שתף קטע נבחר

"מירושלים לרומא" - היסטוריה ספורטיבית

במסיבת עיתונאים שהתקימה בצהריים (יום ה') נחשפה קבוצת רכיבת האופניים הישראלית המקצוענית הראשונה שתייצג את ישראל בתחרויות הרכיבה החשובות בעולם ומועמדת להתחרות גם בג'ירו ד'איטליה. סגל הקבוצה כולל רוכבים יהודים, מוסלמים ונוצרים מ-16 מדינות ו-5 יבשות

בשיתוף ג'ירו ד'איטליה

 

 

 

"סייקלינג אקדמי" - קבוצת רכיבת האופניים המקצוענית הראשונה שתייצג את מדינת ישראל בתחרויות המובילות בעולם, ואף מועמדת להתחרות בג'ירו ד'איטליה, נחשפה היום באירוע שנערך במרכז פרס לשלום וחדשנות. הרכבת סגל הקבוצה הושלמה בין היתר גם לקראת ה-"Big Start" ג'ירו ד'איטליה - שלראשונה בהיסטוריה יוצא מגבולות אירופה ויתקיים בישראל במאי הקרוב תחת הכותרת "מירושלים לרומא", והוא כולל 24 רוכבים מקצועיים מובילים מישראל ומהעולם המשתייכים לשלוש הדתות - יהדות, איסלם ונצרות.

 

הרוכבים מונו היום ל"שגרירי שלום" של מרכז פרס וחנכו לראשונה את מדי הקבוצה החדשים, שבעיצובם לקח חלק הזמר עברי לידר ואשר נושאים סמל מגן דוד. באירוע לקחו חלק גם ראש העיר תל אביב יפו רון חולדאי, שתארח חלק מה-Big start ג'ירו ד'איטליה במאי הקרוב, וכן שגרירים מהמדינות השונות מהן מגיעים חברי הקבוצה. (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל ) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )
(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )

במהלך האירוע ניתנו לרוכבי הקבוצה תארי 'שגרירי שלום' על ידי חמי פרס יו"ר המרכז ובנו של הנשיא -9 שמעון פרס, במטרה להפכם לשגרירים של שלום, סובלנות ודו קיום באמצעות הספורט ומעבר לו, וכמי שמייצגים לאומים ותרבויות שונות ורוכבים כצוות אחד.

 

הקבוצה נתמכת על ידי סילבן אדמס בעלים שותף "סייקלינג אקדמי" ונשיא הכבוד של ה- Big Start גירו ד'איטליה, ואיש העסקים רון בר-און מייסד ובעלים שותף "סייקלינג אקדמי". בסגל הישראלי שלה ניתן למצוא את החייל עומר גולדשטיין שמוכר על ידי צה"ל כספורטאי מצטיין, אחיו רועי גולדשטיין אלוף ישראל לשנת 2017, גיא ניב שנטש את רכיבת השטח לטובת אופני הכביש במהלך מפתיע ממש לאחרונה, גיא שגיב אלוף ישראל בקטגוריית רכיבה נגד השעון ואביב יחזקאל האלוף לשעבר באותה קטגוריה.

 

ג'יאנלואיג'י באנדטי. שגריר איטליה בישראל (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ג'יאנלואיג'י באנדטי. שגריר איטליה בישראל(צילום: אורן אהרוני)

 

פרט לרוכבים הישראלים הצטרפו לקבוצה רוכבים בינלאומיים בולטים מ-15 מדינות שונות שייצגו את ישראל בעולם. בין הרוכבים: אלוף טורקיה אמט אורקן, בן הרמנס הבלגי, רובן פלזה הספרדי וקריסטיאן סבארגאלי האיטלקי. שני האחרונים אף ניצחו שלבים במרוצים הגדולים בעולם, כולל בטור דה פראנס. מדינות נוספות מהן מגיעים רוכבי "סייקלינג אקדמי": נורבגיה, אוסטרליה, מקסיקו, קולומביה, אסטוניה, לטביה, צ'כיה, הולנד, ניו זילנד, אמריקה וקנדה.

 (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל ) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )
(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )

"עבורי ההזדמנות לרכוב בקבוצה הישראלית 'סייקלינג אקדמי' מהווה אתגר מקצועי וכבוד גדול", אמר אלוף טורקיה ברכיבה נגד השעון אמט אורקן במסיבת העיתונאים. לדבריו, רוכב טורקי מעולם לא רכב בקבוצה בדרג הזה. "מעבר לכך, כפי שאקדמי אינה רואה בעצמה רק 'קבוצת אופניים', אני אינני רואה עצמי ככזה. ביחד יש לנו הזדמנות להעניק דוגמא ולהעניק השראה, ואם תרצו לשנות ולו במעט את העולם סביבנו. ההזדמנות של רוכב טורקי להתחרות שכם אל שכם עם רוכבים ישראלים ואחרים בקבוצה אחת להשגת ניצחון משותף, היא מסר של דו קיום ושלום לכולם. זו זכות גדולה להתמנות כשגרירי שלום, לכל חברי לקבוצה ובמיוחד עבורי".

