שתף קטע נבחר

ארה"ב: מחוקק שפעל נגד הקהילה הגאה התפטר לאחר שנתפס מקיים יחסי מין עם גבר

חבר המפלגה הרפובליקנית בבית המחוקקים של אוהיו שהגדיר את עצמו "המצפון של התנועה השמרנית", נאלץ להתפטר לאחר שנצפה מקיים יחסי מין עם גבר במשרדו. המחוקק נעל את חשבונותיו ברשתות החברתיות והסיר את אתר האינטרנט שלו, שבו קרא לקידוש ברית הנישואים בין גברים לנשים

ווסלי גודמן, מחוקק רפובליקני שמרן במדינת אוהיו שנודע בהתנגדותו לקהילה הגאה, נאלץ להתפטר מתפקידו בשבוע החולף לאחר שנטען כי קיים יחסי מין עם גבר במשרדו.

 

גודמן בן ה-33, הנשוי לבכירה בתנועה שמתנגדת להפלות, פעל בעיקר לקידום "ערכי המשפחה" והגדיר את עצמו "המצפון של התנועה הרשמית".

 

המחוקק שהספיק לכהן שנה אחת בלבד התבטא רבות על דעתו בעניין נישואים טבעיים שלדבריו הם בין גברים לנשים בלבד. לפני היבחרו, עבד גודמן בתור עוזר למחוקק רפובליקני נוסף שנודע בדעותיו האנטי-להט"ביות.

 

פעל נגד הקהילה הגאה והתפטר לאחר שנצפה מקיים יחסי מין עם גבר. גודמן (צילום: טוויטר)
פעל נגד הקהילה הגאה והתפטר לאחר שנצפה מקיים יחסי מין עם גבר. גודמן(צילום: טוויטר)

כלי התקשורת בארה"ב דיווחו כי גודמן מתאר את עצמו בחשבון הטוויטר הפרטי שלו "נוצרי, אמריקני, שמרן, רפובליקני ובעלה של בת'אני", אך נעל אותו מפני גולשים שלא עקבו אחריו לפני התפטרותו. באתר האינטרנט שלו, שגם כן הוסר מהרשת, כתב גודמן במצע הבחירות שלו כי "ערכי משפחה בריאים ומשגשגים הם המקור להיסטוריה של אוהיו והמפתח לעתידה המצליח". עוד נכתב כי "עלינו להגן על העיקרון הפשוט של אב ואם שמחוייבים לברית הנישואים".

 

עד הראייה שצפה במחוקק השמרן דיווח על המקרה לראש הסגל של בית המחוקקים, וזמן קצר לאחר מכן גודמן הגיש את התפטרותו על רקע "התנהלות לא ראויה".

בהצהרה שפרסם כתב גודמן: "כולנו נאלצים להתמודד עם האתגרים הפרטיים שלנו בחיינו הציבוריים. אני מתנצל על כך שאכזבתי את קהל בוחריי ונכשלתי במילוי תפקידי". הוא הוסיף כי הוא פותח דף חדש בחייו וביקש מתושבי אוהיו לכבד את פרטיותו ואת פרטיות משפחתו וחבריו.

 

יו"ר בית המחוקקים קליף רוזנברגר אמר כי הוא קיבל את המידע על התקרית וזימן אותו לבירור. "גודמן הודה בכל הטענות והגיש לי את התפטרותו. אין ספק שמדובר במהלך הראוי ביותר עבורו, עבור משפחתו ועבור בית המחוקקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טוויטר
הרפובליקני ווסלי גודמן
צילום: טוויטר
מומלצים