שתף קטע נבחר

התפטרות מפתיעה: מנכ"ל בזן אבנר מימון עזב את תפקידו

מימון מונה לתפקיד בספטמבר 2015, והוא יסיים את תפקידו בפועל ב-29 בפברואר 2018. מימון הוא המנכ"ל הרביעי שעוזב את בזן בתוך 6 שנים

מנכ"ל בתי זיקוק לנפט (בזן) אבנר מימון התפטר מתפקידו, כך מודיעה הבוקר (א') החברה בדיווח לבורסה, מבלי לציין הסבר להחלטה. מימון מונה לתפקיד לפני כשנתיים והוא יסיים את תפקידו בפועל ב-28 בפברואר 2018.

 

בעקבות הלפיד הבוער: דו"ח התקלות והאירועים במתחם בזן חיפה

המפעלים המזהמים בישראל: בזן חיפה בראש, רותם אמפרט חמישי

הלהבה החריגה בבזן: בזמן פיילוט למניעתה

 

מימון הגיע לבזן בספטמבר 2015, במקומו של המנכ"ל הקודם אריק יערי, שפרש לאחר שנתיים בתפקיד. מימון כיהן בעבר כמנכ"ל כיל ישראל, ולמעשה עבר תפקיד בתוך הקבוצה - שכן כיל ובזן נשלטות על ידי החברה לישראל של עידן עופר.

 

מימון הוא המנכ"ל הרביעי שעוזב את בזן בתוך שש שנים. ישר בן מרדכי פרש במרץ 2011, ופנחס בוכריס עזב את התפקיד בפברואר 2013. אחריו פרש, כאמור, יערי - בספטמבר 2015.

 

דירקטוריון הקבוצה הודה למימון על תקופת כהונה משמעותית, שבה התייצבה הקבוצה מבחינה פיננסית.

 

בדבריו לדירקטוריון החברה אמר מימון: "אני מסיים את התפקיד לאחר תקופה של מעל לשנתיים מאתגרות, ומודה לבעלים, לדירקטוריון, להנהלה ולעובדים. בשנתיים האחרונות הקבוצה עברה השקעות ושיפוצים מורכבים, באופן שמבטיח את המשך הנצילות הגבוהה והרציפות התפעולית של כלל מפעלי הקבוצה, תוך מעבר לרווחיות טובה ויציבה וצמצום השפעת הקבוצה על הסביבה על אף הסביבה הרגולטורית הקשה והמכבידה".

המנכ"ל המתפטר, אבנר מימון. ארבעה מנכ"לים בשש שנים (צילום: דניאל בר-און) (צילום: דניאל בר-און)
המנכ"ל המתפטר, אבנר מימון. ארבעה מנכ"לים בשש שנים(צילום: דניאל בר-און)

חברת בתי הזיקוק פרסמה ביום חמישי האחרון סיכום מוצלח של הרבעון השלישי, עם זינוק של יותר מ-100% של הרווח לפני פחת והפחתות (EBITDA) — והודיעה בפעם השנייה השנה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, הפעם של 65 מיליון דולר.

 

הנהנות העיקריות מהדיבידנד יהיו חברת פטרוכימיים של דיוויד פדרמן, שצפויה לקבל כעשרה מיליון דולר, והחברה לישראל של עידן עופר, שצפויה לקבל כ־22 מיליון דולר. בתחילת השנה חילקה החברה 85 מיליון דולר.

 

הכנסות בזן ברבעון הסתכמו בכ-1.4 מיליארד דולר, עלייה של 40% ביחס לתקופה המקבילה. העלייה נבעה בעיקר מעליית מחירי המוצרים הקשורים למחירי הנפט הגולמי. התוצאות השתפרו באופן ניכר גם בעקבות העלייה במרווחי הזיקוק (הפער בין מחירי חומרי הגלם למחירי התזקיקים המיוצרים) ביחס לרבעונים קודמים, אך גם לאור העובדה שברבעון המקביל ביצעה בזן שיפוצים במתקנים שלה, שהשפיעו לשלילה על התוצאות.

 

הרווח הנקי ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-92 מיליון דולר, בהשוואה לכמיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי המנוטרל ברבעון השלישי של שנת 2017 הסתכם בכ-105 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של כ-16 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מלסטר, המשרד להגנת הסביבה
צילום: אילן מלסטר, המשרד להגנת הסביבה
מומלצים