הוא ימלא את הבטחתו להגיש הצעת חוק, לפני סוף השנה. "זה חד-משמעי, זה מדהים", אמר טרנבול. "הם דיברו במיליונים, והם הצביעו באופן מכריע 'כן' לשיוויון בנישואים. הם הצביעו 'כן' להגינות, 'כן' למחויבות, 'כן' לאהבה".

   

  מפגן תמיכה בעיר סידני (צילום: EPA)
  מפגן תמיכה בעיר סידני(צילום: EPA)

  חגיגות במלבורן, אוסטרליה (צילום: Getty)
  חגיגות במלבורן, אוסטרליה(צילום: Getty)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  המשאל נערך באופן התנדבותי באמצעות הדואר, מאז חודש ספטמבר האחרון. כמעט 80% מבעלי זכות הצבעה במדינה השתתפו במשאל - יותר מהמשתתפים במשאל העם שהתקיים ביוני 2016 בנוגע לברקזיט, עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי.

   

  אוסטרליה צפויה להיות המדינה ה-26 שתתיר נישואים חד-מיניים. מבין המדינות המפותחות הדוברות-אנגלית, אוסטרליה היא אחת היחידות שטרם אישרו נישואים חד-מיניים.  

   

  מחכים לתוצאות (צילום: EPA)
  מחכים לתוצאות(צילום: EPA)
  הסטטיסטיקן הראשי עם התוצאות (צילום: EPA)
  הסטטיסטיקן הראשי עם התוצאות(צילום: EPA)
   

   (צילום: Getty)
  (צילום: Getty)

  אלפים שהתאספו בסנטרל סידני פארק פרצו בזעקות שמחה, התחבקו ובכו דמעות של אושר למשמע התוצאות - שהוצגו על ידי הסטטיסטיקן הראשי במדינה בשידור חי על גבי מסך ענק. מדובר באירוע מכונן עבור הומואים ולסביות באוסטרליה, שרק עד שנת 1997 עוד היה איסור בחוק בכמה מדינות ביבשת לקיים יחסים הומוסקסואליים.

   

  תומכים רבים שהתאספו בפארק בסידני נשאו שלטים עם הכיתוב "האהבה שלנו אמיתית" ומטריות בצבעי דגל הגאווה. בקהל נצפו נשים וגברים שלבשו שמלות כלה וחליפות מעוטרות בנצנצים.

   

  בספטמבר האחרון, לפני תחילת המשאל, יותר מ-20 אלף בני אדם הפגינו בסידני בדרישה להתיר נישואים חד-מיניים. מארגני ההפגנה טענו כי זה היה מפגן התמיכה הגדול ביותר בזכויות הלהט"בים בתולדות אוסטרליה. ראש הממשלה טרנבול הודיע לפני המשאל כי יצביע בעד, בניגוד לראש הממשלה לשעבר ג'ון הווארד, ממנהיגיה הקודמים של מפלגתו, שמתנגד לחקיקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אזרחי אוסטרליה הצביעו בעד נישואים חד-מיניים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים