שתף קטע נבחר

משפחת מנגיסטו תנאם באו"ם: "לא לשכוח את אברה"

בני משפחתו של אברהם (אברה) מנגיסטו, שמוחזק בשבי חמאס יותר משלוש שנים, יסיימו את ביקורם בארה"ב בנאום שיישאו באו"ם. אילן, אחיו של אברה, אומר לאולפן ynet כי המשפחה אופטימית: "נראה פירות בקרוב"

 

"אנחנו רוצים שגם אברה לא יישכח". כך אומר הבוקר (ב') אילן מנגיסטו, אחיו של אברהם (אברה) מנגיסטו, ששבוי בידי חמאס מאז ספטמבר 2014. את הדברים אומר אילן לאולפן ynet שעות לפני שבני המשפחה, המבקרים בארה"ב במסע הסברה כדי ללחוץ לשחרור בן המשפחה, יישאו נאום באו"ם.

 

"המסר שלנו במסע הוא להעביר מסר לארגוני זכויות האדם שיקחו את המקרה הטרגי של אברה לידיהם ויעשו ככל שביכולתם על מנת להשיב אותו הביתה", אומר אילן. "לפחות שיהיה ביקור של הצלב האדום או ארגון רפואי בינלאומי. אנחנו נדרוש שהאו"ם, שמתעסק בסוגיות הומניטריות של רצועת עזה, שגם אברה לא יישכח. הם גם צריכים לדאוג לחייו ולביטחונו ואנחנו נדרוש דיון מיוחד לטרגדיה שלנו".

שבוי כבר יותר משלוש שנים. אברהם מנגיסטו ()
שבוי כבר יותר משלוש שנים. אברהם מנגיסטו

הייתה איזשהי תחושה שהמאבק שלכם נמצא קצת בצל ביחס למאבק משפחות החיילים השבויים. משהו השתנה במהלך המסע שלכם בארה"ב?

"לבנו עם כל משפחות השבויים והנעדרים. אנחנו לצערי שותפים בכאב מתמשך הרבה זמן. בתקופה האחרונה יש שינוי שחל בתמיכה של המשפחה. הצטרפו הרבה אנשים טובים. מדינת ישראל מממנת את הטיסה ואת כל העלויות ואנחנו מודים להם על כך. אנחנו מבינים שכל יום שהוא בעזה מסכן את חייו ואנחנו באמת צריכים לעשות יותר ולהעלות את המודעות ולזעוק את הזעקה שלו בכל מקום אפשרי".

 

המשפחה נפגשה במהלך המסע בארה"ב גם עם שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, ג'ייסון גרינבלט, בבית הלבן. "יצאנו מאוד מעודדים מהפגישה איתו", מספר אחיו של מנגיסטו. "זו פגישה שנייה עמו אחרי שנפגש איתו בארץ. הוא עדכן אותנו בדברים שהוא עושה והבטיח שימשיך. אנחנו מאמינים לו וגם בכל הפגישות עם אנשי הקונגרס והממשל האמריקני, הבנו שכולם מבינים את המקרה הקשה שלנו. זה עניין של אדם שחצה את הגבול בטעות ואין שום הצדקה להחזיק אותו".

משפחת מנגיסטו בפגישה בבית הלבן עם ג'ייסון גרינבלט ()
משפחת מנגיסטו בפגישה בבית הלבן עם ג'ייסון גרינבלט

יקרא לסיוע בינלאומי. אילן מנגיסטו (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
יקרא לסיוע בינלאומי. אילן מנגיסטו(צילום: אלי מנדלבאום)

אתה אומר שנפגשתם עם הרבה גורמים. שמעתם גם הבטחה מפורשת מהגורמים הבכירים הללו שנועדתם איתם?

"שמענו מהרבה אנשי ממשל שבאמת הבטיחו. הם העלו הרבה רעיונות איך לעזור. אנחנו לא נותנים להם עצות. אנחנו בטוחים שהם יודעים באמת איך לפעול ומה לעשות בשביל לפתור את הסוגיה ההומניטרית הזאת. קיבלנו פה חיבוק גדול מהקהילה היהודית".

 

מה אתה מקווה שיקרה אחרי הביקור?

"התחושה שלנו כמו רבים שאיתי, אמא והפעילים המסורים, שיש פה כתובת נכונה לסוגיה של אח שלי. כמו שזה נראה מסובך, אבל זה כל כך פשוט, יש פה אזרח שחצה בטעות את הגבול וזה מקרה אנושי בסיסי שאסור להחזיק אותו והוא צריך להיות בבית ואני מאמין שכל הרעיונות שהציעו אנשים טובים, אני מאמין שאנחנו נראה פירות בקרוב".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים