שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החסימות חזרו: נכים הפגינו בכניסה לירושלים ועצרו את תנועת הרכבת הקלה
  פעילים מארגוני הנכים שמתנגדים להסכם להעלאת הקצבאות שנחתם מול הממשלה לפני חודשיים חסמו גם את משרד רה"מ, בשעה שנערכה בו ישיבת הממשלה. מאיימים: "נמשיך לחסום כל עוד לא יישבו עם כל הנכים"

   

  שוב מפגינים: מחאת הנכים בירושלים, היום    (צילום: לבנה סבג)

  שוב מפגינים: מחאת הנכים בירושלים, היום    (צילום: לבנה סבג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כ-20 מפגינים מארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו אחר הצהריים (יום א') את הכביש בצומת הרחובות יפו-נורדאו בירושלים, שבאזור הכניסה לעיר. בעקבות המחאה הרחובות נחסמו לתנועה, ותנועת הרכבת הקלה במקום הופסקה. לאחר כ-40 דקות הנכים עברו לצידי הדרך, הכבישים נפתחו והתנועה חזרה לשגרה, כולל תנועת הרכבת הקלה.

   

  מוקדם יותר הנכים חסמו במשך כמה שעות את הכניסות והיציאות ממשרד ראש הממשלה בירושלים, בשעה שנערכה שם ישיבת ממשלה השבועית. בשעות הבוקר הנכים חסמו את הכניסה למשרדי ארגון הג'וינט בעיר, שאותו הם מאשימים בכך שהוא מגייס כספי תרומות עבור קידום זכויות הנכים בישראל, אך מתנגד למאבקם.

  "הממשלה מזלזלת בנו". הפגנת הנכים (צילום: TPS) (צילום: TPS)
  "הממשלה מזלזלת בנו". הפגנת הנכים(צילום: TPS)

   (צילום: TPS) (צילום: TPS)
  (צילום: TPS)
   

   

  בסוף ספטמבר, לאחר מאבק שנמשך חודשים ובמסגרתו נחסמו פעמים רבות כבישים מרכזיים ברחבי הארץ, הושגו הסכמות בין כמה מארגוני הנכים לבין נציגי הממשלה וההסתדרות. במסגרת ההסכם, קצבת כל הנכים בעלי 100% אי כושר השתכרות תוגדל לכ-4,000 שקל, בארבע פעימות שאמורות להתחיל ב-2018 ולהסתיים ב-2021. אולם לא כל ארגוני הנכים מסכימים למתווה הזה, ולכן הם ממשיכים בפעולות המחאה שלהם ומאיימים לחסום שוב כבישים, מפעלים ומשרדי ממשלה.

   

  מנהיג "הנכים הופכים לפנתרים", אייל כהן, אמר: "הממשלה מזלזלת בציבור הנכים. נמשיך לחסום כל עוד לא ישנו את הגישה ולא יישבו עם נציגי כלל הנכים להגיע להסדר כולל בנושא הקצבאות".

   

  ארגון "מטה מאבק הנכים", שהיה שותף להסכמות עם הממשלה, הציב בפניה אולטימטום להתחלת הליך החקיקה בעניין. הארגון מאיים כי אם עד סוף החודש לא יוגש תזכיר חוק, אנשיו יחזרו להיאבק. יו"ר הארגון, נעמי מורביה, אמרה: "נחזור למאבק במלוא העוצמה כשכל אלפי החברים ב'מטה המאבק', העמותות והארגונים התומכים בעמדתנו יעמדו לצדנו, והפעם אנחנו באמת נסגור לחלוטין את המדינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים