שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוג'ר ווטרס בתגובה לניק קייב: "יהיר ואדיש להפרת זכויות אדם"

  יממה אחרי הופעתו של ניק קייב בישראל, לה קדמה מסיבת עיתונאים בה הצהיר כי יעלה לבמה למרות הצנזורה המוזיקלית ודרישות הביטול מצד רוג'ר ווטרס וה-BDS, מגיעה תגובתו של איש פינק פלויד לדברים: "מה היית עושה לו כפריך היו נעקרים כדי לקיים בהם הופעות פופ?". את דבריו גיבו מוזיקאים נוספים ביניהם בריאן אינו ות'רסטון מור

  זה היה צפוי: יממה אחרי מסיבת העיתונאים שקיים ניק קייב בישראל, בה הצהיר כי יזם את הופעותיו בתל אביב למרות צנזורה מוזיקלית ולחצים לבטלן מצד רוג'ר ווטרס ואנשי ה-BDS, כעת מגיע תורו של איש פינק פלויד להגיב בחריפות על הדברים.

   

  בהצהרה שפרסם היום (ב'), שעות אחרי הופעתו הראשונה של קייב מתוך שתיים בארצנו, גרס ווטרס כי "ניק קייב חושב שאנחנו מצנזרים את המוזיקה שלו? מה? עם כל הכבוד, ניק, המוזיקה שלך אינה רלוונטית לעניין, גם לא שלי, לא של בריאן אינו ולא של בטהובן. המוזיקה אינה העניין כאן, הפרת זכויות אדם היא העניין".

   

  דבריו, שגובו בהצהרות ברוח דומה מצד מוזיקאים נוספים כמו בריאן אינו ות'רסטון מור (סוניק יות'), התייחסו בין היתר לטענתו של קייב לפיה "הגיע משתי סיבות: האהבה לישראל ולישראלים, ועל מנת להביע עמדה נגד כל אלו המבקשים להשתיק ולצנזר מוזיקאים".

   

  עוד נכתב במכתב התגובה כי "מאות ואלפים שותפים לעמדת ה-BDS ולתמיכה בזכויות אדם, כולנו מביעים מחאתנו אל מול היהירות והאדישות שלך. מה היה קורה לו הייתה זו אדמתך הכבושה? לו היו אלה הכפרים שלך שנעקרים על מנת להקים בהם אצטדיונים לקיום הופעות פופ?".

   

  "כולנו מביעים מחאתנו אל מול היהירות ואי ההתחשבות שלך". רוג'ר ווטרס מאשים (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  "כולנו מביעים מחאתנו אל מול היהירות ואי ההתחשבות שלך". רוג'ר ווטרס מאשים(צילום: gettyimages)
   

  מכתבו של ווטרס זכה לתמיכת תנועת Artists for Palestine UK ("אומנים בריטים למען פלסטין"), שפרסמה הצהרה מטעמה בה תואר קייב כמי ש"התייחס בביטול לאי הצדק וניצל את במת מסיבת העיתונאים כדי לדון בהשתקת מוזיקאים - זאת במקום לתת במה לסוגיות כמו משפטה של המשוררת הפלסטינית דארין טאטור, רדיפת העיתונאית מקבולה נסאר על ידי ישראל או אי מתן אישורים למוזיקאים פלסטינים או חולי סרטן המבקשים לצאת מעזה".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA וירון ברנר
  "המוזיקה לא רלוונטית". רוג'ר ווטרס וניק קייב
  צילום: EPA וירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים