שתף קטע נבחר

שוברים שתיקה: "הדובר שיקר? זו מסקנה פוליטית"

מנכ"ל ארגון השמאל הגיב להחלטה לסגור את התיק נגד דין יששכרוף לאחר שנמצא כי שיקר כשטען שהיכה פלסטיני: "פרקליט המדינה הפך למשרת פוליטי של שרת המשפטים". נתניהו: "האמת מנצחת, שוברים שתיקה ומשקרים ומוציאים את דיבתם של חיילנו בעולם"

 

 

מנכ"ל ארגון השמאל "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, הגיב הערב (ה') להחלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה של דובר הארגון, דין יששכרוף, לאחר שטענותיו כי היכה פלסטיני הוכחו כשקריות. בציוץ שהעלה הארגון בטוויטר הופיעה תגובתו של גבריהו: "אנחנו לא מופתעים. מה שהתחיל בהוראה פוליטית של שרת המשפטים הפך לחקירה פוליטית ונגמר במסקנה פוליטית ומגמתית".

גבריהו. "מה שהתחיל בהוראה של שרת המשפטים נגמר במסקנה פוליטית" (צילום: לואיז גרין) (צילום: לואיז גרין)
גבריהו. "מה שהתחיל בהוראה של שרת המשפטים נגמר במסקנה פוליטית"(צילום: לואיז גרין)

 

 

גבריהו תקף את פרקליט המדינה שי ניצן וטען כי הוא מפקיר את חובתו כשומר סף: "במקום להעניק הגנה לאזרחים ופעילים פוליטים שמותחים ביקורת על מדיניות הממשלה, הוא מאפשר רדיפה, השתקה והתעמרות השלטון. שי ניצן הפך למשרת פוליטי של שרת המשפטים".

 

לטענת מנכ"ל הארגון, הפלסטיני טען כי לא הוכה בעקבות לחץ מצד המשטרה: "כששוטרים מחברון מוציאים פלסטיני מהבית שלו וחוקרים אותו על אירוע שקרה לפני שלוש שנים, יש להניח שהוא יעשה הכל כדי לרצות אותם ולספק להם את מבוקשם". עוד הוא טען כי לא במקרה הטיפול באירוע נגמר בהכרעת הפרקליטות, מכיוון שאם הוא היה מגיע לבית המשפט "האמת הייתה יוצאת לאור".

ניצן. "הפך למשרת פוליטי של שרת המשפטים" (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
ניצן. "הפך למשרת פוליטי של שרת המשפטים"(צילום: יואב דודקביץ)

יששכרוף. התיק נסגר לאחר שטענתו נמצאה שקרית ( ) ( )
יששכרוף. התיק נסגר לאחר שטענתו נמצאה שקרית( )

מוקדם יותר היום הודיעה הפרלקיטות כי התיק נגד יששכרוף בגין הכאת פלסטיני נסגר מחוסר אשמה. בהחלטה נכתב: "מחומר החקירה ומהעדויות עולה כי מדובר בטענה שקרית, ומשכך הוחלט לסגור את התיק שנפתח נגד יששכרוף בחשד לשימוש באלימות קשה ובלתי מוצדקת בעילת 'חוסר אשמה'. לסיכום, מהראיות עולה כי יששכרוף בחר מטעמיו להעצים סיטואציה של שימוש בכוח שהיה כדין, אשר אף 'נפגע העבירה' לכאורה לא ראה אותה כבלתי תקינה ותיאר שימוש בכוח מצידו, שגלש לאלימות מיותרת ואכזריות. כאמור, הראיות מראות כי הדברים לא אירעו".

 

במסגרת החקירה נגבתה עדות גם מחסן ג'ולאני, הפלסטיני שדין טען כי הכה. ג'ולאני הכחיש שמעצרו לווה באלימות כלשהי מצד החיילים, מלבד שימוש בכוח לצורך איזוקו, פעולה שנדרשה נוכח התנגדותו. ג'ולאני טען כי לא הוכה, לא נחבל, לא דימם, לא הסתחרר ולא התעלף.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לתוצאות חקירת יששכרוף: "'שוברים שתיקה' משקרים ומוציאים את דיבתם של חיילנו רעה בעולם. היום עובדה זו קיבלה הוכחה נוספת, אם למישהו היה ספק. האמת מנצחת".

 

שרת המשפטים איילת שקד, שיזמה את החקירה נגד יששכרוף, הגיבה לסגירת התיק: "‏מסתבר שדובר 'שוברים שתיקה' הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים