שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

כבוד רואנדי לבצלאל

וגם: נקש בדובאי, שטראוס ובכר מזניקים הנדסאים, רקנאטי וגנץ מזניקים את נט"ל, גבאי מזניק את עצמו, ברוש מתמודד, בורסת היהלומים חוגגת, בני 17 בסטארטאפ מציל חיים. רכילות עסקית

הזמן: מוצ"ש. המקום: בקיגאלי, בירת רואנדה. המעמד: נשיא המדינה האפריקאית פול קגאמה, מעניק אות כבוד לאיש העסקים הישראלי חזי בצלאל. הנימוקים: האות ״איג'יהאנגו״ (״ברית דמים״ בשפה המקומית) מוענק לבצלאל על מסירותו לטובת המדינה בזכות פעילותו וסיועו להפסקת רצח העם כנגד הטוטסי ב-1994. "כמשקיע וכפילנתרופ נלהב סייעת בשיקום המדינה, קידמת את מעמדה בזירה הבינלאומית ושיפרת את יחסיה של המדינה עם ישראל ומדינות אחרות, ומול גופים בינלאומיים נוספים, לרבות האו"ם.

 

לצד בצלאלא זכו באות גם איש העסקים האוורד באפט, ההיסטוריונית פרופ׳ לינדה מלברן, הרופא ד״ר פול פרמר, וצייד פושעי המלחמה אלן גוטייה. בצלאל, הבעלים של אקספון, ששימש עד 2008 קונסול הכבוד של אוגנדה בישראל, ומזה 13 שנים יו"ר הארגון לידידות אתיופיה-ישראל, נראה מרגש ביותר.

חזי בצלאל מקבל אות כבוד מפול קגאמה ()
חזי בצלאל מקבל אות כבוד מפול קגאמה

 

נקש, ארקיע והאמירויות

איש העסקים ובעל השליטה בארקיע אבי נקש, העביר יומיים צפופים בסלון האווירי בדובאי, אליו הגיע במטוסו הפרטי. בין היתר פגש נקש את ג'ון ליהי, סגן נשיא אירבאס האירופית, ואת ג'ון סלאטרי, מנכ"ל חטיבת המטוסים המסחריים של אמבראר הברזילאית, וביחד עם סמנכ"ל המסחר עזר שפיר ומנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל עוז ברלוביץ', סגר קצוות נוספים לקראת התחלת פעילותו של מטוס אמבראר 195 בעוד חודש. בנוסף רכשה ארקיע שני מטוסי איאבאס 321, שיחלו לפעול בעוד כשנה.

עוז ברלוביץ ואבי נקש (שני ושלישי מימין), עזר שפיר (שלישי משמאל), עם קצינים מחיל האוויר של איחוד האמירויות ()
עוז ברלוביץ ואבי נקש (שני ושלישי מימין), עזר שפיר (שלישי משמאל), עם קצינים מחיל האוויר של איחוד האמירויות
 

מזניקים הנדסאים

אשת העסקים והפילנתרופית רעיה שטראוס, יו"ר דיסקונט יוסי בכר, מנכ"ל נובל אנרג'י ביני זומר, ומנכ"ל עמותת הזנק שרון חזקיה, חנכו את תוכנית "הזנק להנדסאים", שמובילה צעירים מהפריפריה לרכוש תואר הנדסאי ולהצטרף למעגל העבודה בתחום. שטראוס וזומר סיפרו כי למימון התוכנית, שעלותה מוערכת בכ-4 מיליון שקלים בשנה, חברו גם קרנות פילנתרופיות כדוגמת קרן עזריאלי וקרן מתנאל, ואנשי עסקים פרטיים. בביקורם במכללה הטכנולוגית עתיד מעלות, הודה להם ראש עיריית מעלות שלמה בוחבוט על תרומתם לקידום עתידם המקצועי והאישי של צעירים ממעלות והגליל. "התפקיד החשוב שיש לחברות עסקיות בישראל הוא בקידום שינויים חברתיים", אמר בכר.

שלמה בוחבוט, יוסי בכר, רעיה שטראוס, ביני זומר ושרון חזקיה ()
שלמה בוחבוט, יוסי בכר, רעיה שטראוס, ביני זומר ושרון חזקיה
 

נט"ל בצבע

מירוץ רצים בצבע של עמותת נט"ל, שמסייעת לנפגעי פוסט טראומה על רקע לאומי, התקיים בגני יהושע בתל אביב בהשתתפות כ-4,000 רצים - שיא במספר המשתתפים מאז החלה מסורת המירוץ. את האירוע הזניקו הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שמשמש ראש המועצה הציבורית של נט"ל, ומייסדת ויו"ר העמותה יהודית רקנאטי. גמעו קילומטרים של רצון טוב: דניאל אריסון דורסמן, מנכ"ל קרנות נאמנות באלטשולר שחם שי ירון, הח"כים נחמן שי ויעקב פרי, ליאון רקנאטי על תקן האח של היו"רית, ודויד שמחה על תקן בנזוגה.

בני גנץ ונחמן שי (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
בני גנץ ונחמן שי(צילום: אביב חופי)

ליאון רקנאטי, יהודית רקנאטי ודויד שמחה (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
ליאון רקנאטי, יהודית רקנאטי ודויד שמחה(צילום: אביב חופי)

יומולדת 80 לבורסה

בעלי הבנקים בישראל ומנהליהם, ראשי התעשייה, שרים וח"כים, ציינו עם מנהלי וחברי בורסת היהלומים הישראלית 80 שנה להקמת הבורסה. נשיא בורסת היהלומים יורם דבש והמנכ"ל אלי אבידר, קיבלו בכבוד ובחיוך את שר האוצר משה כחלון, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים הח"כ משה גפני, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים קובי קורן ויו"ר מכון היהלומים שמואל שניצר. דבש, שנבחר לאחרונה לכהונה שנייה כנשיא בורסת היהלומים, קשר בדבריו בין ציונות ליהלומים.

יורם דבש ומשה כחלון (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
יורם דבש ומשה כחלון(צילום: אלעד גוטמן)

הדרמה של ברוש

נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, החליט לפזר את הערפל ובחר לשם כך את הבמה של "שבתרבות" בבאר שבע. שם הודיע כי החליט להתמודד שוב לתפקיד התאחדות התעשיינים בבחירות שיתקיימו בינואר הקרוב, והפריך בכך את השמועות על החלטתו לפרוש. נשיא קוקה ישראל רוני קוברובסקי, מנכ"ל תנובה לשעבר אריק שור, ועוד שמות שהועלו כיורשים אפשריים, נערכים בהתאם.

שרגא ברוש (צילום: דוברות עיריית באר שבע) (צילום: דוברות עיריית באר שבע)
שרגא ברוש(צילום: דוברות עיריית באר שבע)

הולכים בדרך נאותה

אולי הוא לא מוכר בישראל, אבל בארה"ב ידוע ארגון NSRA - National Shoes Retailers Association, כארגון תעשיות הנעליים הגדול ביותר. נשיא הארגון ריק ראבל העניק במסגרת הכנס השנתי של תעשיות וקמעונאות הנעליים בארה"ב את פרס המותג המצטיין ל-2017 לסטיב לקס, הבעלים של טבע נאות הישראלית, על הצלחת המותג ברחבי ארה"ב - בה יש לחברה הישראלית למעלה מ-3,000 נקודות מכירה. בעוד כחודשיים תשיק החברה את החנות הראשונה בארה"ב במיתוג "NAOT" בלונג איילנד שבניו יורק, בהשקעה של כמיליון דולרים.

סטיב לקס וריק ראבל ()
סטיב לקס וריק ראבל

איך הוא רץ

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, החליט כנראה שדרך טובה לפרוק מתחים שמלווים את בחירתו לרוץ לראשות הממשלה, היא ריצה בחוף הים. אין ספק שזו גם דרך טובה לחשב מסלול סביב עכירות היחסים שנוצרו לאחרונה עם שר האוצר משה כחלון.

אבי גבאי רץ ()
אבי גבאי רץ

ההגה בידי הצעירים

שרת החינוך הדנית מרייט ריסגט, הגיעה לישראל במטרה מוצהרת: להתרשם מיזמות ישראלית צעירה. כשהיא מלווה בשגרירת דנמרק בישראל שארלוט סלנטה, פגשה השרה את מייסד עמותת יוניסטרים רוני צארום ואת מנכ"לית העמותה בת שבע משה, שסיפרו לה איך העמותה מובילה לשינוי חברתי באמצעות הזדמנות לצעירים להקים חברות סטארט אפ ולהשתלב בעולם העסקים.

 

במשרדי סיטי בנק ישראל, שעובדיה משמשים מנטורים לחניכי העמותה, הסתבר לשרה כי בישראל שינתה האם היהודייה את החלום: לא עוד בן רופא או עורך דין, אלא יזם. הוכחה: חניכי העמותה בני 17 הציגו את הסטארט אפ שפיתחו, KeepUp, כיסוי להגה שמתחיל לצפצף כשהנהג עומד להירדם, שבפעילותם השקיעה העמותה כ-300 אלף שקלים. מנכ"ל סיטי בנק ישראל ניל קורני נראה מתעניין.

בת שבע משה, ניל קורני, מרייט ריסגט, שארלוט סלנטה ורוני צארום (צילום: דפנה גזית) (צילום: דפנה גזית)
בת שבע משה, ניל קורני, מרייט ריסגט, שארלוט סלנטה ורוני צארום(צילום: דפנה גזית)

משנה שם – משנה מזל

כ-2 מיליון שקלים השקיעה חברת Sodexo במיתוג חדש תחת הקונספט "BOOST YOUR DAY", שכולל את שינוי הנראות של כל הפלטפורמות והכלים הטכנולוגיים שלה ואת שינוי כרטיס ההסעדה תחת השם Cibus Sodexo. לאירוע ההשקה הגיעו מנכ"ל החברה בישראל חיים בן סימון, מנכ"ל Sodexo BRS אורליאן סונאט, והנשיא האזורי ז'אן איסטסה. כדאי לדעת, שהיקף שוק כרטיסי ההסעדה בישראל מוערך בכ-850 מיליון שקלים בשנה.

יואן דהי, אורליאן סונאט, חיים בן סימון וז'אן איסטסה (צילום: דני גולן) (צילום: דני גולן)
יואן דהי, אורליאן סונאט, חיים בן סימון וז'אן איסטסה(צילום: דני גולן)

רנסנס השקעות בניו יורק

כ-50 מנכ"לים, סמנכ"לים ויועצי השקעות בכירים מגופי השקעות מובילים בארה"ב, שמנהלים ביחד קרנות פנסיה ותיקי השקעות בסכום כולל של כ-300 מיליארד דולרים, הגיעו לוועידת ההשקעות של BlueStar Indexes בניו-יורק, שהתקיימה במעמד שר הכלכלה אלי כהן, קונסול ישראל בניו יורק דני דיין ונציגי ממשלה. בוועידה, שהתקיימה השנה בסימן "הרנסנס" שחווה שוק ההון הישראלי, דנו ביכולת לחשוף את המשקיעים האמריקאים לכלכלה הישראלית, ליכולת לקבל תשואה גבוהה מהשקעה בחברות טכנולוגיה ישראליות, ובנתונים רגולטוריים, שהופכים את הרישום הכפול לכדאי.

ועידת בלוסטאר בבורסה בניו יורק ()
ועידת בלוסטאר בבורסה בניו יורק

סימני דרך לעצמאות נשית

בסימן חודש המאבק באלימות נגד נשים, התקיים בתיאטרון הבימה ערב התרמה לעמותת רוח נשית. התיאטרון תרם את המחזה "סימני דרך", שמבוסס על שירי נעמי שמר, וההכנסות מהערב נתרמו לעמותה, שמקדמת עצמאות כלכלית של נשים נפגעות אלימות. הבעלים של רשת ארקפה ירון ירקוני, תרם את הקייטרינג. נכחו: נשיא אגודת הידידים של העמותה מוטי רייפ, מנכ"לית העמותה תמר שוורץ, מנכ"ל ארקפה רן סיסו, ליאורה עופר, אריאלה ורטהיימר, עדינה בר שלום, ורד רוזן, ליהיא לפיד.

מוטי רייפ, רן סיסו וליהיא לפיד (צילום: עידו איזאק) (צילום: עידו איזאק)
מוטי רייפ, רן סיסו וליהיא לפיד(צילום: עידו איזאק)

בקצר...

 מזל טוב וברכות לעו"ד והסופרת זיו ביילין, שחגגה בביתה 43 סתווים. בסלון הצטופפו כ-20 חברות קרובות, בהן נשות עסקים, עורכות דין, יזמיות ונשות תקשורת. הבנים שבחבורה, להלן בני הזוג ובהם הבעל גיל ביילין, שותף מייסד במשרד הפרסום ״הביילינים״, בחרו במרפסת כמקום לשיח הגברי. המפגש בין המינים: שולחן הקולינאריה האלגנטי.

 דיירי בית הדיור המוגן בנופי ירושלים המנוהל על ידי דייריו, פגשו כמה חיילי צה"ל, כחלק מפרויקט "משלבים ידיים", שמטרתו לייצר קירבה בין הגיל השלישי לחיילים. הדיירים התרגשו לשמוע את סיפורם של שני חיילים בודדים ממערך הלחימה, וקיבלו מיו"ר האגודה למען החייל האלוף במיל' יורם יאיר (יה-יה) תעודת הוקרה על חיזוק חיילי צה"ל.

 חברי המועדון המסחרי בישראל לא מפסיקים להקשיב ולהפנים. רק שמעו את הרצאתו של מבקר הקולנוע רון פוגל על רצח פוליטי בראי הקולנוע, לציון 22 שנה לרצח יצחק רבין, וכבר הם נערכים להרצאה הקרובה בסופ"ש הקרוב של פרופ' עוזי רבי.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים