שתף קטע נבחר

המטרה: החקירה האחרונה בתיק המתנות של נתניהו

רה"מ ייחקר שוב ביום א', החוקרים חלוקים בשאלה אם להמליץ על כתב אישום גם נגד מילצ'ן. בסביבת נתניהו פורסמו תמונות המעידות לכאורה שהיחסים עם מילצ'ן היו חבריים. ראש אגף החקירות יצחקי יסכם את החקירה, אף שיסיים תוך חודש את תפקידו. פרשת הצוללות: ברק מסר עדות

נתניהו ומילצ'ן יחדיו (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
נתניהו ומילצ'ן יחדיו
 

ביום ראשון הקרוב אמור ראש הממשלה בנימין נתניהו להיחקר בפעם השישית, ועיקר החקירה תתמקד גם עתה בפרשת 1000 (תיק המתנות), שאותה מבקשים חוקרי המשטרה לסיים. החוקרים, שמטרתם היא שחקירה זו תהיה גם האחרונה בפרשת 1000, סיכמו למעשה את התיק, ומעוניינים לקבל את תשובותיו של נתניהו לסיוע שעל פי החשד הוא נתן למילצ'ן בתמורה לסיגרים. אמש (ה') פרסמו בסביבת נתניהו תמונות המעידות לכאורה על כך שהיחסים עם מילצ'ן היו חבריים נטו. התמונות פורסמו בחדשות 2.

 

החוקרים נחושים לסיים את החקירה בתיק 1000 עד אמצע דצמבר. בכל מקרה הוחלט כי ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי הוא שיבצע את סיכום החקירה, אף שהוא מסיים את תפקידו בעוד שלושה שבועות, אז יוחלף בניצב גדי סיסו. יצחקי ימשיך ללוות את התיק עד העברתו לפרקליטות, לבקשת המפכ"ל ולאור בקיאותו בחומר החקירה ואופן ניהולה עד כה. יצחקי היה אמור לפרוש כבר לפני כחצי שנה, אבל לאור בקשת המפכ"ל נשאר בתפקידו.

 

בצוות החקירה חלוקות הדעות. אמנם קיים קונצנזוס שיש מספיק ראיות להעמיד לדין את נתניהו בעבירת שוחד ולכל הפחות בקבלת טובות הנאה, אך בשאלה כיצד לנהוג במילצ'ן יש דעות שונות. עד כה גרסו במשטרה כי לאור עדותו השנייה של מילצ'ן ותרומתו לקידום החקירה אפשר יהיה להמליץ על כתב אישום רק נגד נתניהו, אולם כעת יש בצוות החקירה מי שסבור כי קיים צורך לכרוך את נתניהו ומילצ'ן יחדיו.

 

 

ראש הממשלה ומילצ'ן בעבר (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
ראש הממשלה ומילצ'ן בעבר

 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
(באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

בנות הזוג, שרה נתניהו וטניסאית העבר אמנדה קוצר (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
בנות הזוג, שרה נתניהו וטניסאית העבר אמנדה קוצר

 (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

האוחזים בדעה זו טוענים כי יהיה קושי להסביר בבית המשפט מדוע הוגש כתב אישום רק נגד נתניהו. "זה בסוף ייראה כמו רדיפה אישית רק נגדו", אמרו הקולות שתומכים בגישה שלפיה יש להמליץ על כתב אישום גם נגד המיליארדר, שנחשב במשך עשרות שנים לאחד המפיקים מהבולטים בהוליווד.

 

במשטרה אוחזים בעדויות שלפיהן נתניהו עזר למילצ'ן גם בנושא סגירת ערוץ 10 וגם בנושא הוויזה. זאת גם הסיבה שחיקור הדין שבוצע בלונדון למילצ'ן בוצע באזהרה על מנת שלמשטרה תהיה האפשרות להגיש כתב אישום גם נגדו. מנגד יש עדיין מי שסבור שאפשר לוותר על הגשת כתב אישום נגד מילצ'ן, לנוכח העובדה שמדובר באזרח שתרם רבות למדינה ונתן את המתנות בלית ברירה.

 

רונן צור, יועץ התקשורת של איש העסקים ארנון מילצ'ן, מסר: "אין תגובה".

 

בתוך כך, התפתחות גם בפרשת 3000, המכונה פרשת הצוללות. במשטרה מתכננים להמשיך בסדרת החקירות של המעורבים בפרשה ואתמול נודע כי ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק העיד בלהב 433 בנושא הצוללות, ומסר לחוקרים את המידע שיש לו בנוגע להתחמשות צה"ל בצוללות והצורך בהן. ברק צייץ בטוויטר לאחר מכן: "לבקשת המשטרה מסרתי עדות בנושא הצוללות וכלי השיט. החקירה חשובה מאוד. אני מאחל למשטרה שתגיע במהירות לחקר האמת, קשה ככל שתהיה".

 

במשטרה מעוניינים עדיין לתשאל לכל הפחות בעדות פתוחה את ראש הממשלה נתניהו, אולם דבר זה ייעשה לאחר שהמשטרה תגיש בקשה ליועץ המשפטי אביחי מנדלבליט וזה יאשר אותה. בשלב זה ביום ראשון נתניהו לא ייחקר בעניין.


פורסם לראשונה 16/11/2017 22:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
נתניהו ומילצ'ן
באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית
מומלצים