שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הבנקים יאפשרו פתיחת חשבון אונליין החל מגיל 16
  הוראות חדשות של הפיקוח על הבנקים יאפשרו פתיחת חשבון בנק באינטרנט ביתר קלות, החל מגיל 16

  טיוטת הוראות חדשה של הפיקוח על הבנקים תאפשר פתיחת חשבון בנק אונליין בייתר קלות. בין היתר, חשבון ראשון של לקוח יוכל להיפתח מרחוק (באפליקציה או באינטרנט). נכון להיום, רק לקוח שיש לו כבר חשבון בנק קיים יכול לפתוח חשבון מקוון.

   

  כמו כן, ההוראות החדשות יאפשרו שימוש במסמך מזהה אחד (במקום שניים כיום), וביטול הדרישה לביצוע העברה בנקאית מחשבון קיים של הלקוח לחשבון החדש, כחלק מתהליך האימות.

   

  השינויים יאפשרו ללקוחות לפתוח את חשבון הבנק הראשון שלהם באופן מקוון, ומבלי להגיע לסניף, ויקלו על לקוחות קיימים לעבור בין הבנקים ביתר קלות.

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  בנוסף לכך, החל ממועד כניסת ההוראה לתוקף, תתאפשר פתיחת חשבון בנק באופן מקוון החל מגיל 16 (במקום מגיל 18 כיום), בכפוף לתקשורת אינטראקטיבית בזמן אמת בין הקטין לבנק, למתן הדרכה לקטין ולביצוע בקרות מתאימות.

   

  נציין כי כיום ניתן לפתוח חשבון בנק החל מגיל 14 (בהגעה לסניף ובהסכמת הורים או אפוטרופוס). החל מגיל 16 ניתן לפתוח חשבון צעיר עצמאית, ללא הסכמת הורים או ליווי, עם הצגת תעודת הזהות. כעת כאמור יאפשרו הבנקים לעשות זאת אונליין.

   

  נתוני הפיקוח על הבנקים מראים שעד אמצע שנת 2017 מספר החשבונות שנפתחו באופן מקוון בכלל המערכת הבנקאית היה מינורי. לדברי הפיקוח, הסרת החסמים כדוגמת אלו צפויה להקל משמעותית על פתיחת חשבונות באופן מקוון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבנקים יאפשרו פתיחת חשבון אונליין החל מגיל 16"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים