שתף קטע נבחר

קפריסין גירשה עשרות ישראלים שניסו להיכנס לצד הטורקי

קבוצה של 39 ישראלים, שחלקה הייתה בדרכה לתחרות פוקר בצד הטורקי של קפריסין, עוכבה בשדה התעופה בלרנקה והוחזרה ארצה על ידי השלטונות המקומיים שהבהירו: מדובר בשטח כבוש, שהכניסה אליו אסורה על פי חוק

שלטונות קפריסין גירשו אתמול (ג') לישראל קבוצה של 39 אזרחים ישראלים שהיו אתמול בדרכם לבתי מלון בקפריסין הטורקית, בטענה שמדובר בשטח כבוש ושהכניסה אליו אסורה על פי החוק הקפריסאי. הם עוכבו בשדה התעופה בלרנקה והיום הוחזרו לישראל בטיסה של חברת ארקיע.

 

הקבוצה, שחלקה הייתה בדרכה לתחרות פוקר בצד הטורקי של קפריסין, קיבלה אזהרה משגרירות קפריסין בישראל לבל תגיע לחלק הטורקי ושהיא מפרה את החוק הקפריסאי - אולם זו בחרה להתעלם. שני ישראלים, שהוכיחו כי בתי המלון שלהם אינם נמצאים ב"רשימה השחורה", הורשו להיכנס.

 

קפריסין הטורקית. הכניסה לישראלים אסורה (צילום: אפיק גרופ) (צילום: אפיק גרופ)
קפריסין הטורקית. הכניסה לישראלים אסורה(צילום: אפיק גרופ)

הקפריסאים החלו ליישם במפתיע הנחייה שהתקבלה בחודש פברואר, נגד תיירים שמגיעים מחוץ לאיחוד האירופי לצפון קפריסין, בנוגע לאיסור שימוש ביותר מ-100 בתי מלון שנגזלו מהתושבים היוונים שברחו בעת כיבוש צפון האי בשנת 1974 על ידי הטורקים.

 

 

בחודש ספטמבר קפריסין החלה לעכב עשרות ישראלים בדרכם לצפון קפריסין בטענה שהמלון שלהם בחלק הצפוני הוא מבנה שנגזל מיוונים. שלשום פרסם משרד החוץ הישראלי תזכורת לאזהרות מסע קודמות לצד הטורקי ובה נכתב כי "על פי הודעת השלטונות הקפריסאים, מטיילים המגיעים לרפובליקה של קפריסין יכולים להיכנס ולצאת ממנה אך ורק דרך נקודות המעבר המוכרזות ע"י ממשלת קפריסין: נמלי התעופה בלרנקה בפאפוס ונמלי הים בלרנקה, לימסול, לטסי, ופאפוס".

 

"כל אדם אשר נכנס דרך צפון קפריסין, אם משדה התעופה או מנמל ימי, ויעבור לקפריסין היוונית יקבל מיידית חותמת שחורה בדרכונו, לא יוכל להיכנס יותר לקפריסין היוונית לתקופה של 10 שנים, ומסתכן בעונשים הקבועים בחוק ובכלל זה מאסר עד 12 חודשים ו/או קנס. בנוסף על כך, משרד החוץ של קפריסין מזהיר כי שהות במלונות בצפון קפריסין על פי הרשימה המצ"ב עלולה להביא למצב בו כניסתם לקפריסין של תיירים תמנע, וממליץ להימנע משהות במלונות אלו".


פורסם לראשונה 21/11/2017 20:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפיק גרופ
קפריסין הטורקית
צילום: אפיק גרופ
מומלצים