שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מלחמת יהודים במרכז להיסטוריה יהודית
  דיוויד מאיירס היגר מלוס אנג'לס לניו יורק בכדי להיכנס לתפקידו החדש כראש המרכז להיסטוריה יהודית. קבלת הפנים שלו כללה הפגנות, איומים ומחאה
  דיוויד מאיירס, שנכנס לא מזמן לתפקיד ראש המרכז להיסטוריה יהודית בניו יורק, "זכה" כמעט מיד עם היכנסו לתפקיד להפגנות שדרשו שיפוטר ואימיילים זועמים שדורשים ממנו להתפטר - לא מפני שאינו כשיר לתפקיד אלא מפני לדעת המפגינים תמיכתו ב"קרן החדשה לישראל" הופכת אותו לאויב ישראל.

   

  מאיירס חלק עם עיתון "הפורוורד" חלק מהאיימלים שקיבל. "אתה תמיד יכול להתפטר לפני שההפגנות יחלו והתורמים למרכז להיסטוריה יהודית יתחילו להיות מסומנים גם הם. אתה בטוח שזו המורשת שאתה רוצה להותיר אחריך?", כתב לו אדם בשם רון טורוסיאן.

   

  טורוסיאן הוא אחד ממובילי המחאה נגד מאיירס. הוא איש יחסי ציבור בעל השפעה בניו יורק, שימים לפני שמאיירס נכנס לתפקידו בספטמבר הודיע שיוביל קמפיין להדחתו עקב קשריו עם "הקרן החדשה לישראל" וארגונים ליברליים אחרים.

   

  בחודשים שעברו מאז טורוסיאן שלח למאיירס כשבעים מיילים נוספים, כולם בעלי אותו תוכן פחות או יותר, כולל לינקים לכתבות שסקרו את ההפכנות והמחאה שטורוסיאן ארגן נגד מאיירס ונגד המרכז להיסטוריה יהודית. בין היתר ארגן טורוסיאן הפגנות מחאה מחוץ למרכז, ראיונות רדיו וטורי דעה בעיתונים.

   

   

   

  "זה אף פעם לא נעים לקבל מספר גדול של אימיילים שקוראים לך להתפטר ומאיימים להכפיש אותך אם לא תעשה זאת", אומר מאיירס, "אני מקווה שהבריונות

  הזאת לא תהיה מנת חלקם של אנשים שיגיעו אחרי".  טורוסיאן אמר ל"פורוורד" שאם מאיירס היה רוצה להפסיק לקבל את האימיילים, הוא היה צריך רק לחסום את כתובתו של טורוסיאן והיה מפסיק לקבל ממנו אימיילים.

   

  טורוסיאן הוסיף שהעובדה שמאיירס עוזר לגייס כספים לארגונים ליברליים כמו IfNotNow, מראה שאין לו זכות לומר שמטרידים אותו. "מאיירס, שמשבח ועוזר לארגונים יהודים ליברליים ומסרב לדיאלוג איתנו, מרגיש שמטרידים אותו כי שלחו לו אימייל", אמר טורוסיאן, "במקום פשוט לחסום אותי או למחוק את האימיילים בלי לקרוא, הוא מדליף אותם לעיתונים כדי להתלונן על בריונות? נשמע לי כמו יחסי ציבור כדי להציל את המשרה שלו".

   

  באימייל ששלח טורוסיאן לעיתון הוא הבהיר שהמטרה שלו היא למנוע מכל מי שתומך בחרם על ישראל או תומך ועוזר לארגונים שתומכים בחרם על ישראל, מלהחזיק במשרות בכירות בקהילה היהודית-אמריקאית.

   

  מאיירס עצמו אגב, אמר שהוא מתנגד לחרם על ישראל ושבאופן אישי הוא מוכן לשקול תמיכה רק בארגונים שמחרימים מוצרים מהתנחלויות מסוימות.

  אנשים אחרים שסומנו על ידי טורוסיאן הם אליסה דוקטורף, הנשיאה לשעבר של ארגון ה-UJA, שתרם כספים ל"קרן החדשה" והרבי גורדון טאקר, מנהיג בכיר ביהדות הרפורמית בניו יורק שתרם גם הוא ל"קרן החדשה" באמצעות הקרן שהקים בבית הכנסת שלו בווייט פליינס.

   

  "זו קבלת פנים מעניינת במיוחד לקהילה היהודית בניו יורק", אמר מאיירס שהיגר לעיר מלוס אנג'לס לרגל התפקיד, "גיליתי מיד שהגעתי את האינטנסיביות של הדינמיקה בתוך הקהילה ואת מגוון הדעות שקיים בה".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים