שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "שוברים שתיקה" נגד סגירת תיק הדובר: "חקרו את הפלסטיני הלא-נכון"
  ארגון השמאל מתעקש כי החלטת הפרקליטות שהדובר דין יששכרוף שיקר כשסיפר שתקף פלסטיני - אינה נכונה. הדובר: "הם חקרו את האדם הלא נכון באירוע הלא נכון". גורמים ברשויות האכיפה: הטענה אינה נכונה, יששכרוף הודה שהפעיל רק כוח במידה שנדרשה לאיזוק הפלסטיני

   

  הדובר יששכרוף: "חקרו את האדם הלא נכון"    (צילום: שוברים שתיקה)

  הדובר יששכרוף: "חקרו את האדם הלא נכון"    (צילום: שוברים שתיקה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "שוברים שתיקה" ממשיכים להיאבק בהחלטת פרקליטות המדינה כי דובר הארגון דין יששכרוף בדה סיפור שבו תקף פלסטיני. לאחר שארגון השמאל טען לכשלים בחקירת האירוע, בארגון אומרים הערב (שבת) כי במהלך החקירה אף תושאל הפלסטיני הלא-נכון, שכלל לא נכח באירוע עליו העיד יששכרוף.

   

  "פרקליטות המדינה קבעה שדין יששכרוף אינו דובר אמת על סמך חקירת הפלסטיני הלא-נכון", נמסר. הארגון הפיץ סרטון שבו נראית תמונה מהאירוע שעליו ביססה הפרקליטות את החלטתה, ובה נראה הקצין יששכרוף עם הפלסטיני חסן ג'ולאני. "יששכרוף הבהיר מיד לאחר שראה את התמונה כי זה אינו הפלסטיני מאירוע הברכיות עליו הוא העיד ונחקר במשטרה", נמסר. "נציין שבמשטרה לא טרחו כלל לברר עם דין האם זה האירוע, בוודאי שלא הראו לו את התמונה".

  התמונה שמציג הארגון: יששכרוף עם ג'ולאני (צילום: שוברים שתיקה) (צילום: שוברים שתיקה)
  התמונה שמציג הארגון: יששכרוף עם ג'ולאני(צילום: שוברים שתיקה)

  עוד נמסר: "לאחר שהוכחנו כשל מהותי בחקירה כשעד מרכזי, קשר המ"פ באירוע, כלל לא נחקר ולא נגבתה עדותו - עכשיו מתברר שמסקנות הפרקליטות מתבססות על חקירת האירוע הלא נכון והפלסטיני הלא נכון – ומשכך, קל וחומר שהמסקנה שדין אינו דובר אמת, אינה נכונה".

   

  גורמים ברשויות האכיפה אומרים כי הטענה כי הפלסטיני שהוכה כלל לא נחקר - אינה נכונה. נמסר כי בסיום חקירתו, יששכרוף עצמו הודה שהפעיל רק כוח במידה שהייתה נדרשת כדי לאזוק את הפלסטיני. הנתונים שהוא נתן לפרקליטות הוצלבו עם הרישומים בשטח. יששכרוף מסר את תאריכי השירות שלו ואמר שהיה רק אירוע אחד כזה, והפרטים שנתן בחקירה זהים להפליא לאלו שמסר ג'ולאני לגבי האירוע.

   

  התיק נגד סגן במיל' יששכרוף נפתח בעקבות סרטון שהופץ ברשת, שבו תיאר יששכרוף כיצד בעת ששירת כקצין קרבי הכה פלסטיני ב"ברכיות" לפנים ולחזה, שהביאו לידי כך שהנפגע "דימם והתעלף", ללא כל הצדקה מבצעית לכך. שרת המשפטים איילת שקד פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בעקבות פנייה של אנשי מילואים אליה, לחקור את יששכרוף.

  יששכרוף ( ) ( )
  יששכרוף( )
  שרת המשפטים ליועמ"ש: לבדוק את המקרה ()
  שרת המשפטים ליועמ"ש: לבדוק את המקרה

   

  הפרלקיטות סגרה את התיק מחוסר אשמה. עו"ד נורית ליטמן, המשנה לפרקליט המדינה, על דעת פרקליט המדינה שי ניצן, מסרה: "מהראיות שנאספו, הדברים אשר תוארו על ידו לא אירעו כלל ועיקר".

   

  בהחלטה נכתב: "מחומר החקירה ומהעדויות עולה כי מדובר בטענה שקרית, ומשכך הוחלט לסגור את התיק שנפתח נגד יששכרוף בחשד לשימוש באלימות קשה ובלתי מוצדקת בעילת 'חוסר אשמה'. לסיכום, מהראיות עולה כי יששכרוף בחר מטעמיו להעצים סיטואציה של שימוש בכוח שהיה כדין, אשר אף 'נפגע העבירה' לכאורה לא ראה אותה כבלתי תקינה ותיאר שימוש בכוח מצידו, שגלש לאלימות מיותרת ואכזריות. כאמור, הראיות מראות כי הדברים לא אירעו".

   

  במסגרת החקירה נגבתה עדות גם מחסן ג'ולאני.הוא אישר שנעצר לאחר שיידה אבנים לעבר החיילים כפי שתיאר יששכרוף, אך טען כי הוא לא הוכה, לא נחבל, לא דימם ולא התעלף. במהלך החקירה העיד גם המ"פ שהיה נוכח באותה התקרית. 

   

  מנכ"ל ארגון השמאל, אבנר גבריהו, הגיב להחלטת הפרקליטות בציוץ שהעלה הארגון בטוויטר: "אנחנו לא מופתעים. מה שהתחיל בהוראה פוליטית של שרת המשפטים הפך לחקירה פוליטית ונגמר במסקנה פוליטית ומגמתית". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שוברים שתיקה
  יששכרוף וג'ולאני. "הפלסטיני הלא נכון"
  צילום: שוברים שתיקה
  מומלצים