שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משפחת מנגיסטו במסר באו"ם לקהילה הבינלאומית: "סייעו בשחרור אברה"

  קרוביו של האזרח הישראלי, שמוחזק בשבי חמאס שלוש שנים, ממשיכים את מסע ההסברה בארה"ב להפעלת לחץ לשחרור יקירם. אחיו של אברה במסיבת עיתונאים מחוץ למועצת הביטחון: "קוראים לכינוס דיון מיוחד באו"ם". השגריר דנון: "אני נמצא כאן עם אמו ואחיו של אברה כדי לדרוש תשובות"

   

  האח אילן עם אמו והשגריר דנון במסיבת העיתונאים בניו יורק, היום ()
  האח אילן עם אמו והשגריר דנון במסיבת העיתונאים בניו יורק, היום

  "אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להפעיל את כל כובד משקלה כדי לסייע בשחרור בן משפחתנו". קרוביו של אברה מנגיסטו, שמוחזק בשבי חמאס בעזה מ-2014, ממשיכים את מסע ההסברה בארה"ב למען שחרור יקירם. בצהריים (יום ב') השתתפו ביקרו אמו ואחיו של מנגיסטו במטה האו"ם בניו יורק, ואחר כך ערכו מסיבת עיתונאים מחוץ לחדר מועצת הביטחון של האו"ם. "אנו קוראים לכינוס דיון מיוחד באו"ם ולהחלטה חד-משמעית שתבטיח כי ארגוני ההצלה הבינלאומיים יבקרו אצל אברה", אמר האח אילן.

   

  האח אמר עוד במסיבת העיתונאים כי "חמאס משחק באכזריות בגורלו של אזרח לוקה בנפשו, שלא עשה רע לאיש, בניגוד גמור למוסר אנושי בסיסי ולכל חוק או אמנה בינלאומיים. אחי חי, הוא חסר ישע, והוא זקוק לעזרתכם. הביטו באמי. כמו כל אימא, גם לה מגיע לדעת מה קורה עם הבן שלה. אנו קוראים לקהילה הבינלאומית להפעיל לחץ על חמאס ועל ארגוני הסיוע".

   

  שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר במסיבת העיתונאים כי "חמאס מסרב לספק כל סימן חיים למשפחות הישראליות השרויות בסבל מתמשך. אני נמצא כאן היום עם אמו ואחיו של אברה כדי לדרוש תשובות. כל מי שקורא לסיומו של המצב ההומניטרי בעזה מוכרח לקרוא גם לשחרורם של הישראלים המוחזקים באכזריות על ידי חמאס.

   

  "ישראל לא תשקוט עד שכל אזרחיה וחייליה ישובו. חמאס מחזיק גם בתושבי רצועת עזה כבני ערובה. במקום לספק להם חינוך וחיי רווחה, הוא משקיע בחפירת מנהרות טרור ובניית טילים ומונע מהם סיכוי לחיים טובים".

   

  משפחת מנגיסטו תנאם באו"ם    (צילום: אורי דוידוביץ')

  משפחת מנגיסטו תנאם באו"ם    (צילום: אורי דוידוביץ')

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אברה מנגיסטו ()
  אברה מנגיסטו

  מוקדם יותר היום אמר האח אילן בריאיון לאולפן ynet כי "המטרה שלנו במסע היא להעביר מסר לארגוני זכויות האדם שייקחו את המקרה הטרגי של אברה לידיהם ויעשו ככל שביכולתם על מנת להשיב אותו הביתה. אנחנו נדרוש שהאו"ם, שמתעסק בסוגיות הומניטריות של רצועת עזה, שגם אברה לא יישכח. הם גם צריכים לדאוג לחייו ולביטחונו".

   

  בסוף השבוע נפגש משפחתו של מנגיסטו בבית הלבן עם שליחו של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט. לאחר הפגישה פרסם גרינבלט בחשבון הטוויטר שלו תפילה בעברית ובאנגלית למען החזרתו של מנגיסטו, וכן תמונה משותפת שלו עם אמו וקרוביו. "היום אירחתי את משפחתו של אברה מנגיסטו בבית הלבן", כתב גרינבלט. "אברה מוחזק בידי חמאס יותר מ-1,000 ימים מאז היעלמו בספטמבר 2014. זה מזעזע שחמאס לא מאפשר לו לחזור לביתו או ליצור קשר עם משפחתו".

   

  בני משפחת מנגיסטו יוועדו בהמשך עם ראשי הארגונים היהודיים בניו יורק. מחר הם ייפגשו עם נציגים דיפלומטים מארה"ב, אתיופיה, האיחוד האירופי והצלב האדום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים