שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שמונה נשים התלוננו על הטרדה מינית מצד צ'ארלי רוז
  תחקיר של ה"וושינגטון פוסט" מביא את האשמותיהן של שמונה נשים שעבדו או שאפו לעבוד בתוכניתו של מנחה הטלוויזיה. רוז: "תמיד חשבתי שאני מממש תחושות הדדיות ועכשיו מבין שטעיתי". הרשתות שמפיצות את התוכנית השהו את שידוריה

  שמונה נשים האשימו את מנחה הטלוויזיה האמריקני צ'ארלי רוז בהטרדה מינית בתחקיר שפורסם היום (ג') על ידי ה"וושינגטון פוסט". מדבריהן עולה כי התנהגותו כללה שיחות טלפון לא הולמות, התערטלות וחפינה של אזורים שונים בגופן.

   

  המקרים התרחשו בין 1990 ל-2011, בזמן שהנשים, שעבדו או שאפו לעבוד ב"תוכנית של צ'ארלי רוז", היו בגילאים 21 עד 37. חמש מתוך השמונה לא הסכימו לחשוף את זהותן בשל פחד מכוחו של רוז בתעשייה, השפעתו על הקריירה שלהן וכפי שהן מתארות, מזגו ההפכפך.

   

  בהצהרה שפירסם רוז בתגובה להאשמות הוא כתב: "ב-45 שנותיי בעיתונות התגאתי בכך שאני מקדם את הקריירה של נשים רבות שאיתן עבדתי. אף על פי כן, בימים האחרונים נשמעו תלונות מצד קולגות שעבדו איתי הנוגעות להתנהגותי. זה חיוני שהנשים הללו ידעו שאני שומע אותן ומתנצל עמוקות על כל התנהגות לא הולמת. אני נבוך מאוד. התנהגתי בחוסר רגישות במקרים מסוימים ואני לוקח אחריות על כך, למרות שאני לא מאמין שכל ההאשמות מדויקות. תמיד חשבתי שאני מממש תחושות הדדיות ועכשיו אני מבין שטעיתי".

   

  הושעה מהתוכנית שעות ספורות לאחר פרסום ההאשמות. צ'ארלי רוז בתוכנית הבוקר של CBS (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  הושעה מהתוכנית שעות ספורות לאחר פרסום ההאשמות. צ'ארלי רוז בתוכנית הבוקר של CBS(צילום: gettyimages)

  שעות ספורות לאחר פרסום התחקיר, הרשתות PBS ו-Bloomberg LP, שבהן משודרת "התוכנית של צ'ארלי רוז", השהו את שידוריה. הרשת CBS, בה רוז מגיש תוכנית בוקר, הודיעה כי היא משעה אותו בזמן בדיקת העניין. רוז, 75, משתתף לצד במות אלה גם בתוכנית "60 דקות", שעוד לא הגיבה לעניין.

   

  רוב הנשים מעידות כי רוז היה הפכפך בהתנהגותו ונע בין מזג חביב ומחוות מחמיאות למצב-רוח זועם. חמש מהן מתארות כי הוא נהג להניח את ידיו על רגליהן ומעל ירכיהן, תוך ניסיון לבדוק כיצד יגיבו. לדברי שתיים, בזמן נסיעות עסקיות משותפות איתו, הוא היה יוצא מהמקלחת ערום ומתהלך כך בפניהן. אישה אחת טוענת כי הוא חפן את ישבנה במסיבת צוות.

   

  "אני נבוך מאוד. התנהגתי בחוסר רגישות במקרים מסוימים ואני לוקח אחריות על כך". רוז (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  "אני נבוך מאוד. התנהגתי בחוסר רגישות במקרים מסוימים ואני לוקח אחריות על כך". רוז(צילום: gettyimages)

  "לקח עשר שנים ורגע חשוב של התעוררות חברתית כדי שאבין את המעשים האלה כפי שהיו", אמרה ריה בראבו, שמ-2007 עבדה עם רוז בתור מתמחה ולאחר מכן מפיקה בתוכנית. "הוא היה גבר טורף ואני הייתי הקורבן שלו".

   

  קיילי גודפרי-ריאן, שהייתה עוזרת של רוז באמצע שנות האלפיים, בזמן שהייתה בת 21, סיפרה על לפחות תריסר מקרים בהם הוא נהג ללכת ערום בפניה בזמן

   שעבדה באחד מבתיו בניו-יורק. כמו כן, לדבריה, הוא נהג להתקשר אליה מאוחר בלילה ותיאר כיצד היה רוצה להתבונן בה שוחה ערומה בבריכה שלו, בזמן שהוא מתבונן מהמיטה. "אני מרגישה שהפרטים נצרבו בתוכי", היא אמרה והוסיפה כי הייתה מדברת על כך עם המפיקה בפועל של רוז, שעבדה איתו שנים ארוכות. "הסברתי כיצד הוא דיבר אלי בצורה לא הולמת. היא הייתה מצחקקת ואומרת: 'זה רק צ'ארלי מתנהג כמו צ'ארלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  צ'ארלי רוז. שמונה נשים מאשימות בהטרדה מינית
  צילום: gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים