שתף קטע נבחר

החקירה השישית של נתניהו נמשכת הערב

החוקרים הגיעו מעט לפני 17:00 למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. החקירה מתמקדת בפרשה 1000 שבה חשוד נתניהו שקיבל מתנות מאנשי עסקים והעניק להם תמורה. בין היתר נשאל נתניהו מה העזרה שהעניק לארנון מילצ'ן בתמורה לסיגרים ולארגזי השמפניה שרכש עבור ראש הממשלה ואשתו

 

 

 

במעון ראש הממשלה בירושלים נמשכת הערב (יום א') חקירתו השישית של בנימין נתניהו שהחלה בשעה 17:00 לערך. בראש צוות החוקרים שהגיע למעון ראש הממשלה עומד מפקד יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור. החקירה מתמקדת בפרשה 1000 שבמסגרתה חשוד נתניהו שקיבל מתנות מאנשי עסקים והעניק תמורה. חוקרי המשטרה מעוניינים לקבל את תשובתיו של נתניהו, בין היתר לשאלה מה העזרה שקיבל מילצ'ן בתמורה לסיגרים ולארגזי השמפניה שסיפק לבני הזוג נתניהו.

 

במשטרה נחושים לסיים את החקירה עד אמצע החודש הבא והחליטו כי ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי הוא שיבצע את סיכום החקירה, גם אם יגיע מועד סיום תפקידו. ב-6 בדצמבר אמור ראש אגף החקירות החדש ניצב גדי סיסו להיכנס לתפקידו כראש אגף החקירות החדש. למרות זאת, בעקבות בקשתו של מפכ"ל המשטרה, ימשיך ניצב מני יצחקי ללוות את התיק עד העברתו לפרקליטות בשל בקיאותו בחומר החקירה שעליה ניצח עד כה. יצחקי היה אמור לפרוש כבר לפני חצי שנה אך נשאר בתפקידו בעקבות בקשת המפכ"ל.

 

תנ"צ ברנור (משמאל) בדרך לחקירת ראש הממשלה, היום (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
תנ"צ ברנור (משמאל) בדרך לחקירת ראש הממשלה, היום(צילום: אלכס קולומויסקי)

תמונה שאותה הציג נתניהו כראיה לחברותו עם מילצ'ן  (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית ) (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )
תמונה שאותה הציג נתניהו כראיה לחברותו עם מילצ'ן (באדיבות חדשות 2, מתוך המהדורה המרכזית )

בצוות החקירה חלוקות הדעות. אמנם קיים קונצנזוס שיש מספיק ראיות להעמיד לדין את נתניהו בעבירת שוחד ולכל הפחות בקבלת טובות הנאה, אך בשאלה כיצד לנהוג במילצ'ן יש דעות שונות. עד כה גרסו במשטרה כי לאור עדותו השנייה של מילצ'ן ותרומתו לקידום החקירה אפשר יהיה להמליץ על כתב אישום רק נגד נתניהו, אולם כעת יש בצוות החקירה מי שסבור כי קיים צורך לכרוך את נתניהו ומילצ'ן יחדיו. האוחזים בדעה זו טוענים כי יהיה קושי להסביר בבית המשפט מדוע הוגש כתב אישום רק נגד נתניהו. "זה בסוף ייראה כמו רדיפה אישית רק נגדו", אמרו הקולות שתומכים בגישה שלפיה יש להמליץ על כתב אישום גם נגד המיליארדר.

 

במשטרה אוחזים בעדויות שלפיהן נתניהו עזר למילצ'ן גם בנושא סגירת ערוץ 10 וגם בנושא הוויזה. זאת גם הסיבה שחיקור הדין שבוצע בלונדון למילצ'ן בוצע באזהרה על מנת שלמשטרה תהיה האפשרות להגיש כתב אישום גם נגדו. מנגד יש עדיין מי שסבור שאפשר לוותר על הגשת כתב אישום נגד מילצ'ן, לנוכח העובדה שמדובר באזרח שתרם רבות למדינה ונתן את המתנות בלית ברירה. רונן צור, יועץ התקשורת של מילצ'ן, מסר: "אין תגובה".

 

במהלך חקירתו האחרונה של מילצ'ן בלונדון, מסר המפיק הישראלי את הגרסה החדשה שמסבכת את נתניהו. הוא טען כי הבקשות למתנות ולסיגרים הפכו לשיטתיות וקבועות ואמר כי נתן לאנשיו 'קארט בלאנש' (יד חופשית) להיענות לבקשות. "בשלב מסוים נתתי לצוות שלי קארט בלאנש לתת להם (לבני הזוג נתניהו) את מה שהם רוצים", אמר. כאשר נשאל מדוע עשה זאת, הבהיר: "לא רציתי מהם דבר, ולא קיבלתי מהם שום דבר". מילצ’ן, שזה שנים נחשב לחבר קרוב של נתניהו, הסביר עוד כי בעצם לא הייתה לו ברירה אלא להיענות לדרישות בני הזוג. בכך מחזקת עדותו את החשד שלפיו הסיגרים והשמפניות שהעניק לא היו "מתנות שבין חברים", כדברי נתניהו - אלא טובות הנאה שהתקבלו לפי דרישה.

מפקד יאח"ה תת-ניצב כורש ברנור מגיע למעון ראש הממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מפקד יאח"ה תת-ניצב כורש ברנור מגיע למעון ראש הממשלה(צילום: אלכס קולומויסקי)

החוקרים הגיעו למעון ראש הממשלה  (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
החוקרים הגיעו למעון ראש הממשלה (צילום: גל ארבל)

הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)
הדס קליין, העוזרת האישית של מילצ'ן(צילום: פייסבוק)

את דברי מילצ’ן מחזקת עדותה של הדס קליין, העוזרת האישית שלו ושל המיליארדר ג’יימס פאקר, שאחראית הייתה למעשה ל"אספקת הסחורה" למעון ראש הממשלה. "רכישת השמפניות לא הייתה ביוזמת מילצ'ן או פאקר, אלא תמיד יוזמה של בני הזוג נתניהו. שרה הייתה מבקשת בקבוקים (בארגזים) של שישה או 12 בקבוקי שמפניה. ביבי היה מבקש סיגרים וידע גם על כמויות השמפניה שאשתו קיבלה. הנהג של החברה היה נוסע במיוחד לירושלים לספק את הסיגרים והשמפניות", סיפרה קליין, בעדות שנחשפה בשבוע שעבר.

 

קליין סיפקה לחוקרים דוגמאות לבקשות החריגות. בהקשר של תיקון נזילה בבית ראש הממשלה, סיפרה: "הייתה שיחה קשה. שרה צעקה עליי. נתניהו רצתה שמפקח הבנייה שעובד עם פאקר ומילצ'ן יבוא לייעץ לגורמים המקצועיים של משרד ראש הממשלה לגבי נזילה במעון. לא אישרתי, ואז היא צעקה שאני ומילצ'ן מבזים אותה ואת ביבי, לא מאשרים דברים שמותרים להם כביכול".

 

"אחרי כמה שעות התקשר נתניהו בעצמו, אמר שזה לא בסדר מה שהם (פאקר ומילצ'ן) עושים לגברת, שהם צריכים להבין מה היא עוברת בתקשורת, ושהם בדקו את זה מול הייעוץ המשפטי ו'הכול מותר'", כך סיפרה קליין.

 

בהקשר זה נמסר מטעמו של ראש הממשלה כי "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
תת-ניצב ברנור ליד מעון ראש הממשלה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים