שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפני חקירת נתניהו השישית: יועץ המפכ"ל פורש
  לפני חודש תקף ראש הממשלה: "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה בעלות של מיליונים, ההדלפות החוקיות הפכו לצונאמי". היום, רגע לפני תחילת החקירה השישית של ראש הממשלה, פורסם כי חורב ביקש לסיים את תפקידו - ובמשטרה נענו

   

  המפכ"ל אלשיך והיועץ חורב. הותקף על ידי ראש הממשלה ושרים בליכוד (צילום: יואב דדוקביץ') (צילום: יואב דדוקביץ')
  המפכ"ל אלשיך והיועץ חורב. הותקף על ידי ראש הממשלה ושרים בליכוד(צילום: יואב דדוקביץ')

  סוף לסערת יועץ המפכ"ל: איש יחסי הציבור ליאור חורב, שאותו תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע על סיום תפקידו כיועץ למפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך. הפרסום היום (א') על פרישתו אירע זמן קצר לפני ההתחלה הצפויה של חקירת ראש הממשלה בתיקי 1000 ו-2000.

   

  מהמשטרה נמסר כי חורב, "המשמש יועץ אסטרטגי למשטרה, פנה בשבוע שעבר לראש חטיבת אוכלוסייה ותקשורת וביקש להסיר עצמו מרשימת היועצים מטעמה של חברת 'גולדפינגר תקשורת' המעניקה שירותים למשטרת ישראל. ראש חטיבת אוכלוסייה ותקשורת אישר את בקשתו והודה לו על תרומתו הרבה למשטרת ישראל במגוון הנושאים בהם עסק".

   

  לפני שבועיים נחשף ב-ynet כי חורב חתם על התחייבות במסגרת מה שמוגדר כחוזה למתן ייעוץ אסטרטגי-תקשורתי למפכ"ל אלשיך. במסמך ציין חורב כי הוא "מתחייב להימנע מלפעול באופן שיש בו טעם לפגם מבחינה ציבורית ובפרט להימנע מלהתבטא בפומבי בנושאים משטרתיים ולבקר בפרסום פומבי את מדיניות הממשלה ומשרדיה או להציגם באור שלילי".

   

   

  החקירה האחרונה של נתניהו    (צילום: בראל אפרים)

  החקירה האחרונה של נתניהו    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ההתחייבות עליה חתם חורב ()
  ההתחייבות עליה חתם חורב
   

  המסמך התפרסם לאחר שמבקר המשרד לביטחון פנים קבע כי חורב הפר את התחייבויותיו במסגרת חוזה ההעסקה שלו. כבר חודש לפני כן פתחו מבקר המשרד והמשטרה בבדיקה בעניין ההתקשרות עם חברת גולדפינגר חורב, בעקבות בקשתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. הבדיקה עסקה בהתבטאויותיו של חורב נגד הממשלה וחברי כנסת ובחנה אם הן בגדר הפרה של חוזה ההתקשרות עם חברת גולדפינגר, שבו חתם חורב על כתב ההתחייבות. בבדיקה עלה כי ההתקשרות עם חורב הייתה לפי כללי המינהל התקין. ואולם מבדיקת המבקר עולה כי הציוצים של חורב בטוויטר אכן מפרים את החוזה והם בגדר אי עמידה בהתחייבות בכתב באשר לתנאי העסקה וניגוד העניינים.

   

  ראש הממשלה נתניהו תקף בחודש שעבר את חורב ואת התנהלות המשטרה על רקע הפרסומים על חידוש החקירות בתיקים שבהם הוא חשוד בשוחד. נתניהו אמר אז כי "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא חוקיות הפכו לצונאמי וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

   

  במשטרה מסרו אז בתגובה לדברי נתניהו כי "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק". חורב עצמו גם הגיב לטענות נתניהו ואמר אז כי "לכולם ברור עיתוי הדברים וברורה המטרה הגדולה והסמויה. אני לא פרשן פוסטים של ראש הממשלה. אני עושה עבודתי נאמנה במקצועיות ובאחריות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
  חורב ונתניהו
  צילום: אלכס קולומויסקי, מארק ישראל סלם
  מומלצים