שתף קטע נבחר

איומים לפני הפיצוץ באיילון: "אם אגיע אליך, לא תהיה רחמנות"

גם הבוקר נחקרות נסיבות הפיצוץ שבו נרצח תושב ג'לג'וליה ונפצע תושב כפר קאסם. עברם הפלילי מוביל בשלב זה את המשטרה להערכה כי מדובר בחיסול, אך ישנה אפשרות שהם הובילו מטען שהתפוצץ בטעות. בימים האחרונים הופצה הודעה שבה אוימו הנרצח והפצוע שקרוביהם נרצחו במקרי עבר

 

ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב ממשיכים לחקור הבוקר (ה') את הפיצוץ שהתרחש אמש בנתיבי איילון שבו מצא את מותו עבד אל-חאפז עראר, תושב ג'לג'וליה, וחברו עלי עאמר מכפר קאסם נפצע קשה מאוד. נכון לעכשיו במשטרה מעריכים כי מדובר בחיסול על רקע פלילי, בין היתר בשל עברם הפלילי של השניים.

 

כדי להוסיף לחשד, בימים האחרונים הופצה ברשתות החברתיות הודעת איומים שקיבלו השניים. הרקע להודעת האיומים הוא שעראר ועאמר נעצרו בחודש יוני האחרון בחשד לרצח הכפול של פאדי סרסור ומוחמד עאמר בכפר קאסם, אך הם שוחררו בשל חוסר ראיות. הנרצח והפצוע מהאירוע בנתיבי איילון איבדו גם קרובי משפחה באירועים פליליים. פאדי עראר, אחיו של הנרצח, נורה למוות לפני שנתיים. בחודש פברואר נרצחו מוסטפא עאמר, אביו של הפצוע מהאירוע הלילה, ואחיו עלאא במגרש המכוניות שבו עבדו באזור התעשייה בכפר קאסם. גם דודו, חכמת עאמר, נרצח ביריות שבועיים לאחר רצח האב והאח.

הודעת האיומים ()
הודעת האיומים


מכבים את האש ברכב הבוער (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מכבים את האש ברכב הבוער(צילום: מוטי קמחי)

בהודעת האיומים נכתב: "כשאתה מגיע לבית שלך אנחנו רואים אותך ורוצים להגיע אליך, אבל מרחמים עליך כי המשפחה איתך. אני יודע איפה אתה עובד. נגיע אליך. הירי שהיה לעבר הבית שלכם זה כלום, אבל אני נותן לך חודשיים. אם אגיע אליך, לא תהיה רחמנות. אני יורה וכך יוצא איתך תיקו. ואם תרצה להמשיך אז אנחנו מוכנים למלחמה".

 

גורמים שהגיעו לזירה לאחר שהתקבלו דו"חות המעבדה לזיהוי פלילי העריכו כי מדובר במטען רב עוצמה, שלו היה מתפוצץ בשעות העומס היה יכול לפגוע ברבים. מחקירה ראשונית במשטרה מעריכים כי מישהו עקב אחר השניים בנסיעתם בנתיבי איילון והפעיל את המטען כשלא היו רכבים סביב רכבם.

 

על פי הממצאים, הרכב התפוצץ ושני האנשים שישבו בו עפו ממנו. הרכב נעצר רק לאחר יותר ממאה מטר. חלקים מהרכב נמצאו גם במרחק של מאות מטרים ממנו בגלל עוצמת הפיצוץ. עם זאת, במשטרה בודקים גם אפשרות פחות סבירה שייתכן שמדובר ב"תאונת עבודה", כלומר שהשניים הובילו מטען חבלה בתוך הרכב ואז הוא התפוצץ בטעות.

אחיו של הנרצח בפיצוץ באיילון נורה למוות לפני כשנתיים ()
אחיו של הנרצח בפיצוץ באיילון נורה למוות לפני כשנתיים

זירת הרצח הכפול בכפר קאסם והנרצחים. הנרצח הלילה והפצוע נעצרו כחשודים ושוחררו ()
זירת הרצח הכפול בכפר קאסם והנרצחים. הנרצח הלילה והפצוע נעצרו כחשודים ושוחררו

"האלימות מתפשטת ואין מי שיעצור אותה"

גם במשפחת עראר מג'לג'וליה עדיין לא יודעים מי רצח את בנם. הם ציינו שהם יחכו לחקירות המשטרה. אותה משפחה, כאמור, איבדה לפני כשנתיים את פאדי עראר, שנורה למוות.

 

"אנחנו לא יודעים כלום ולא רוצים להאשים אף אחד", אמר ראזי עראר, דודו של הנרצח. "אנחנו מחכים לתוצאות החקירה. כולנו מופתעים. חבל מאוד שהגענו למצב כזה. האלימות מתפשטת ואין מי שיעצור אותה".

 

בראיון לאולפן ynet סיפר הדוד כי אחיינו עבד בעבודות בנייה. "כנראה שהיה לו משהו שאני לא ידעתי עליו. "הייתי מעורב בכמה סולחות שהיו ואני חושב שהצעירים האלה הולכים סתם. במקום שיתעסקו בעצמם, לחיות ולגדל ילדים, זה מה שקורה. הבעיה שלנו זה המלחמות בין הכנופיות ולכל אחד יש את הגאווה שלו", סיפר הדוד.

  

לפני שלושה חודשים נורה בטירה צעיר ממשפחת עראר מג'לג'וליה ונפצע קשה. אחרי ששוחרר מבית החולים אמר: "לא עשיתי כלום ולא יודע למה חיפשו אותי. לצערי נפלתי קורבן ואני מקווה שלא יפגעו בי שוב. הפעם נשארתי בחיים ואני לא יודע מה יכול לקרות אחר כך".

 

רק השנה נרצחו שישה בני אדם בכפר קאסם. על כל התיקים מוטל צו איסור פרסום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים