שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מתנחלים יידו אבנים, החיילים עמדו בצד. תיעוד

  חקלאי פלסטיני שרף פסולת בשדות שליד כפר בורין. לאחר השתלטות על השריפה הגיעו מתנחלים רעולי פנים ויידו אבנים לעבר החקלאים הפלסטינים. באירוע נפצע אדם אחד קל. בסרטון ניתן לראות כי חיילים עמדו בצד ולא מנעו מרעולי הפנים להשליך אבנים. צה"ל: הסרטון אינו מייצג, הכוח פיזר את מיידי האבנים

   

  משליכים אבנים ללא הפרעה מצד החיילים    (זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם)

  משליכים אבנים ללא הפרעה מצד החיילים    (זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יידוי אבנים על פלסטינים ללא פעולה של החיילים: אירוע חמור התרחש היום (ו') סמוך לכפר בורין בשומרון שבו מתנחלים רעולי פנים השליכו אבנים על חקלאים פלסטינים בזמן שחיילים שהיו במקום לא מנעו מהמתנחלים ליידות אבנים. יש לציין כי בסרטון לא ניתן לראות מה קרה אחרי שרעולי הפנים התקרבו עד כדי מרחק קצר לחקלאים.

   

  בסביבות השעה 12:30 התפשטה שריפה בשדות שליד הכפר וליד המאחז הלא-חוקי גבעת רונן לאחר שאחד החקלאים שרף פסולת חקלאית. למקום הגיעו כוחות כיבוי וצבא, שהשתלטו על השריפה יחד עם החקלאים.

  משליכים אבנים על החקלאים (צילום: זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם) (צילום: זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם)
  משליכים אבנים על החקלאים(צילום: זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם)

  בזמן שהכוחות פעלו לכיבוי השריפה, קבוצה של רעולי פנים החלה לזרוק אבנים לעבר החקלאים הפלסטינים בזמן שהחיילים עמדו ליד ולא מנעו זאת. האירוע תועד על ידי תחקירנים של ארגון יש דין וארגון רבנים לזכויות אדם. באירוע נפצע איש רבנים לזכויות אדם, זכריא סדה.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בשעות הצהריים התקבל דיווח על שריפה המתפשטת מכיוון הכפר בורין לעבר היישוב גבעת רונן. מתיישבים ופלסטינים הגיעו לנקודה ובמקום החל חיכוך שכלל זריקות אבנים של המתיישבים לעבר הפלסטינים. כוח צה"ל שהיה בנקודה פעל על מנת להפריד ולכבות את השריפה. הסרטון צולם בתחילת החיכוך ואינו מייצג את התנהלות כוח צה"ל באירוע. הכוחות שקפצו למקום פעלו לסיום החיכוך ולאחר שהמתיישבים התנגדו בכוח, פיזר אותם הכוח הצבאי באמצעות רימון הלם.

   

  כעת נמצאת תקופת מסיק הזיתים המתוחה בסיומה ובמהלכה, לאורך השבועיים האחרונים, נרשמו כמה תקריות של חיכוכים אלימים בין פעילי נוער הגבעות למוסקים פלסטינים באותו אזור. העימותים התרחשו בעיקר סביב ההתנחלות יצהר בטענה של הפעילים היהודים שהמסיק נערך באדמות השייכות ליישוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם
  יידוי האבנים
  צילום: זכריא סדה, רבנים לזכויות אדם
  מומלצים