שתף קטע נבחר

ליאור חורב "פורש" מייעוץ למשטרה, המיליונים ימשיכו לזרום לחברה שהוא מנהל

בעקבות הביקורת הפוליטית על יועץ התקשורת של המשטרה שהרבה לתקוף את הממשלה, הודיעה המשטרה כי ליאור חורב החליט לפרוש מתפקידו. בדיקת ynet מעלה כי חברת "גולדפינגר" שבה הוא שותף תמשיך בחוזה המיליונים. חורב: "מתנהלת מערכה חסרת תקדים במטרה להחליש את המשטרה"

 

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב אלשיך ויועץ התקשורת ליאור חורב (צילום: יואב דדוקביץ') (צילום: יואב דדוקביץ')
מפכ"ל המשטרה רב-ניצב אלשיך ויועץ התקשורת ליאור חורב(צילום: יואב דדוקביץ')

רגע לפני חקירתו השישית של ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעה בצהריים (יום א') המשטרה כי יועץ התקשורת שלה, ליאור חורב, שהרבה לתקוף את הממשלה - החליט לפרוש מתפקידו. אלא שבדיקת ynet מעלה כי חברת "גולדפינגר" שהוא מכהן בה כיו"ר ושותף תמשיך בחוזה המיליונים עם המשטרה (בתמונה הבאה).

החוזה המבטיח 2.4 מיליון שקלים לחברת "גולדפינגר" ()
החוזה המבטיח 2.4 מיליון שקלים לחברת "גולדפינגר"
 

כשניגשה גולדפינגר למכרז המשטרה, מי ש"כיכב" בחזית היה חורב עם הניסיון האסטרטגי שצבר. על-פי החוזה, החברה אמורה הייתה לקבל 2.4 מיליון שקלים. מי שהוביל את המהלך הביקורתי נגד חורב היה השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שהביע את עמדתו פעמים רבות נגד העסקתו של חורב במשטרה בשל הפגיעה לכאורה באמון הציבור שנוצרה כתוצאה ממנה.

 

מבקר המשרד והיועץ המשפטי שלו בדקו את ציוציו של חורב ולאחר שנקבע שהם מהווים הפרת חוזה, היה ברור שהדבר ישפיע על המשך העסקתו בשירות המשטרה.

הפוסט שפרסם חורב. "מערכה יזומה להחליש את המשטרה" ()
הפוסט שפרסם חורב. "מערכה יזומה להחליש את המשטרה"
 השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. התנגד להעסקת חורב (צילום: זהר שחר) (צילום: זהר שחר)
השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. התנגד להעסקת חורב(צילום: זהר שחר)

כעת מתברר כי למרות ההודעה של המשטרה - בפועל לא הרבה ישתנה. חורב ימשיך לשמש כיו"ר החברה ושותף בה, וייהנה מהכסף שתזרים המשטרה לקופת החברה. על פניו טוענים בחברה כי הוא לא יהיה חלק מהיועצים שלה אל מול המשטרה. בחברה עצמה סירבו להגיב לטענות שלפיהן חורב ימשיך ליהנות מהכספים שיוזרמו לחברה.

 

"מערכה מתוכננת לתלפיות"

במכתב ששלח חורב למשטרה ובו הודיע על רצונו לפרוש, הוא כתב בין השאר: "כנגד משטרת ישראל והעומד בראשה מתנהלת מערכה יזומה, מתוכננת וחסרת תקדים במטרה להחליש את המשטרה מלמלא את ייעודה. למערכה הזו שותפים גורמים, חלקם בעלי זיקה ישירה לעבודת המשטרה, המופעלים על ידי בעלי עניין במטרה לפגוע בארגון תוך יצירת דה לגיטימציה העולה כדי שיבוש עבודת המשטרה.

 

"לצערי, בתוך המערכה הזו נעשה שימוש גם בתפקידי כיועץ לארגון ככלי לניגוח המשטרה והעומד בראשה", הוסיף חורב. "החלטתנו שלא להגיב נבעה מתוך אחריות לארגון. אבל, המוטיבציות למתקפה הזו אינן הדאגה מפני אופן השימוש בחופש הביטוי והבעת העמדה. זוהי מערכה מתוכננת לתלפיות, רצופה ונמשכת. ידענו לזהות אותה, לתחם את העומדים מאחוריה בגלוי ובסמוי. אלה ימים מורכבים מאוד. פסיפס האינטרסים, המניעים הגלויים והגלויים פחות, סופם להתברר".

ח"כ אמסלם. "מדובר בשכיר חרב המייצג כל המרבה במחיר" ()
ח"כ אמסלם. "מדובר בשכיר חרב המייצג כל המרבה במחיר"
.  

חורב הוסיף במכתבו כי "מתוך הערכה רבה מאוד לארגון, לסגל הקצונה הבכיר במשטרה, לכל הגורמים עמם עבדתי בארגון, לחטיבת אוכלוסייה ותקשורת ומעל לכל למפכ"ל המשטרה – החלטתי להסיר את שמי מרשימת יועצי המשרד המעניקים שירותי ייעוץ למשטרה. עמיתי בגולדפינגר תקשורת ואסטרטגיה, ימשיכו לפעול במקצועיות ובחריצות על מנת להמשיך ולהעניק למשטרה את השירות הטוב ביותר, כפי שניתן עד כה".

 

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם: "מלכתחילה, ליאור חורב לא היה צריך להיות מועסק על ידי משטרת ישראל, בשל מעורבותו הפוליטית והתנהגותו הבוטה כלפי פוליטיקאים ונבחרי ציבור, שזה לכשעצמו חסר תקדים במשטר דמוקרטי. אני שמח שהמערכת הבינה בסופו של דבר כי היא טעתה וסיימה את ההתקשרות עמו".

 

בהמשך להודעתו של ליאור חורב על החלטתו להסיר את שמו מרשימת יועצי המשטרה, נמסר מחברת "גולדפינגר תקשורת": "הסיבות שהביאו את ליאור חורב להסיר את שמו מרשימת היועצים של 'גולדפינגר תקשורת' המטפלת במשטרת ישראל, פורטו בהרחבה במכתב ששלח לגורמים הרלוונטים במשטרה. הייעוץ שמעניקה 'גולדפינגר תקשורת' ניתן על-ידי יועצים רבים ובנושאים מגוונים, והוא ימשיך להינתן על-ידי טל גולדפינגר וצוות היועצים שמלווה את משטרת ישראל בשנתיים האחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דדוקביץ'
ליאור חורב ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך
צילום: יואב דדוקביץ'
מומלצים