שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שני מאסרי עולם למחבל שרצח חייל גולני בפיגוע דריסה

  מאלק חאמד רצח בפיגוע דריסה את סמל אלחי טהרלב בצומת עופרה. הוא הואשם גם בניסיון רצח של חייל נוסף ואזרחים שעמדו בצומת. הרב אהד, אביו של אלחי ז"ל: "אילו היה אפשר לתת עונש מוות זה היה עדיף"

   

   

   

  בית המשפט הצבאי במחנה עופר גזר הבוקר (יום ד') שני מאסרי עולם מצטברים על המחבל מאלק חאמד שרצח בפיגוע דריסה בצומת עפרה את החייל אלחי טהרלב ז"ל, חייל בחטיבת גולני. מאסר עולם אחד על הרצח והשני על עבירות נוספות בהן הורשע - ניסיון רצח של חייל נוסף שהיה עם טהרלב בעמדה ושל אזרחים נוספים שעמדו בתחנה. כמו כן, נקבעו פיצויים למשפחת טהרלב ולמשפחתו של החייל הנוסף.

   

  חאמד בן ה-23 הורשע לפני כמה שבועות ברצח סמל אלחי טהרלב ז"ל ובשלוש עבירות של ניסיון לרצח, בהן של החייל רועי ששון ואזרחים נוספים שעמדו בתחנה. עוד הורשע בחברות בארגון חמאס ובביצוע פעולות עבורו.  

   

  חאמד בבית המשפט, היום (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
  חאמד בבית המשפט, היום(צילום: אוהד צויגנברג )
   

   

   

  טהרלב ז"ל. "המחבל פגע בקדושת החיים וגדע את חייו של אלחי" ()
  טהרלב ז"ל. "המחבל פגע בקדושת החיים וגדע את חייו של אלחי"
   

  מכתב האישום שהוגש נגד חאמד בחודש מאי, עולה כיצד הוא תכנן לבצע פיגוע קטלני וליטול את חייהם של ישראלים רבים ככל האפשר. חאמד יצא בכמה הזדמנויות עם רכבו כדי לבצע פיגוע דריסה ותר אחר מטרה אותה התכוון לרצוח. בבוקר ה-6.4 נסע חאמד הלוך ושוב בכביש, סרק את תחנות האוטובוס בחיפושו אחר יהודים לרצוח, ואף נמנע לבצע את הפיגוע כלפי אנשים שעמדו מאחורי בטונדות, שמא לא יצליח בתוכניתו.

   

  חאמד המשיך בחיפושיו אחר מטרות נוחות יותר ולבסוף, כשעבר בצומת עפרה, הבחין בחיילים טהרלב ז"ל וששון ובאזרחים נוספים שעמדו בתחנה. הוא סטה במהירות גבוהה לתחנת האוטובוס, נכנס דרך פתח קטן בין אי התנועה בצומת לבין הבטונדות ופגע ישירות בחיילים. כתוצאה מכך טהרלב נהרג במקום וששון נפצע.

   

  הרב אהד, אביו של אלחי, אמר לאחר גזר הדין: "למרות המעמד הקשה החלטתי לבוא כדי לייצג את אלחי בבית דין של מטה. אילו היה אפשר לתת עונש מוות זה היה עדיף, אך כיוון שלצערי לא קיים עונש מוות בחוק, אני שמח שבית המשפט קיבל את בקשת התביעה לשני מאסרי עולם במצטבר. כיוון שהמחבל פגע בקדושת החיים וגדע את חייו של אלחי, אני מאחל לו ומקווה שכל חייו יהיו חלולים, ריקים מתוכן ושלא יראה אור יום. אני מקווה שהשהות בכלא תהיה נוראית עד סוף חייו, ושמדינת ישראל תשכיל לא לתת לו ולמחבלים אחרים חיים טובים בבתי הכלא.

   

  "אני שמח שבית המשפט רמז בפסיקתו שגם אם תהיה עסקת שבויים עתידית אין סיבה שהמחבל ישתחרר בשום עסקה, ואמר ש'יש לקוות כי עונש זה יביא לכליאתו של הנאשם עד לאחרית ימיו, באופן ההולם את המעשים הרצחניים שביצע'", הוסיף האב. "אני מאוכזב מהפיצויים הנמוכים ומודע לכך שהסיכויים לקבלם אפסיים, אך היה ראוי שבית המשפט יפסוק סכום משמעותי יותר כדי להרתיע אותו, את משפחתו ובעיקר את שולחיו, ולהכאיב לכל הסביבה שתומכת בו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  המחבל מאלר חאמד
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים