שתף קטע נבחר

אפריקה ישראל מגורים: בונה את דרכה לבידול והובלה

זה כבר 57 שנה שאפריקה ישראל מגורים מפתחת ובונה שכונות וישובים שלמים ברחבי ישראל. במסגרת המאמצים להרחיב את פעילותה העסקית, אפריקה ישראל מגורים התתמחתה בפיתוח וניהול פרויקטי התחדשות עירונית, כמו גם בנייה חדשה של מגדלי יוקרה. כך בונים הצלחה

בשיתוף Superbrands

 

אפריקה ישראל מגורים נכנסה השנה לתחומי פעילות חדשים, כדוגמת תוכנית מחיר למשתכן הממשלתית - בשני מרכזים לבניית אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ, לצד האצת הפעילות בתחומי הדיור להשכרה ארוכת טווח והתחדשות עירונית.

 

מותגי על נוספים בערוץ Superbrands

דבקות בערכי המותג: כך הובילה את בזק בינלאומי להצלחה

חדשנות מתמדת: ארומה ישראל משגשגת כבר מעל 20 שנה

באמריקן אקספרס מכוונים גבוה וממשיכים להוביל יוקרה וערך

 

אפריקה ישראל מגורים הוקמה באופן רשמי בשנת 1960, אולם ראשית דרכה שזורה בצעדיה הראשונים של החברה-האם, קבוצת אפריקה ישראל, שהוקמה בשנת 1934 על ידי יזמים יהודים ציוניים מדרום אפריקה. בשנת 1951 הקימה החברה את סביון, שכונת היוקרה הראשונה בישראל, שהיוותה מקור השראה לפיתוח מותג הדגל של אפריקה ישראל מגורים - "שכונות הסביונים", שמוקמות בעשרות ערים ברחבי ישראל.

 

לימים הרחיבה אפריקה ישראל מגורים את פעילותה העסקית, וכיום פועלים תחתיה שלושה תתי-מותגים נוספים:

 

אפריקה התחדשות עירונית - חברה-בת המתמחה בייזום, פיתוח, ניהול והוצאתם לפועל של פרויקטים למגורים בתחום ההתחדשות העירונית (פינוי-בינוי ותמ"א 38/2).

סביוני העיר - מותג אורבני המבוסס על פרויקטים של התחדשות עירונית, ומציע חוויית מגורים איכותית בבנייני בוטיק במיקומים נבחרים.

Luxury Collection - פרויקטים יוקרתיים המציעים, בין היתר, חדר כושר מאובזר, לובי עם עמדת קבלה, מערכת בית חכם וחניון תת-קרקעי. על מנת לשקף את היוקרה והאיכות של מגורים בפרויקטים, חלק מהדירות לדוגמה בפרויקטים מרוהטות ברהיטים של מיטב המותגים האירופיים - רוברטו קוואלי, פנדי, ורסצ'ה ואחרים. החברה נהנית מאיתנות וחוסן פיננסי רב, והיא זוכה מצד חברות הדירוג לדירוג A2.

 

האתגר השיווקי

לצד היזמות המסורתית של אפריקה ישראל מגורים, האתגר המרכזי לפתחה של החברה בשנים האחרונות הוא פיתוח מנועי צמיחה חדשים שיסייעו לה בשמירת הבידול, זיהוי המגמות והתמורות בשוק והובלת הענף. כך, למשל, החליטה החברה לקחת חלק בפרויקט מחיר למשתכן, וכן נכנסה בשנים האחרונות לתחום ההתחדשות העירונית, בנייה להשכרה ארוכת טווח ועוד.

 

הפתרונות היצירתיים

מחיר למשתכן. אפריקה ישראל מגורים זיהתה הזדמנות בפרויקטים של מחיר למשתכן, שנועדו לספק מענה לביקוש הגואה של זוגות צעירים לדירות, על רקע משבר הדיור ועליית מחירי הנדל"ן בשוק החופשי. הפרויקט מספק לזכאים אפשרות לקנות דירה ראשונה בתנאים מועדפים, בדגש על תושבי המקום, ומסייע להם להגיע לדיור בלב אזורי הביקוש, בסביבת מגורים איכותית ובמחיר נמוך ממחירי השוק.

 

התחדשות עירונית. כבר לפני כמה שנים נכנסה אפריקה ישראל מגורים לתחום ההתחדשות העירונית, כאשר זיהתה את הפוטנציאל בבניית פרויקטים חדשים והרחבת תחומי פעילותה בלב אזורי הביקוש, תוך ניצול יתרונותיה כחברה גדולה ובעלת החוסן הכלכלי הנדרש לביצוע פרויקטים מסיביים של "פינוי בינוי".

 

כך, למשל, זכתה החברה במכרז לבניית 240 יחידות דיור בפרויקט התחדשות עירונית בהרצליה, בפרויקט נוסף בירושלים, והיא מתמודדת על שני פרויקטים גדולים נוספים - האחד אף הוא בירושלים והשני בבאר שבע.

 

כמו כן, בימים אלה יוצא לדרך פרויקט פינוי בינוי הראשון בנתניה. לאחר שקיבלה היתר בנייה להריסת הבניינים הראשונים במתחם אנדריוס הוותיק, החברה מקימה את מתחם מגדלי סביון סיטי, שיכלול כארבעה בנייני מגורים המונים 388 יח"ד.

 

דיור להשכרה ארוכת טווח. אחד המהלכים האסטרטגיים של אפריקה ישראל מגורים בשנים האחרונות היה כניסה לתחום הדיור להשכרה ארוכת טווח. החברה זכתה במכרז הממשלתי להקמת הפרויקט הראשון בישראל, שבו מיועדות דירות להשכרה במשך 10 שנים, במרכז הארץ, לזוגות צעירים זכאים.

 

יחד עם אפריקה נכסים ובאמצעות דניה סיבוס, הקבלן המבצע של קבוצת אפריקה ישראל, הקימה החברה את פרויקט סביוני גליל ים For Rent בהרצליה, והחלה בשנה שעברה בשיווק 273 יחידות הדיור שמאפשרות לזוגות הזכאים ליהנות מדירות חדשות ואיכותיות, לבנות בהן את חייהם לשנים ארוכות ולשלם דמי שכירות מופחתים ומפוקחים. 68 מהדירות בפרויקט הוגרלו לצעירים זכאים והושכרו במחירים מוזלים וקבועים, ו-205 דירות הושכרו במחירי שוק חופשי מפוקחים וקבועים לזכאים גם כן.

 

אפריקה ישראל נכסים היא האמונה על פיתוח ותפעול הפרויקט למשך 20 שנים, באמצעות החברות הבנות אפריקה ישראל מגורים ודניה סיבוס. בדרך זו תנוצל הסינרגיה בפעילות הקבוצה, המשלבת ניסיון וידע מקצועי רב.

 

איתור פרויקטים באזורי הביקוש החדשים. העלייה המתמשכת במחירי הדיור הביאו להתרחבות אזורי הביקוש בישראל והתרחקות מאזור גוש דן. באפריקה ישראל מגורים ערים למגמה זו, ומאמינים שאזור השרון הצפוני (חדרה, כפר יונה, ינוב וחריש) ייהנה בעתיד הקרוב מביקושים גבוהים בקרב מחפשי הדירות, שירצו ליהנות מאיכות חיים בלב אזור כפרי וירוק, ובמקביל להיות קרובים למוקדי התעסוקה בגוש דן.

 

לפיכך ביססה החברה בשנה האחרונה את פעילותה באזור, כשהיא מקדמת שבעה פרויקטים מקומיים בהיקף של למעלה מ-2,000 יחידות דיור. בין הפרויקטים שמקימה החברה באזור ניתן למצוא את פרויקט סביוני השרון, הממוקם בין מושב ינוב לכפר יונה וכולל כ-335 יחידות דיור של 4-5 חדרים, פרויקט סביוני נוף בחדרה ופרויקט חדש בעיר חריש.

 

אפריקה ישראל מגורים מתאימה עצמה כל הזמן לעידן החדש, ומבינה את המשמעות של אופיין המשתנה של שיטות השיווק בענף הנדל"ן למגורים. כחלק מכך אימצה יישומי מדיה שיווקיים בתחום הנדל"ן, הזמינים בכל מקום ובכל זמן והמתבססים על שיפור מתמיד של חוויית הלקוח, כדוגמת אתר חברה.

 

מגזין המשפחות. גם השנה המשיכה אפריקה ישראל מגורים בהפקת מגזין המשפחות, היוצא לאור זו השנה השנייה, מופץ במרכזי המבקרים ברחבי הארץ ומהווה ערוץ תקשורת נוסף בין החברה לקהילת הדיירים שלה. המגזין כולל עדכונים, דיווחים מפרויקטים ואירועים בשכונות הסביונים ומגוון תכנים רלבנטיים נוספים.

 

אבני דרך בחיי אפריקה ישראל מגורים

1934 - קבוצת יהודים מדרום אפריקה מקימה את אפריקה ישראל במטרה לסייע בפיתוח היישוב היהודי בארץ ישראל.

1951 - אפריקה ישראל מקימה את הישוב סביון.

1992 - הקמת נווה סביון באור יהודה וקריית הסביונים ביהוד; השקת מותג הדגל סביונים והטבעת פרח הסביון כסימן המסחרי.

1996 - איש העסקים הבינלאומי לב לבייב רוכש את קבוצת אפריקה ישראל.

2006 - אפריקה ישראל מגורים הופכת לחברה ציבורית.

2011 - אפריקה ישראל מגורים מקימה את החברה הבת אפריקה התחדשות עירונית.

2015 - השקת המותגים סביוני העיר וה-Luxury Collection.

2016 - השקת פרויקט דירות להשכרה ארוכת טווח.

2017 - זכייה במכרז מחיר למשתכן בגליל ים הרצליה.

 

מותגי על נוספים בערוץ Superbrands 

 

 

בשיתוף Superbrands


פורסם לראשונה 19/11/2017 23:19
לפנייה לכתב/ת
אורן הוד מנכ"ל אפריקה מגורים
מומלצים