 

בעלים שותף "סייקלינג אקדמי" ונשיא הכבוד של ה- Big Start גירו ד'איטליה סילבן אדמס הוסיף כי "על אף ההתמקדות בפיתוח ענף רכיבת האופניים בישראל, קבוצת 'סייקלינג אקדמי' היא אחת מהקבוצות היותר מגוונות שיש עם רוכבים מ-16 מדינות ו-5 יבשות שונות. הרוכבים מבינים שעצם זה שהם חברים בקבוצה ישראלית, כל אחד מהם גם מהווה מעין שגריר של ישראל. במחנה האימונים שערכנו השבוע בישראל הרוכבים זכו להכיר את הארץ, את אנשיה ובעיקר להתגבש כקבוצה אחת. הכוח של פרויקט ה'סייקלינג אקדמי' בחיבור שנוצר בין אנשים המגיעים ממקומות כל כך שונים וירכבו יחדיו תחת צבעי הדגל הישראלי ובמטרה אחת משותפת, נותן לכולנו גאווה ענקית"

קבוצת הרוכבים (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל ) (צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )
קבוצת הרוכבים(צילום: יוסף אבי יאיר אנגל )

על פי רוני בר און המייסד והבעלים של סייקלינג אקדמי, חזון הקבוצה ומטרתה העיקרית היא להנחיל אופניים לצעירי ישראל כספורט נבחר. במסיבת העיתונאים הדגיש בר און, כי במסגרת הפעילות הוקמה הבוקר בבית שמש פרויקט עם רוכבי שמשון המקומיים לקידום הנוער בעיר, ובכוונת הקבוצה להקים מועדונים נוספים בעירות פיתוח ויישובים ברחבי בארץ, על מנת ליצור בכך את הדור הבא של רוכבי אופניים תחרותיים בישראל. הקבוצה אף הודיעה אמש על החתמתו של הרוכב הדרוזי מעוספיה סנד אבו פארס בן ה-18, שצפוי להתגייס לצה"ל בקרוב, לקבוצת העתודה. "החתמתו של אבו פארס מייצגת אף היא את מהות הפרויקט לצד הצבתה של ישראל על מפת האופניים הבינלאומית, גם להוות השראה לדור הצעיר ולהנחיל את אהבת האופניים לכל שכבות האוכלוסייה. אנו מאמינים שלא ירחק היום שבו יתחרו בשורות 'אקדמי' רוכבים מהמגזר הערבי ואף רוכב פלשתיני. זו שאיפתנו".

 רועי גולדשטיין. אלוף ישראל ברכיבת כביש (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רועי גולדשטיין. אלוף ישראל ברכיבת כביש(צילום: אורן אהרוני)אמט אורקאן קיבל את תעודת שגריר השלום (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אמט אורקאן קיבל את תעודת שגריר השלום(צילום: אורן אהרוני)

 

יו"ר מרכז פרס לשלום וידידות חמי פרס: "אבי האמין ביכולת הספורט לחבר בין אומות, תרבויות ודתות. כפי שהיה אומר: 'כשאתה על המגרש אתה שחקן קבוצתי לא מוסלמי, לא יהודי ולא נוצרי'. ספורט לא מכיר בגבולות ולא רואה תרבויות או דתות. ספורט זו שפה בינלאומית שמאחדת בין כולנו. לאתלטים יש כוח להיות שגרירים של שלום ולשמש כמודלים לחיקוי לדור הצעיר. אני מאמין בכל ליבי שספורט זו שפה בינלאומית, שבה לא משנה אם אתה מדבר עברית, אנגלית או טורקית. לכולם יש מקום ותפקיד. רוכבים יקרים, אני מקווה שתמשיכו להפיץ ערכי אהבה, דו קיום ושלום לא בישראל ובמזה"ת אלא בכל העולם, כמודלים לחיקוי לדור הצעיר. תארי שגרירי שלום ניתנים לכם היום כי אתם דמויות מפתח בעולם הספורט, וכמי שמקדמים סובלנות ומייצגים כקבוצה את היופי של ישראל, מדינה שמחבקת את כל הדתות והקהילות".

 

רוני בראון. מייסד ובעלי סייקלינג אקדמי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רוני בראון. מייסד ובעלי סייקלינג אקדמי(צילום: אורן אהרוני)
 

בשיתוף ג'ירו ד'איטליה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
צילום: יוסף אבי יאיר אנגל
מומלצים