שתף קטע נבחר

אנס וסרסר בנשים: כתב אישום חמור נגד תושב חולון

דימיטרי איסקוב (36), שהוסגר בחודש שעבר מאוקראינה, מואשם בניהול עסק להבאת נשים ממזרח אירופה לישראל לצורכי זנות. עם הגעתן ארצה נלקחו הנשים לדירות בבת ים ואיסקוב תיאם עבורן לקוחות. כמו כן נאשם שאנס שתיים מהן: "ניצל נשים רבות שנקלעו למצוקה כלכלית"

 

 

אונס וסרסור בנשים עומדים במרכז כתב אישום שהגישה הבוקר (יום ו') פרקליטות מחוז תל אביב נגד דימיטרי איסקוב, בן 36 מחולון. הוא נאשם כי ניהל עסק להבאת נשים ממזרח אירופה לישראל לצורכי זנות, וכן נאשם בעבירות מין חמורות, כולל מעשי אונס בשתי נשים. בסוף אוקטובר הוסגר איסקוב מאוקראינה לישראל, שנתיים לאחר שברח לשם.

 

על פי כתב האישום, שהגישה הפרקליטה רותי שביט-אושרי, איסקוב עסק בשנת 2015 בהבאת נשים ממדינות מזרח אירופה לשם אספקת שירותי מין בישראל. הוא יצר קשר עם הנשים באמצעות פרסום באתרי אינטרנט במדינות המוצא או בדרך אחרת, ולאחר שהבהיר את תנאי העסקתן תחת ניהולו ביחד עם שותפיו (אחותו אוקסנה, שי אל צופן וזאור נטרושווילי שהורשעו כבר; ג.מ.), הנחה את הנשים כיצד לנהוג בביקורת הגבולות על מנת שלא יעוררו חשד. הנאשם פעל במשך תקופה של חודשיים, כאשר הנשים הובאו לפרקי זמן של כשבועיים עד חודש ימים.

 

דימיטרי איסקוב, היום בבית המשפט ()
דימיטרי איסקוב, היום בבית המשפט

עם הגעתן לישראל נאספו הנשים משדה התעופה ואז נלקחו על ידי שותפיו של איסקוב לבית מרקחת על מנת לקנות קונדומים, חומרי סיכה ומוצרים נוספים שישמשו לאספקת שירותי המין. לאחר קניית המוצרים פוזרו הנשים בשש דירות שונות ששכרו איסקוב ושותפיו ברחבי בת ים.

 

פרסום שירותי המין נעשה באמצעות צילומים חושפניים של הנשים ולאחר שקבע איסקוב על בסיס התמונות את המחיר שאותו יגבו הנשים עבור שירותי המין, הוא תיאם עבורן לקוחות וגבה מהן כמחצית מהתשלומים שקיבלו. כמו כן, נדרשו הנשים לשלם שכר דירה עבור שהותן בדירות (כ-4,000-3,500 שקל), שאותן לא הורשו לעזוב עד פדיית חובותיהן כלפי איסקוב.

 

עו"ד איגור יוטקין (צילום: אסף מגל) (צילום: אסף מגל)
עו"ד איגור יוטקין(צילום: אסף מגל)

בשני מקרים ניצל איסקוב את מעמדו, תקף ואנס אותן. במקרה אחד שוחח עם אחת מהן ומסר לה כי הוא מגיע לדירה על מנת לצאת עמה למסעדה. בשובם משם ניסה להרים את שמלתה, אך היא התנגדה וניסתה להדוף אותו. בתגובה אחז בה בחוזקה ואנס אותה. לאחר שהצליחה להשתחרר מאחיזתו, משך איסקוב בחוזקה בשיערה ואנס אותה שוב. לאחר שבוע הועברה המתלוננת לדירה אחרת, אותה לא הורשתה לעזוב עד ששילמה לאיסקוב 8,000 שקלים.

 

במקרה נוסף, ביום שבו הגיעה אחת הנשים לישראל, לקח אותה איסקוב לבית קפה, שם נישק אותה למרות התנגדותה. הוא ליווה אותה לדירה שבה היא אמורה לשהות, שם הורה לה לשבת לידו, אמר לה לעשות כרצונו והכה אותה בפניה. לאחר מכן אנס אותה כמה פעמים. בשלב מסוים היא פנתה אל השכנים והזעקה משטרה. כשאיסקוב שמע שהתלוננה הוא עזב את ישראל, נעצר רק לאחר שנתיים והוסגר ארצה.

 

בבקשת המעצר כתבה עו"ד שביט: "מדובר במי שעברו תחת ידיו נשים רבות שנקלעו למצוקה כלכלית בארץ מוצאן, והוא יחד עם שותפיו 'שינעו' את הנשים, לתקופות קצרות, כאשר בכל פעם שאחת יוצאת, אחרת באה בנעליה. הוא אף הגדיל לעשות וביצע בשתי נשים עבירות מין תוך שימוש בכוח וניצול מצבן". 

 

עורך הדין איגור יוטקין מייצג את איסקוב, ומסר בשמו כי הוא מכחיש את המיוחס לו: "הוא מסר גרסה מפורטת בחקירותיו, התעמת עם המתלוננות ועמד על חפותו. כולי תקווה שהתלונות השקריות שהוטחו בו יופרכו במהרה בפני בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דימיטרי איסקוב, היום בבית המשפט
מומלצים